Προς το περιεχόμενο

Πτυχιακές εργασίες


pankou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει άλλα ένα πολύ καλό site με πολύ υλικό για γκρίζα βιβλιογραφία είναι εδώ :

http://www.ala.org/ala/acrl/acrlpubs/crlnews/backissues2004/march04/graylit.htm (στα αγγλικά )

 

Τώρα για ελληνικά μάλλον θα πρέπει να ψάχνεις τα ιδρύματα που σε ενδιαφέρουν - πχ στο TUC έχουμε το ΑΡΤΕΜΙΣ

http://poseidon.library.tuc.gr/search/Welcome.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

School of Electrical and Computer Engineering of the National Technical University of Athens

 

http://www.dbnet.ece.ntua.gr/pubs/

 

δεν ειναι αυτο που ψαχνεις αλλα ελπιζω καπου εκει κοντα να βρεις αυτο που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιβλιοθηκες σχολων θα σε σωσουν, αν πας και ζητησεις να δεις παλια θεματα, εχουν ολοκληρους καταλογους. Απλα μην παρεις απο την δικια σου σχολη. Δεν χρειαζεσαι ιντερνετ για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε και γράψτη μόνος/ή σου!!!! Όλοι οι άλλοι μαλάκες είναι δηλαδή.... Και πέρα από αυτό οι πτυχιακές είναι καψόνι?? Μάλλον έχουν και αυτές κάποια χρησιμότητα... Να μάθεις κατι ίσως... (λέω εγω τώρα)...

 

Η χώρα της μπαγαποντιάς, και στου σταρχιδισμού έχουμε γίνει... Και μετά αναρωτιέται ο κόσμος γιατι δεν έχουμε στην Ελλάδα επιστήμονες... Που να τουες βρούμε αν ακόμα και την πτυχιακή την αντιγράφουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον μαλωνεις ακομα και αν την αντιγραψει θα πρεπει να την μαθει απεξω. Απο το να ανακαλυπτουμε ξανα τον τροχο εγω πιστευω καλυτερα να εξελισουμε θεματα. Κατι θα του μεινει στο τελος. Παντως θα συμφωνησω καλητερα να την γραψεις γιατι ειναι πιο δυσκολο να την μαθεις αν την παρεις ετοιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον μαλωνεις ακομα και αν την αντιγραψει θα πρεπει να την μαθει απεξω. Απο το να ανακαλυπτουμε ξανα τον τροχο εγω πιστευω καλυτερα να εξελισουμε θεματα. Κατι θα του μεινει στο τελος. Παντως θα συμφωνησω καλητερα να την γραψεις γιατι ειναι πιο δυσκολο να την μαθεις αν την παρεις ετοιμη.

 

Για αυτό ακριβώς το σκοπό υπάρχουν οι βιβλιοθήκες και το ιντερνετ... Για να μην ανακαλύψουμε ξανά τον τροχό, αλλά για να βρούμε όσες πληροφορίες χρειαζόμαστε και να μάθουμε να έχουν κριτική σκέψη και να μπορούμε να διαλέγουμε από τα εκατομμύρια των πληροφοριών ποιές θα χρησιμοποιήσουμε... Και μετά να τις ''δέσουμε'' όλες μαζί για να βγει το επιθυμητό αποτέλεσμα... Όχι για να βρούμε μια έτοιμη και να την μάθουμε απέξω... Έτσι γινεται και στο σχολείο...Μας πετάνε ένα βιβλίο, το μαθαίνουμε και πάμε και γράφουμε.. Τα βλέπετε τα σκατά στο εκπαιδευτικό σύστημα... Μπαίνει ο άλλος ηλεκτρολόγος και μηχανικός ηλεκτρονικών υπολογιστών και δεν ξέρει πως γράφουμε cd... Και σου λέει μετά ότι πρέπει να διαλέγουμε μια δουλειά που να μας ενδιαφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απολυτο δικιο εχεις σε ενα μαγικο κοσμο οπου η πτυχιακη θα σε χαρακτηριζε και θα σου μαθαινε κατι. Εδω με το ζορι βρησκεις καθηγητη να σε βοηθησει. Μακαρι να λειτουργουσαν σωστα.:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς σε αυτό το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σε πιστέψω...και πραγματικά σε πιστεύω...

 

Απο εκεί και πέρα εγώ εκτός του ότι είμαι μικρός για πτυχιακές, όταν την κάνω θα την κάνω αλλού, όπου τα πράγματα λειτουργούν σίγουρα καλύτερα από ότι στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...