Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2008 A (302 ΖΕΛΕ)

ΣΤΡ(ΠΒ) Ι4 (Αη φορ) μυωπία.

Θήβα Μοίρα 2Α με απόσπαση ιατρεία νοσοκόμος (Ζωάρα έμαθα να φτιάχνω φάκελο μετά τη μετάθεση)

 

Καβυσσός 6 μηνάκια 101 ΑΚ/ΜΜΠ Πυροβολαρχία διοικήσεως

Ειδικότητα:Σιτιστής

μόνιμος Θαλαμοφύλακας με ρίζες στην καρέκλα- ΑΜίτης (άοπλος , το έχετε ξαναδεί?) - 4ο Γραφείο - Γενικά πολύ προβλεπέ

 

Λάρισα Τάγμα στρατηγείου 1η Στρατιά 2ος Λόχος με εντολή να εκτελώ υπηρεσίες sysadmin + tech support στο Ευρωπαικό Στρατηγείο (EL-EU-OHQ) (μαζί και 2η ειδικότητα Αναλυτή - Προγραμματιστή) και για βραδυνές καθήκοντα διαβιβαστή support στο Κέντρο Δικτύου της 1ης Στρατιάς.

Δουλειά πολύ, αλλά ζωή. Αναφορά δεν ήξερα τι είναι, ούτε λόχος, ούτε για ύπνο με τους άλλους δεν πήγαινα. Ιντερνετ στο δωμάτιο που κοιμόμουν (μόνος) και τέτοια. Και οι Σχες ξήγες όταν τέλειωσαν τα project και οι ασκήσεις μάζεψα άπειρες άδειες. Έχω και κάτι σαν έπαινο στα αγγλικά από το Στρατηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1999 Γ (260)

 

ΚΕΜΧ ναύπλιο

 

Σ.Ε.Τ.ΤΗΛ. πύργος Ηλείας (ειδικότητα τεχνίτης τηλεπικοινωνιών)

 

98 Τ.ΜΧ.ΕΘ. Καλλονή Λέσβου (απολύθηκα απο εκεί αφού δήλωσα αμετάθετος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και τα δικά μου

ΠΝ, 2005Β Ν/της Ο/Α (Δ' κατηγορίας)-Μηχ

Κ.Ε.Πόρος -> Κ.Ε.Παλάσκας -> ΝΣ -> Κλιμάκειο αμφιάλης -> Υπηρεσία Φάρων

Επίσης κατα τους 2 μήνες σκλήρης εκπαίδευσης :lol: στο ΚΕΠΑΛ για οδήγος εκτος απο τις σκοπιές φ1 φ2 και γενικά ολο το ΚΕΠΑΛ εχω και 10 αγήματα σε διάφορα μέρη της ελλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καβυσσός 6 μηνάκια 101 ΑΚ/ΜΜΠ Πυροβολαρχία διοικήσεως

Ειδικότητα:Σιτιστής

μόνιμος Θαλαμοφύλακας με ρίζες στην καρέκλα- ΑΜίτης (άοπλος , το έχετε ξαναδεί?) - 4ο Γραφείο - Γενικά πολύ προβλεπέ

 

 

επειδη ημουν στο στρατοπεδο Βογιατζη στην Καβησσο, η μοναδα ΠΒ ηταν 110 Αυτοκινουμενη Μοιρα Μεσου Πυροβολικου, και οχι 101!!! σωστα...?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολόψαρα νεούδια ποντικαρέοι...:-)

 

 

Προκάμβιο ΣΤ' ΕΣΣΟ

 

Παρουσιάστηκα στο ΚΕΕΔ (Κεντρο Εκπαίδευσης Εξημερωτών Δεινοσαύρων)

 

Ειδικότητα ---> οδηγός Τ-REX

 

Μεταφορά με Πτεροδάκτηλο -Block C- στο ηφαίστειο Σύμης δια ανακάλυψη φωτιάς.

 

2η ειδικότητα.. Λιθοβόλος-Σφεντονομάχος

 

Παρασημοφορηθής δια την ηρωικότητα που επέδειξα εις την επιτυχή απόκρουση των Νεάντερνταλ οι οποίοι ήτο εξοπλισμένοι με νεαν περίεργη στρογγυλή εφεύρεση (οπλικό σύστημα?) επάνω στην οποία εκινούντο ταχύτατα.

