Προς το περιεχόμενο

Το πλεονεκτημα να αγοραζει κανεις απο το MEDIA MARΚT η αλλο Παρομοιο Μεγαλο Καταστημα


Palm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορα νοοτροπιας:

Παρηγγειλα απο γερμανικο μαγαζι ηχου 2 πραγματα. Το ενα σε στοκ και το αλλο μου ειπαν οτι επρεπε να περιμενω.

Δεν μου εστειλαν τιποτα για 2 μηνες. Οταν τους ρωτησα με μειλ' date=' μου εστειλαν το 1 και το αλλο στο περιμενε.

Μετα απο 5 μηνες τους ρωταω για το αλλο και μου απανταν οτι το αγορασαν απο αλλο μαγαζι για να το στειλουν σε μενα και μαζι μου στελνουν και ενα δωρακι 20 ευρω...Αυτοι δλδ απο την δικη μου παραγγελια μπηκαν μεσα ( 2 φορες μεταφορικα Ελλαδα και δωρο 20 ευρω).

Και ολα αυτα γιατι εχουν την νοτροοπια "Υπολογιζουμε τον πελατη".

Εχω κι αλλα αναλογα παραδειγματα απο γερμανικα μαγαζια (γι'αυτο και μονο απο κει αγοραζω)...[/quote']

 

Συγνώμη αλλά το να περιμένω 2 και 5 μήνες τα προιόντα που παράγγειλα μόνο σεβασμός στον πελάτη δεν είναι. :confused: :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
katarxin sta stoixeia ths eterias exei mono ena mail...

de mou aresoun AYTA

 

http://www.mediamarkt.gr/comm.html

 

an kano lathos peste mou

 

αυτά είναι τα στοιχεία επικοινωνίας...τα υπόλοιπα στοιχεία της εταιρίας είναι εδώ :

 

http://www.mediamarkt.gr/company/

http://www.mediamarkt.gr/company/elements/

 

δεν θα την χαρακτήριζα μαγαζάκι (και ούτε προσπαθεί να μας πουλήσει κάτι μέσω νετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως! δεν ειναι η-σοπ ουτε πιτσαρια. Αφου αναγκαστικα θα πας στο καταστημανα ψωνισεις τι χρειαζεσαι παραπανω ινφο;

 

Λοιπον το τοπικ σημερα το διαβασα ολο και πηρα την σχετικη ενημερωση ...

Επαθα πλακα!

 

Δλδ με λιγα λογια, εφοσον εχει επιβεβαιωθει (που βεβαια αν δεν το επιβεβαιωσω και ο ιδιος δεν προκειται να πιστω, ειμαι και γω απο τους δυσπιστους :P) πλεον δεν αξιζει να αγοραζουμε απο πουθενα αλλου οτιδηποτε εχει σχεση με pixels.

Αυτα ειναι!

Να μου φευγει ο φοβος του να ανοιξω το καινουριο μονιτορ ή λαπτοπ ή tv και να μεινω παντρεμενος απο την πρωτη μερα με 2-3 καμμενα πιξελακια, και το πληρωνω οσο οσο.

Ασε που δεν χτυπαει κιολας τις τιμες για αυτο που προσφερει!

 

Un-pi-ste-ba-ble !!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry re paides pira ena m/b apo plaisio k meta apo 3 meres to girisa piso epidi den moy ekane kai moy protinan monoi toys na mou dosoyn ta lefta piso.

(kserw kserw apatisa tin etairia moy alla biazomoyn k to xriazomoyn to motherboard;p)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Media marktt εκτος απο το αναμφισβητητο πλεονεκτημα του να εχεις επιστροφη χρηματων ή αλλαγες χωρις πολλες διατυπωσεις, ξερει κανεις αν οι μαρκες που φερνει καλυπτονται απο κανονικη εγγυηση που να την υποστηριζουν οι ελληνικες αντιπροσωπειες?

Πχ. αν αγορασω laptop toshiba, η ideal θα με καλυπτει κανονικα για τα χρονια της εγγυησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά αν αγοράσεις προϊόν και δεν σε ικανοποιήσει ή είναι ελαττωματικό μπορείς να ζητήσεις μέσα στις επόμενες 20 μέρες

- επιστροφή χρημάτων και επιστροφή προϊόντος

- δωρεάν επισκευή

- αλλαγή του προϊόντος με νέο

 

Αν το καταλάβεις την ώρα της αγοράς μπορείς να ζητήσεις μειωμένη τιμή.

