Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την παρατήρηση περί ορθογραφίας.

Δεν θα μπω πάλη στην διαδικασία να εξηγήσω γιατί,

Το έχω ξανά κάνη.

Αυτό βρήκες να σχολιάσεις?

Το ότι αγόρασες Θερμικ αντί για Φυρογένη δεν λέμε τώρα τίποτα?

Τώρα τη μου λες για σεμινάρια και από το 80 αυτά τα ακούω βερεσέ.

Άκου τον μπάρμπα Μήτσο κάτι ξέρη παραπάνω.

Τώρα αν είμαι ένας από ΑΥΤΟΥΣ  Πατερδής Δημήτρης λέγομαι και ρώτησε στον κλάδο μας, θα παίρνεις ώμος επώνυμες απαντήσεις.

 

Καλησπέρα σας κύριε d.pat η πικρία που απορρέει από προηγούμενες ήττες σε δικαστικές διαμάχες σας έχει ωθήσει σε τέτοιου είδους ενέργειες. Αν συνεχίσετε τις καταγγελίες χωρίς απτά στοιχεία θα υποσιτίστε τις συνέπειες του νόμου περί συκοφαντικής δυσφήμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

το αρνητικο ειναι η εφ ορου ζωης εγγυηση και ο ΥΠΕΡεπιλεκτικος συλλεκτης που λες σε παλιοτερο σχολιο και με αυτα που λες τωρα βρισκω κι αλλα. με 1110 ευρω παντως σε πληροφορω πως εχεις πληρωσει την εγκατασταση και με το παραπανω. μην βιαζεσαι λοιπον να τον προτεινεις ανεπιφυλακτα οπως λες και να μιλας με καλα λογια για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι αυτο μονο επαγγλεματικο δεν ειναι.

 

συμφωνώ απόλυτα

προσωπικά όταν ακούω για ΥΠΕΡ-κάτι, κουμπώνομαι. είναι προσέγγιση που θέλει να δώσει βαρύτητασε κάτι και επειδή δεν μπορεί με άλλο τρόπο (τεχνικά χαρακατηριστικά, αριθμητικά δεδομένα, κλπ) αρχίζουμε τα....υπερ.

για να πούμε κάτι εκτός θέματος και να μην θίξουμε κάποιον, έχει δει ποτέ κανείς την TOYOTA να μιλάει για αυτοκίνητο με ΥΠΕΡκινητήρα ή ΥΠΕΡαπόδοση;;; λέει τόση κατανάλωση, τόση ροπή, τόση επιτάχυνση και αφήνει εμάς να εντυπωσιασθούμε και να πούμε ΟΥΑΟΥ.

ή μήπως η SONY έφτιαξε καμιά ΥΠΕΡτηλεόραση; έχει φτιάξει μοντέλα με Χ φωτεινότητα και Ψ γωνία θέασης

 

χωρίς να έχω κανένα συμπεθεριό με τον D.PAT (μάλιστα κάπου στο πρόσφατο παρελθόν είχαμε ψιλοδιαφωνήσει), δεν είδα πουθενα να κάνει κάποια καταγγελία. μάλλον μια παράθεση γεγονότων είδα, την οποία και δέχομαι σαν αναγνώστης μέχρι να μου πει κάποιος άλλος ότι δεν ισχύει.

δηλαδή πχ ισχύει ότι αγοράσθηκαν αυτά τα brand names; υπάρχει κάποια συγγένεια (έστω και εξ "αγχιστείας") με τον αρχικό πχ  Φυρογένη; ισχύει ότι αγοράζετε ηλιακά δεξιά και αριστερά; ή υπάρχει κάπου εργοστάσιο;

 

(σε μια αντιπαράθεσή μας με τον D.PAT, με κάλεσε πολύ ευγενικά να πάω να δω το εργοστάσιο. ισχύει το ίδιο και για σας; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συμφωνώ απόλυτα

προσωπικά όταν ακούω για ΥΠΕΡ-κάτι, κουμπώνομαι. είναι προσέγγιση που θέλει να δώσει βαρύτητασε κάτι και επειδή δεν μπορεί με άλλο τρόπο (τεχνικά χαρακατηριστικά, αριθμητικά δεδομένα, κλπ) αρχίζουμε τα....υπερ.