 

---Δια την συνέχεια τις πολυετούς θητείας μου θα επανέλθω εις επόμενο πόστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90 ΣΤ ΕΣΣΟ -209 ΣΕΙΡΑ

Ηλεκτρολογος κατευθυνομενων βληματων HAWK

6ο συνταγμα πεζικου-κορινθος

ΚΕΤΧ(κεντρο εκπαιδευσης τεχνικου)πατρα

λοχος εκπαιδευσης ΛΕΚΒ-HAWK καπανδριτι αττικης

γ' πυροβολαρχια HAWK κυμη ευβοιας

β' πυροβολαρχια HAWK βαρναβας αττικης

αραγε υπαρχουν ακομα τα HAWK ηταν ηδη ξεπερασμενο συστημα και με προβληματα το 1990

Στις παρελασεις παντως βγαζουν ακομα τους πυραυλους και τους δειχνουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

194 Σειρά , 1988 Γ' ΕΣΣΟ , ΛΟΚ , Θερμά Νιγρίτα , Μ.Πεύκο , Μυτιλήνη Σεπτ.1988 εως Ιουλ.89 , Ρεντίνα .

Καταζητούνται οι λοκατζήδες σειρές και μη που υπηρετήσαμε χρονικά στα ίδια μέρη τη μαμά πατρίδα σε πορεία στη Θεσσαλονίκη για ... ρετσίνα και πολύ γέλιο !:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

304 λελε!

 

Θηβα ΚΕΠΒ: Ζωαρα αν και ειχε τρεξιμο, εκπαιδευση γαρ.

Καλαματα ΚΕΔΒ: Προβλεπε και γενικα σπαστικο σαν κεντρο.

Σαμος 79 ΛΔΒΕΘ: Μαυριλα, εμπλοκη, αδειες ουτε με σφαιρες, οι χειροτεροι μηνες της θητειας γενικα.

Αγαθονησι: Ζωαρα, ανετα εκανα 1 χρονο φανταρος εκει.

Πενταγωνο: Προβλεπε, 1-1 υπηρεσιες, καμπανες full, μακακας δικας, πολυ χωσιμο, καυγας και γκρινια με τις σειρες (αλλα ακομα και οι νεοι σηκωναν αναστημα) γιατι βλεπεις οταν το σπιτι, το αμαξι, το γκομενετο και οι φιλοι ειναι στα 2 βηματα, δεν κρατιεσαι μεσα με τιποτα.

 

Aπτα παραπανω θα ξαναπηγαινα για 1 μηνα Θηβα και για κανα 2μηνακι Αγαθονησι.

 

ΥΓ. Λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεις οταν το σπιτι, το αμαξι, το γκομενετο και οι φιλοι ειναι στα 2 βηματα, δεν κρατιεσαι μεσα με τιποτα.

 

Μεγαλη μ@λακια που γινεται αυτο. Και εγω το ιδιο βιωσα μετα την 2η μεταθεση, οταν πηγα Καστορια. Ενω ειχα δεθει πολυ με σειρες στης προηγουμενες μεταθεσεις, και ανετα ξαναπηγαινα σαυτα τα μερη μαυτα τα παιδια, Καστορια ειχαμε ολοι της δικες μας παρεες εξω και μεσα ηταν ολο γκρινια και καβγαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σαs παιδια ειμαι απο Θεσσαλονικη και θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να πω τι σειρα ημουνα στο στρατο ....

Ημουνα 160 σειρα 82Ε ΕΣΣΟ και υπηρετουσα στον Εβρο και συγκεκριμενα στην Καρωτη ημουνα οδηγοs τεθωρακισμενου(Μαυροσκουφηs) και απολυθηκα απο εκει το αρχαιο ετοs 1983 χαχαχαχχαχαχχα και μεσα απο το site σαs ψαχνω ενα φιλο τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΚΩΣΤΑ απο την ΚΡΗΤΗ που ημασταν ιδια σειρα και υπηρετουσαμε μαζι που απο τοτε εχω χασει τα ιχνη του....ευχαριστω για την φιλοξενεια και αν κατα λαθοs δει το μηνυμα αs μαs στειλει καποιο e-mail [email protected].....Tι μου θυμησατε αξεχαστα χρονια με τα καλα και τα ασχημα:-):-)M113%20TANK.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...