 

Αυτά αναφέρονται στο νόμο για τις υποχρεώσεις των μαγαζιών. Το είχα διαβάσει τις προάλλες στο Ινστιτούτο Καταναλωτών αλλά τώρα δεν βρίσκω το link για να σας παραπέμψω.

 

Πάντως εγώ είμαι αποφασισμένος και όποτε ξαναπροκύψει κάτι τέτοιο θα ζητήσω αλλαγή αλλιώς έγγραφο υπογεγραμμένο από τον διευθυντή και "θα επικοινωνήσετε με το Ινστιτούτο Καταναλωτών".

 

Γενικά καλό είναι να ξυπνήσουμε ως καταναλωτές και να διεκδικήσουμε τα δικαιώματά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alli mia arnitiki psifo k apo mena gia ton kotsovolo. pire ena laptop k afou tou ton setarisa k tou evala ola ta programmata pou erxontousan me tin siskeuasia, irthe tin epomenio mera spiti mou na kanoume update sto norton k windows update. mias k eixe wireless to sindesa mesw wireless me to linksys wag354g. meta apo 5 lepta arxise na kolaei to laptop tou. dokimasa k mesw ethrnet na ton sindeso k mou ekane pali epanekkiniseis k malakies. tou eipa na ton paei amesws piso k na apaitisei amesi allagi xoris polla logia(to eixe oute 1 bdomada) to paei piso to palikari me tin mana tou k oxi den tou to allaksan amesws k tou zitisan na to afisei ekei na to koitaksoun k meta na ginei allagi, tou eipan k tin aisxri dikaiologia oti mporei na tou petakse blue screens epeidi den eixe rithmistei sosta to wireless!!!!!(pragma pou to ekane akoma k otan itan disable to wireless k bluetooth). perasan 2 bdomades dokimwn k afou tous apeilise oti tha paratisei to laptop ekei k den plirosei fragko, tote tous eferan kainourgio. to palikari exei fovithei tora apo tis malakies pou tou eipan k oute pou skeftetai na sindesei tipota stin ethernet i sto wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεφωνο καταναλωτη ειναι το 1520 για οποιον ενδιαφερεται.ΠΑντως αν ολοι απεμπολησουμε τον ωχαδελφισμο και διεκδικουμε τα αυτονοητα συντομα θα γινουν τα πραγματα πολυ καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mias kai leme gia diafora magazia filos pire pro 2 h 3 minoy ena keyboard microsoft ala giati itan gia media pc molis to eida tou ipa na to pai piso.ton ida ekso apo to fnac pou to pira(diladi deka lepta meta),mexri na to eksakrivosi apo auta pou egrafe pano mias kai kanis den tou ipe tipota,afou rotise gia mikro pliktrologio,to pige mesa kai eipe na to epistrepsi.

tou eipan ok kanena problima ala prepi na parete kati tora amesos isis i megaliteris aksias...den ithele tipota kai aplos vrike mia karta ixou kai pire pou ksanaleo den xriazotan apla gia na telioni.

pistevo na min sinexizete akoma auti i politiki giati exi pesi kai poli diafimisi gia tin eteria auti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν καταλαβα γιατι γυρισε το πληκτρολογιο πισω.Και εγω το digital media pro microsoft εχω και ειναι οκ αλλα τελος παντων.

giati eide oti itan gia media to rotise amesos gia na einai sigouros oti doulevi me xp kai tou ipan oxi theli media winodws kai etsi to alakse.

parepimpontos doulevi kanonika me xp?

vevea to thema einai politiki ton eterion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δουλευει κανονικοτατα με ΧΡ.Απλα τυπικα το γκρι κουτι πωλειται μονο με και νουργιο υπολογιστη(αλλα κανεις δεν το τηρει αυτο)ενω το πολυχρωμο ξεχωριστα(αλλα κανει 20 ε παραπανω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως στο Multirama της Πάτρας' date=' δεν ξέρω κάποιον που να έχει καταφέρει αλλαγή.

 

Η προσωπική μου πρόσφατη εμπειρία, είναι όταν πήγα να επιστρέψω μια μητρική, της οποίας το ανεμιστηράκι στο chipset έκανε έναν ανυπόφορο ήχο. Δεν ζήτησα καν τα λεφτά μου πίσω, μόνο μια άλλη ίδια, αλλά η απάντησή τους ήταν ότι αφού λειτουργεί δεν είναι ελαττωματική.