για να πούμε κάτι εκτός θέματος και να μην θίξουμε κάποιον, έχει δει ποτέ κανείς την TOYOTA να μιλάει για αυτοκίνητο με ΥΠΕΡκινητήρα ή ΥΠΕΡαπόδοση;;; λέει τόση κατανάλωση, τόση ροπή, τόση επιτάχυνση και αφήνει εμάς να εντυπωσιασθούμε και να πούμε ΟΥΑΟΥ.

ή μήπως η SONY έφτιαξε καμιά ΥΠΕΡτηλεόραση; έχει φτιάξει μοντέλα με Χ φωτεινότητα και Ψ γωνία θέασης

 

ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ TOYOTA ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΟ AUDI R8 ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΙ ΥΠΕΡ-ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SONY 84' ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ 4Κ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΩΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2012.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΌΡΟΥ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΠΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΤΡΑ ΝΕΡΟΥ ΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΟΠΩΣ Η GENERAL MOTORS ΠΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΣΤΑ OPEL ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΔΩ, ΗΘΕΛΑ ΑΠΚΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΙΧΤΙΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΩΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ. ΠΑΝΤΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΙΝΤΑΝΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συμφωνώ απόλυτα

προσωπικά όταν ακούω για ΥΠΕΡ-κάτι, κουμπώνομαι. είναι προσέγγιση που θέλει να δώσει βαρύτητασε κάτι και επειδή δεν μπορεί με άλλο τρόπο (τεχνικά χαρακατηριστικά, αριθμητικά δεδομένα, κλπ) αρχίζουμε τα....υπερ.

για να πούμε κάτι εκτός θέματος και να μην θίξουμε κάποιον, έχει δει ποτέ κανείς την TOYOTA να μιλάει για αυτοκίνητο με ΥΠΕΡκινητήρα ή ΥΠΕΡαπόδοση;;; λέει τόση κατανάλωση, τόση ροπή, τόση επιτάχυνση και αφήνει εμάς να εντυπωσιασθούμε και να πούμε ΟΥΑΟΥ.

ή μήπως η SONY έφτιαξε καμιά ΥΠΕΡτηλεόραση; έχει φτιάξει μοντέλα με Χ φωτεινότητα και Ψ γωνία θέασης

 

 

ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ TOYOTA ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΟ AUDI R8 ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΙ ΥΠΕΡ-ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SONY 84' ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ 4Κ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΩΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2012.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΌΡΟΥ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΠΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΤΡΑ ΝΕΡΟΥ ΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΟΠΩΣ Η GENERAL MOTORS ΠΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΣΤΑ OPEL ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΔΩ, ΗΘΕΛΑ ΑΠΚΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΙΧΤΙΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΩΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ. ΠΑΝΤΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΙΝΤΑΝΟΣ.

 

ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ TOYOTA ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΟ AUDI R8 ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΙ ΥΠΕΡ-ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SONY 84' ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ 4Κ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΩΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2012.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΌΡΟΥ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΠΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΤΡΑ ΝΕΡΟΥ ΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΟΠΩΣ Η GENERAL MOTORS ΠΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΣΤΑ OPEL ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΔΩ, ΗΘΕΛΑ ΑΠΚΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΙΧΤΙΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΩΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ. ΠΑΝΤΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΙΝΤΑΝΟΣ.

εγώ δεν είπα ότι δεν υπάρχουν αντικείμενα που μπορεί, λόγω επιδόσεων, να θεωρηθούν ΥΠΕΡ.

απλά είπα ότι καμιά σοβαρή εταιρία δεν περιγράφει έτσι κάποιο προϊόν της.

