Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

@Morosana ΔΔΜΝ και ΚΣΑΝ μετά; Έφαγες πήξιμο εσύ 😂😂

Εμείς σύνορα, ΜΤΝ.. 😂

Εξάρτυση πιο σωστά 😉

Εξάρτηση καλά το έγραψα ! Η λανθάνουσα γλώσσα λέει πάντα την αλήθεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

@Morosana ΔΔΜΝ και ΚΣΑΝ μετά; Έφαγες πήξιμο εσύ 😂😂

Εμείς σύνορα, ΜΤΝ.. 😂

Εξάρτυση πιο σωστά 😉

Ήταν οι εποχές των γαλάζιων παιδιών 😛 

Ήταν πακέτο πάντως κάθε μέρα από βουλιαγμένη που ήταν το πατρικό να πηγαίνω είτε Πειραιά να πάρω την ευκαιρία ή Πέραμα να πάρω το R/R για να περάσω απέναντι 😛 

Σκεψου ότι ζήτησα να φύγω από ΔΔΜΝ γιατί ενώ έπαιζα καθημερινή ήμουν στο γραφείο του Αρχιεπιστολεα και ενώ ο διοικητής έφευγε στις 3 ο δικός μας καθόταν μέχρι τις 7-8 το απόγευμα και μας είχε εκεί με τη στολάρα να καθόμαστε. ΚΣΑΝ έπαιζε ωράριο δημοσίου υπαλλήλου και εντελώς παρταλια. 

 

ΜΤΝ συνοριοφύλακας και συ 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Morosana είπε

Ήταν οι εποχές των γαλάζιων παιδιών 😛 

Ήταν πακέτο πάντως κάθε μέρα από βουλιαγμένη που ήταν το πατρικό να πηγαίνω είτε Πειραιά να πάρω την ευκαιρία ή Πέραμα να πάρω το R/R για να περάσω απέναντι 😛 

Σκεψου ότι ζήτησα να φύγω από ΔΔΜΝ γιατί ενώ έπαιζα καθημερινή ήμουν στο γραφείο του Αρχιεπιστολεα και ενώ ο διοικητής έφευγε στις 3 ο δικός μας καθόταν μέχρι τις 7-8 το απόγευμα και μας είχε εκεί με τη στολάρα να καθόμαστε. ΚΣΑΝ έπαιζε ωράριο δημοσίου υπαλλήλου και εντελώς παρταλια. 

ΜΤΝ συνοριοφύλακας και συ 😛 

Στολάρα; Was ist das?! Ανεπίτρεπτα πράγματα, απαπα! Μόνο undercover καταστάσεις στο ΜΤΝ, κάλυψη - απόκρυψη 😂

Όσο για τα γαλάζια τα παιδιά, ίσως να ήμουν και η μοναδική εξαίρεση εκεί (στρατιωτική η στήριξη γαρ) 😉

@TopicStrarter Αν εννοούσες κάτι διαφορετικό από αυτό οκ, πάσο. Εχω την αίσθηση πάντως, πως όχι. Είπα να το ψάξω σε κάθε περίπτωση , μήπως και δεν θυμάμαι καλά εγώ.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Στολάρα; Was ist das?! Ανεπίτρεπτα πράγματα, απαπα! Μόνο undercover καταστάσεις στο ΜΤΝ, κάλυψη - απόκρυψη 😂

Όσο για τα γαλάζια τα παιδιά, ίσως να ήμουν και η μοναδική εξαίρεση εκεί (στρατιωτική η στήριξη γαρ) 😉

@TopicStrarter Αν εννοούσες κάτι διαφορετικό από αυτό οκ, πάσο. Εχω την αίσθηση πάντως, πως όχι. Είπα να το ψάξω σε κάθε περίπτωση , μήπως και δεν θυμάμαι καλά εγώ.

ΔΔΜΝ ήταν αρκετά προβλεπόμενη στα τυπικά κατά τ αλλά ήταν χύμα ΚΣΑΝ βέβαια ήταν το εντελώς αντίθετο.

τι σειρά ήσουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MauroPaltoudias είπε

2006 ήμουν και αν ο Μάιος είναι Γ, τότε Γ (ποτέ δεν κατάφερα να συγκρατήσω το γράμμα)!

Το 2005 ΔΔΜΝ ήταν ένας φίλος μου όμως.

Εσύ μου έφερες το χαρτί της απόλυσης 😛 

Ήσουν ίδια σειρά με τον αδερφό μου, αυτός έκατσε λίγο αρχηγείο στόλου αλλά επειδή ήταν πιο τεμπέλης από μένα στο πήγαινε έλα πήγε μετά Ναυτικό παρατηρητήριο Κυθηρων για να παίζει 1 βδομάδα μέσα και 3 off 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Morosana είπε

Εσύ μου έφερες το χαρτί της απόλυσης 😛 

Ήσουν ίδια σειρά με τον αδερφό μου, αυτός έκατσε λίγο αρχηγείο στόλου αλλά επειδή ήταν πιο τεμπέλης από μένα στο πήγαινε έλα πήγε μετά Ναυτικό παρατηρητήριο Κυθηρων για να παίζει 1 βδομάδα μέσα και 3 off 

Τυχερός ήσουν! Ρώτα τον αδερφό σου να σου πει αν θυμάται βεβαίως, τι ζέστες είχε βαρέσει στην ορκομωσία (κάτι 38άρια, 39άρια).