 

Ένας φίλος ήθελε να επιστρέψει κάποιες μνήμες, οι οποίες είχαν ασυμβατότητα με την μητρική του (Το nForce2 είχε ασυμβατότητες) , μια μέρα αφού τις πήρε πήγε με την απόδειξη, και δεν δέχτηκαν να τις αλλάξουν.

 

Οπότε για το multirama της Πάτρας, αρνητική ψήφος από μένα και όσους άλλους ξέρω που είχαν αντίστοιχο πρόβλημα.[/quote']

 

 

ΝΙΚΟΣΣΣΣΣΣΣΣ

Εγώ παιδιά από το MULTIRAMA της Πάτρας είμαι πολύ ικανοποιημένος πάντος. Ακούστε τι έπαθα:

Πέρα του ότι μου έδωσαν μνήμες SDRAM να τις δοκιμάσω σε ένα μηχάνημα που είχα στο φαρμακείο του πατέρα μου που το μηχάνημα αυτο είναι παμπάλαιο.Τις αγόρασα κανονικά και το μηχάνημα τις διάβαζε μισές και από οτι μου εξήγησαν στο μαγαζί μου είπαν οτι το μοβο μου τελος πάντων τις συγκεκριμένες θα τισ διαβάζει μισές και οτι θα μπορούσα να παραγγείλω άλλες να τις βλέπει κανονικά.Επειδή δεν μπορούσα να περιμένω 3 μέρες που θα έκαναν οι μνήμες κράτησα την μια και επέστρεψα την άλλη παιρνοντάς τα λεφτά μου κανονικότατα πίσω και χωρίς κανένα πρόβλημα και μάλιστα ο διευθυντής(έχει αλλάξει όλο το μαγαζί) είναι αρκετά συζητήσιμος και εξυπηρετικότατος.Τεσπά το θέμα δεν είναι αυτό,εκείνο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση ήταν οτι μετά απο 3 μέρες με πήρε τηλέφωνο και μου είπε να φέρω πίσω την μνήμη 512 που είχα πάρει και την έβλεπε 256 και να πάρω την μνήμη την άλλη που θα την έβλεπε κανονικά.Έτσι και έγινε!!!!Πήγα στο μαγαζί,πήρα την καινούργια που ήταν ακριβότερη και την οποία μνήμη το πλαίσιο δεν την είχε και μάλιστα ο υπάλληλος εκεί μου είπε να το πετάξω κι όλας!! αλλά δεν πλήρωσα την διαφορά κάνοντάς μου μια αρκετά καλή εκπτωση,έδωσα την παλιά πίσω και μου ζήτησαν και συγνώμη που δεν την είχαν στο μαγαζί!!!! Εγώ δεν πιστεύω πως άλλο μαγαζί θα με έπαιρνε τηλ στο κινητό μου να μου πεί χωρίς να έχω πει τπτ να φέρω πίσω την μια μνήμη και να πάρω την κανονική του...ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ γιατί αν κάνεις μια σύγκρισει με Πλαίσιο είναι σε πολλά πιο φθηνό το multirama κακά τα ψέμματα και επειδή πάντα πήγαινα στο πλαίσιο δεν ήξερα οτι ενα μαγαζάκι που απ έξω φαίνετε μαγαζάκι γιατί μέσα είναι τεράστιο θα έχει τέτοιες διαφορές στις τιμές και τέτοια εξυπηρέτηση!!! Πήρα και ένα μηχανημα για μένα να παίζω κανα game και το ίδιο μηχάνημα στο πλαίσιο με τα ίδια ακριβός χαραχτηριστικά στο MULTIRAMA ήταν κατά 100ΕΥΡΩ φθηνότερα!!!!!και με καλύτερη μητρική.ΜΕ 3 χρόνια εγγύηση και με service on-site!!!Και το μηχάνημα πετάει κανονικά... Οπότε φίλε Σταύρο δοκίμασε να ξαναπάς με την απόδειξη αγοράς γιατί πραγματικά μου φαίνετε πολυ περίεργο γιατί είχαμε περίπου την ίδια περίπτωση και όχι μόνο εξυπηρετήθηκα δεν πλήρωσα και τίποτα!!!...

 

 

Φιλικά ΝΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto sumbainei sxedon se ola ta katasthmata stin Agglia (oxi mono me hlektronika alla kai me rouxa .Ekei mou fenetai einai mexri 21 meres. (to apokaloune Full Refund)

 

Kapoia stigmh otan tha kopsoune ta ntavatsilikia apo tous antiprosopous kai tha uparksei eleutheri agora tote anagastika ola ta katasthmata tha upoxreothoun na kanoune kati tetio giati aliws tha einai katadikasmena na kleisoune.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...