και μπορείς να έχεις ότι εικόνα θες για μένα. και περιμένω να μου δείξεις έστω και ένα μου ποστ εδώ ή σε άλλο φόρουμ (για να μην ψάχνεις μπαίνω με το ίδιο nickname στο retrovisions, στο hlektronika, στο howtofixit) στο οποίο να φαίνεται ότι είμαι επαγγελματίας και προμοτάρω κάτι συγκεκριμένο (μάλλον είμαι ΚΑΙ υδραυλικός ΚΑΙ ηλεκτρολόγος ΚΑΙ ηλεκτρονικός ΚΑΙ κομπιουτεράς ΚΑΙ...δεν ξέρω εγώ τι άλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας κύριε d.pat η πικρία που απορρέει από προηγούμενες ήττες σε δικαστικές διαμάχες σας έχει ωθήσει σε τέτοιου είδους ενέργειες. Αν συνεχίσετε τις καταγγελίες χωρίς απτά στοιχεία θα υποσιτίστε τις συνέπειες του νόμου περί συκοφαντικής δυσφήμησης.

 

  

Φίλε μου όποιος και να είσαι φαίνεται ότι έχεις άμεση σχέση με το λαμόγιο.

Και γιατί αναφέρεσαι για δικαστικές διαμάχες εφόσον έχει δικό του εργοστάσιο,

Και δεν παίρνει αποδώ και αποκεί?

Επειδή ώμος εγώ έχω αρ……. και τα πατάω δεν βγήκα ανώνυμα,

Και αν θέλεις να συνεχίσουμε πάμε και σε λεπτομέρειες με ονόματα και γεγονότα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας κύριε d.pat η πικρία που απορρέει από προηγούμενες ήττες σε δικαστικές διαμάχες σας έχει ωθήσει σε τέτοιου είδους ενέργειες. Αν συνεχίσετε τις καταγγελίες χωρίς απτά στοιχεία θα υποσιτίστε τις συνέπειες του νόμου περί συκοφαντικής δυσφήμησης.

 

Ξέρω τουλάχιστον μια περίπτωση όπου ο κ. Ανδριόπουλος είναι στα δικαστήρια με εταιρεία που έφαγε λεφτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστε ετσι ο Κ Φυρογενης...! Αυτος και αλλοι ποσοι τετοιοι πρεπει να παιζουν με καμπριο και ξανθο..!!! Και γενικα τους διακατεχει ανεση και χαλαρωση σε ολους τους τομεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ TOYOTA ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΟ AUDI R8 ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΙ ΥΠΕΡ-ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SONY 84' ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ 4Κ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΩΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 2012.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΌΡΟΥ ΖΩΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΠΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΤΡΑ ΝΕΡΟΥ ΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΑ ΟΠΩΣ Η GENERAL MOTORS ΠΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΣΤΑ OPEL ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΕΔΩ, ΗΘΕΛΑ ΑΠΚΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΙΧΤΙΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΩΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ. ΠΑΝΤΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΙΝΤΑΝΟΣ.

 

κανεις δεν σε κατηγορησε, κανεις δεν ειπε κατι κακο για το συγκεκριμενο ηλιακο και γενικα κανεις δεν ειπε κατι που να σε προσβαλει. αντιθετως ειπα καποια πραγματα που στα ματια μου φαινονται ανοητα. δεν εχω συμφεροντα και ουτε επαγγελματιας ειμαι, αντιθετως η δικη σου σταση δειχνει κατι τετοιο. επειδη ειμαι καταναλωτης και ξερω καποια πραγματα θελω να προστατευσω τον καταναλωτη και αυτο το κανω με καποια σχολια εκει που πρεπει χωρις να διαφημιζω. δεν θα ασχοληθω αλλο με την περιπτωση αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συμφωνώ απόλυτα

προσωπικά όταν ακούω για ΥΠΕΡ-κάτι, κουμπώνομαι. είναι προσέγγιση που θέλει να δώσει βαρύτητασε κάτι και επειδή δεν μπορεί με άλλο τρόπο (τεχνικά χαρακατηριστικά, αριθμητικά δεδομένα, κλπ) αρχίζουμε τα....υπερ.