Αρχηγείο στόλου, τι εποχές ωραίες 😂

Βέβαια, σαν το Poros Resort πουθενά αλλού.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Τυχερός ήσουν! Ρώτα τον αδερφό σου να σου πει αν θυμάται βεβαίως, τι ζέστες είχε βαρέσει στην ορκομωσία (κάτι 38άρια, 39άρια).

Αρχηγείο στόλου, τι εποχές ωραίες 😂

Βέβαια, σαν το Poros Resort πουθενά αλλού.

Ο πόρος είναι το μοναδικό κέντρο εκπαίδευσης χωρις κάγκελα που αντί να μπουν οι γονείς στο κέντρο βγαίνουν οι ναύτες στην πόλη. Εμείς εκείνη την ημέρα επειδή γινόταν χαμός στον Πόρο φύγαμε  κύριοι και πήγαμε Ερμιόνη για ψαράκι και φυσικά χωρίς να έχουμε ορκιστεί και χωρίς κανένα χαρτί πάνω μας.

Και εμείς είχαμε ζέστες και θυμάμαι το μαύρισμα που είχα κάνει επειδή είχα μπει λεμβαρχειο και κάναμε κωπηλασία 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Στολάρα; Was ist das?! Ανεπίτρεπτα πράγματα, απαπα! Μόνο undercover καταστάσεις στο ΜΤΝ, κάλυψη - απόκρυψη 😂

Όσο για τα γαλάζια τα παιδιά, ίσως να ήμουν και η μοναδική εξαίρεση εκεί (στρατιωτική η στήριξη γαρ) 😉

@TopicStrarter Αν εννοούσες κάτι διαφορετικό από αυτό οκ, πάσο. Εχω την αίσθηση πάντως, πως όχι. Είπα να το ψάξω σε κάθε περίπτωση , μήπως και δεν θυμάμαι καλά εγώ.

Εξάρτυση ειναι εξοπλισμός εμάς μας κρεμούσαν πράματα (σωστά βέβαια το επισήμανες γιατι ειναι τυπογραφικό αλλά εκει ειναι και το αστείο μου στο τελευταίο σχόλιο προς εσένα που έκανα, το εξάρτηση βγαίνει απο το εξαρτώ που σημαίνει κρεμάω προσδένω οπότε τελικά αν και τυπογραφικό ταίριαζε στην όλη φάση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Morosana είπε

Και εμείς είχαμε ζέστες και θυμάμαι το μαύρισμα που είχα κάνει επειδή είχα μπει λεμβαρχειο και κάναμε κωπηλασία 😛 

Εγώ από την άλλη, για κάποιο περίεργο λόγο κατέληξα ΔΝΕ (την πρώτη μέρα με ρώτησαν με τι έχω ασχοληθεί, λόγω επαγγέλματος τους είπα "επίβλεψη οικοδομών" και πήγε ο γκασμάς και έγραψε "οικοδόμος"). Οπότε, όλο τον καιρό βάφαμε κάγκελα και ασβεστώναμε, για την ημέρα της ορκομωσίας 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/4/2006 στις 4:35 ΠΜ, dim_b είπε

Πεζικό, 91 ΣΤ (215 αν θυμάμαι καλά :P)

Κέντρο εκπαίδευσης στην Καλαμάτα και στη συνέχεια 7 μήνες στην Καβύλη (502 ΜΤΠ) και 6 στην Ορεστιάδα (3ο Σύνταγμα Πεζικού).

 

 

Ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί τα πραγματικά ΚΑΠΗ :P

Αργησα λίγο ως ΚΑΠΗ να με συμπαθάτε αλλά εδώ εμεις είχαμε ως νεες τεχνολογίες τις σφεντόνες.... οι υπολογιστες μας μαραναν.... που να καταλαβουμε τι γινεται στα φορα.... 88Ε Εσσο (196) Χαιδάρι -Λυκόφη (7ος Λοχος Διαβιβασεων) - Γιαννιτσά.

Επεξ/σία από alexat11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους ψάχνω να βρω σειρές μου από το στρατό αν κάποιος θυμάται αν ήμασταν μαζί λοιπόν ξεκινάω

2002 Ά ΕΣΣΟ δλδ 276 σειρα

Παρουσιάστηκα στο Μεγάλο Πεύκο και ήμουν στον 4ο λόχο

Μετάθεση για 11 Σύνταγμα Πεζικού στην Τρίπολη

Ειδικότητα ZU-23 στο Κεβοπ Χαϊδάρι

Παραμεθόριο στην Λήμνο και στο 224 στον Μούδρο

Απολύθηκα από τη Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων στην Βάρη Αττικής   

Επεξ/σία από loukasvas83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...