για να πούμε κάτι εκτός θέματος και να μην θίξουμε κάποιον, έχει δει ποτέ κανείς την TOYOTA να μιλάει για αυτοκίνητο με ΥΠΕΡκινητήρα ή ΥΠΕΡαπόδοση;;; λέει τόση κατανάλωση, τόση ροπή, τόση επιτάχυνση και αφήνει εμάς να εντυπωσιασθούμε και να πούμε ΟΥΑΟΥ.

ή μήπως η SONY έφτιαξε καμιά ΥΠΕΡτηλεόραση; έχει φτιάξει μοντέλα με Χ φωτεινότητα και Ψ γωνία θέασης

 

χωρίς να έχω κανένα συμπεθεριό με τον D.PAT (μάλιστα κάπου στο πρόσφατο παρελθόν είχαμε ψιλοδιαφωνήσει), δεν είδα πουθενα να κάνει κάποια καταγγελία. μάλλον μια παράθεση γεγονότων είδα, την οποία και δέχομαι σαν αναγνώστης μέχρι να μου πει κάποιος άλλος ότι δεν ισχύει.

δηλαδή πχ ισχύει ότι αγοράσθηκαν αυτά τα brand names; υπάρχει κάποια συγγένεια (έστω και εξ "αγχιστείας") με τον αρχικό πχ  Φυρογένη; ισχύει ότι αγοράζετε ηλιακά δεξιά και αριστερά; ή υπάρχει κάπου εργοστάσιο;

 

(σε μια αντιπαράθεσή μας με τον D.PAT, με κάλεσε πολύ ευγενικά να πάω να δω το εργοστάσιο. ισχύει το ίδιο και για σας; )

Kαλησπέρα. φιλοι μου δε ξερω ακριβως για την ιστορια του ονοματος φυρογενης αυτο που ξερω σιγουρα και το εχω δει με τα ματια μου ειναι οτι τα ηλιακα φυρογενης φευγουν απο το εργοστασιο της thermic. Αγοραζω χρονια ηλιακα απο thermic ειμαι φυσικα πολυ ευχαριστημενος. Οσο για τη ποιοτητα των φυρογενης εαν και εφοσον αλλαζει μονο το αυτοκολητο θα ειναι ισαξια των thermic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας κανείς φαντάζομαι δεν έχει πρόβλημα με κάτι αρκεί να είναι αυτό που του υποσχέθηκαν ότι αγοράζει.

προσωπικά δεν ξέρω κάτι για την θερμυκ (καλό ή κακό). πιθανόν να είναι η καλύτερη εταιρία και το καλύτερο value for money που υπάρχει σε ηλιακό θερμοσίφωνα.

απλά με χαλάει όταν του βάζεις ένα "ιστορικό" αυτοκόλητο επάνω που σημαίνει ότι προσπαθείς να καπηλευθείς το όνομα μιας άλλης μεγάλης εταιρίας χωρίς ουσιαστικά να έχεις καμιά σχέση με αυτή.

δηλαδή φαντάσου να έχεις μια βιοτεχνία που φτιάχνει υφάσματα και να πας να πάρεις το σήμα της "Πειραϊκής-Πατραϊκής"  (να μην πω πάλι του Κατσέλη και μου την πούνε;)). πες μου τι σχέση μπορεί να έχεις με την θρυλική εταιρία και, πρώτα πρώτα, γιατί να το κάνεις αυτό αν όχι για να αφήσεις κάποιους να πιστεύουν (δεν τους το λες αλλά τους αφήνεις να νομίζουν) ότι είσαι η συνέχεια της εταιρίας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή το θέμα έχει ξεφύγει λιγάκι και δεν είμαστε εδώ για να τσακωθούμε με κάποιον εκτός από τούς κυρίους που έχουν χάσει σε δικαστικές διαμάχες και βγάζουν ένα κόμπλεξ κατωτερότητας και με το δίκιο τους βέβαια θα έλεγα γιατί η ήττα δυστυχώς αφήνει μια πολύ πικρή γεύση  ,  δεν θα ξανά απαντήσουμε σε συκοφαντίες αλλά σε ερωτήματα τεχνικά για τους ηλιακούς αλλά και την θέρμανση!Όποιος θέλει  να ρωτήσει κάτι  σχετικό με το τεχνικό κομμάτι είναι ευπρόσδεκτος!



μας κανείς φαντάζομαι δεν έχει πρόβλημα με κάτι αρκεί να είναι αυτό που του υποσχέθηκαν ότι αγοράζει.

προσωπικά δεν ξέρω κάτι για την θερμυκ (καλό ή κακό). πιθανόν να είναι η καλύτερη εταιρία και το καλύτερο value for money που υπάρχει σε ηλιακό θερμοσίφωνα.

απλά με χαλάει όταν του βάζεις ένα "ιστορικό" αυτοκόλητο επάνω που σημαίνει ότι προσπαθείς να καπηλευθείς το όνομα μιας άλλης μεγάλης εταιρίας χωρίς ουσιαστικά να έχεις καμιά σχέση με αυτή.

δηλαδή φαντάσου να έχεις μια βιοτεχνία που φτιάχνει υφάσματα και να πας να πάρεις το σήμα της "Πειραϊκής-Πατραϊκής"  (να μην πω πάλι του Κατσέλη και μου την πούνε ;)). πες μου τι σχέση μπορεί να έχεις με την θρυλική εταιρία και, πρώτα πρώτα, γιατί να το κάνεις αυτό αν όχι για να αφήσεις κάποιους να πιστεύουν (δεν τους το λες αλλά τους αφήνεις να νομίζουν) ότι είσαι η συνέχεια της εταιρίας;

 

Φανταστείτε κύριε να πάρουμε το brand name της coca cola και να αγοράζουμε από την pepsi τι έχει να γίνει. Ειλικρινά τα παραδείγματα σας είναι πολύ εύστοχα και μας κάνουν να σκεφτόμαστε πιο σοβαρά καθημερινά!!και φανταστείτε επίσης αν στην φυρογένης φτιάχναμε διαστημόπλοια τι είχε να γίνει με το brand name της nasa. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"..............Ειλικρινά τα παραδείγματα σας είναι πολύ εύστοχα................."

 

 

 

μπορεί και μένα (όπως και του D.PAT :) ) να μας λείπει η μορφωση ή το μυαλό

ακόμα όμως κύριε "fyrogenis" δεν έχετε απαντήσει στην πολύ απλή ερώτηση.

τι χρειάζεστε και χρησιμοποιείτε το όνομα fyrogenis (που πιθανόν σας στοίχισε και κάποια χρήματα για να το κατοχυρώσετε) αφού δεν σας λένε φυρογένη και αφού δεν είστε συνεχιστής της εταιρίας;

μόνο την παραπλάνηση μπορώ να σκεφτώ σαν λόγο (η εξαπάτηση μου φάνηκε βαριά σαν λέξη και την αφήνω μέχρι αποδείξεως του εναντίου).

αν μου πείτε ένα πιο αληθοφανή λόγο, πολύ ευχαρίστως να σας ζητήσω και συγνώμη για τις επιφυλάξεις μου.

προσπαθήστε να με (μας) πείσετε όμως.

και να ξέρετε αυτό δεν έχει να κάνει με μένα. όπως έχω πει έχω ήδη ηλιακό ASSAI (της warmsol που τον διέθετε ο Κολομβούνης) συνεπώς δεν είμαι άμεσα ούτε πελάτης αλλά ούτε και ανταγωνιστής σας. τα μπανάκια μου τα κάνω. αλλά πέρα από αυτούς που μιλάμε εδώ υπάρχουν και δεκάδες άλλοι που απλά διαβάζουν. γι' αυτό καλό είναι ν αφήσετε τη ΝΑΣΑ να κάνει την δουλειά της (αν και αυτή φθίνει τελευταία) και να πείσετε εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"..............Ειλικρινά τα παραδείγματα σας είναι πολύ εύστοχα................."

 

 

 

μπορεί και μένα (όπως και του D.PAT :) ) να μας λείπει η μορφωση ή το μυαλό

ακόμα όμως κύριε "fyrogenis" δεν έχετε απαντήσει στην πολύ απλή ερώτηση.

τι χρειάζεστε και χρησιμοποιείτε το όνομα fyrogenis (που πιθανόν σας στοίχισε και κάποια χρήματα για να το κατοχυρώσετε) αφού δεν σας λένε φυρογένη και αφού δεν είστε συνεχιστής της εταιρίας;

μόνο την παραπλάνηση μπορώ να σκεφτώ σαν λόγο (η εξαπάτηση μου φάνηκε βαριά σαν λέξη και την αφήνω μέχρι αποδείξεως του εναντίου).

αν μου πείτε ένα πιο αληθοφανή λόγο, πολύ ευχαρίστως να σας ζητήσω και συγνώμη για τις επιφυλάξεις μου.

προσπαθήστε να με (μας) πείσετε όμως.

και να ξέρετε αυτό δεν έχει να κάνει με μένα. όπως έχω πει έχω ήδη ηλιακό ASSAI (της warmsol που τον διέθετε ο Κολομβούνης) συνεπώς δεν είμαι άμεσα ούτε πελάτης αλλά ούτε και ανταγωνιστής σας. τα μπανάκια μου τα κάνω. αλλά πέρα από αυτούς που μιλάμε εδώ υπάρχουν και δεκάδες άλλοι που απλά διαβάζουν. γι' αυτό καλό είναι ν αφήσετε τη ΝΑΣΑ να κάνει την δουλειά της (αν και αυτή φθίνει τελευταία) και να πείσετε εμάς.

Θα σας παρακαλούσα να μην συνεχιστεί άλλο το θέμα εδώ για οπουδήποτε απορία η ενδοιασμό έχετε υπάρχουν και τα δικαστήρια άμα θέλετε επίσημη απάντηση.Το λέω για τελευταία φορά όποιος θέλει να ρωτήσει για το τεχνικό κομμάτι είναι ευπρόσδεκτος αλλιώς θα πρέπει να επιληφθούν επί του θέματος και οι admin του insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας παρακαλούσα να μην συνεχιστεί άλλο το θέμα εδώ για οπουδήποτε απορία η ενδοιασμό έχετε υπάρχουν και τα δικαστήρια άμα θέλετε επίσημη απάντηση.Το λέω για τελευταία φορά όποιος θέλει να ρωτήσει για το τεχνικό κομμάτι είναι ευπρόσδεκτος αλλιώς θα πρέπει να επιληφθούν επί του θέματος και οι admin του insomnia.

έτσι φαίνεται ότι απαντούν οι "εταιρίες".

Ι rest my case γιατί...φοβήθηκα :P

έτσι κι αλλιώς οι "απαντήσεις" δόθηκαν.

όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

για τους άλλους δεν υπάρχει σωτηρία

 

Θα σας παρακαλούσα να μην συνεχιστεί άλλο το θέμα εδώ για οπουδήποτε απορία η ενδοιασμό έχετε υπάρχουν και τα δικαστήρια άμα θέλετε επίσημη απάντηση.Το λέω για τελευταία φορά όποιος θέλει να ρωτήσει για το τεχνικό κομμάτι είναι ευπρόσδεκτος αλλιώς θα πρέπει να επιληφθούν επί του θέματος και οι admin του insomnia.

βρε κακέ D.PAT, το κόλλησες το παλλικάρι ανορθογραφία :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...