Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε μου κακα και καλα ηλιακα ειναι εννοιες που ο χρονος το δειχνει. Εγώ μετά από αρκετά χρόνια στο χώρο εχω βγάλει το εξής συμπέρασμα. Αυτό που κάνει τα δοχεία να τρυπάνε μέσα στο χρόνο η στιγμαία αλλαγή της πίεσης του δικτύου, σε όλα τα δημοτικά δίκτυα συμβαίνει συνέχεια. Φίλοι μου εάν κάποιος ενδιαφέρεται να έχει ένα ηλιακό για 20 χρόνια τοτε.. 

Αγοράζει ένα glass δοχείο (σκασίλα μου το αυτοκόλλητο) με καλούς επιλεκτικούς συλλέκτες ΚΑΙ πάνω απο αυτο βάζειενα πλαστικό ντεπόζιτο 150-200 λίτρα έτσι ώστε να διατηρήστε τη πίεση μέσα στο δοχείο σταθερή. Σέρβις καθε 2 χρόνια ( ράβδος μαγνησίου, καθάρισμα άλατα, συμπλήρωμα υγρα) και για 20 ΧΡΟΝΙΑ εχετε το κεφαλι σας ήσυχο.

ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ. διαφορά πίεσης μεταξύ ζεστού και κρύου νερού. ΕΥΚΟΛΟ, αλλάζεις τη μπαταρία του ντουζ απο αναμεικτική σε κλασική και αγοράζεις  ένα ντους grohe με εξοικονομηση νερού.   

τεποζητο 90 ευρω, μπαταρια 50 ευρω, ντους 15ευρω)

S.O.S οπου ακουσεται το ονομα Παναγόπουλος Παναγιώτης και τη φίρμα MEGASTAR βαλτε μια φωνη σιγουρα κοντα σας θα υπάρχει κάποιος που θα θέλει να του σπάσει τα μούτρα. Υ.Γ μη το λιπηθητε πάντα κάνει σα κακομοίρης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα σου εσενα ειναι ποτε εγινα μελος ή οχι? Και επισης εισαι δικηγορος του Κυριου Πατερδη? Μπορει να ειμαι και αλλιως γραμμενος. Οποτε κρατα τα συμπερασματα για τον εαυτο σου και μην γινεσαι ενας ακομα "εξυπνακιας-μαγκακι" του πληκτρολογιου,γιατι προφανως μεχρι εκει φτανεις.

και αν είσαι και αλλιώς γραμμένος τότε γιατί δεν μπήκες με εκείνο το nickname;

μήπως τελικά εσύ στερείσαι αυτών των οποίων την ύπαρξη αμφισβητείς σε μένα;

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν είσαι και αλλιώς γραμμένος τότε γιατί δεν μπήκες με εκείνο το nickname;

μήπως τελικά εσύ στερείσαι αυτών των οποίων την ύπαρξη αμφισβητείς σε μένα;

;)

Oταν θα ανεφερεις ποιος εισαι τοτε θα αναφερω κ εγω ποιος ειμαι,παμε ιεραρχικα... Τεσπα,δεν με ενδιαφερει ουτε να μαθω ποιος εισαι ουτε τπτ. εγω περιμενω μια απαντηση στην ερωτηση που εθεσα,απο 'κει και περα,αν θες να μαθεις ποιος ειμαι,υπαρχει και το inbox,αν καιγεσαι τοσο πολυ να μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επειδή η κατάσταση τείνει να ξεφύγει λίγο, προσωπικά σταματώ εδώ.

το νήμα χάνει την ουσία του και θα είναι κρίμα για τους ανθρώπους που ψάχνονται, να κλειδωθεί λόγω προσωπικών αντιπαραθέσεων.

νομίζω ότι ότι ήταν να ειπωθεί έχει ειπωθεί αναφορικά με τα εκτός τεχνικών θεμάτων.

αν κάποιος θελει κάτι παραπάνω σε "ξεκατίνιασμα" και σε χαμήλωμα επιπέδου (ποιος έχει, ποιος δεν έχει, τι μεγέθους, κλπ) μόνο σε pm. εγώ δεν θα ακολουθήσω περαιτέρω χαλώντας το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να κανω μια ερωτηση Κυριε Πατερδη? Απο ποτε ενα υπογειο,150 μετρων,θεωρειται για εργοστασιο?

 Αν στα 150 μέτρα χωράνε 5 πρέσες - 1στραντζα υδραυλική 3 μέτρα - 1 ψαλίδι 3 μέτρα - 1 ρομπότ για περιστροφικές κολλήσεις – 1 ρομπότ για οριζόντιες κολλήσεις –

1 κύλινδρο 2 μέτρα – 1 κύλινδρο 2 μέτρα για τα περιβλήματα – 1 αγγραφαδόρος 2 μέτρα για τα περιβλήματα -7 μηχανές συγκόλλησης με σύρμα -1 μηχανή συγκόλλησης TIG -1 PLASMA 1 μηχανή ultrasonig (υψισιχνο) -1 τόρνο 1 φρέζα για την κατασκευή τον καλουπιών πληθώρα καλουπιών για τα καπάκια για της βάσης και πολλά άλλα. 1 πόντα – 1μια μηχανή πολιουρεθάνης – 500σαρη κομπρεσέρ – μηχάνημα ηλεκτροστατικής φούρνο ηλεκτροστατικής ραουλιέρα για τα σπιράλ (εναλακτες) για τα μποιλερ - 1 στρογγυλοψαληδο για τα καπάκια - 2 κορδονιερες - 1 μηχάνημα που Ησιόνη και κόβει την χαλκό από κουλούρα – 1 ένα μηχάνημα που ξετυλίγει και κόβει το επιλεκτικό ε να μην έχω και 10 τουλάχιστον τόνους λαμαρίνα από κάθε νούμερο ε να μην έχω και τουλάχιστον 500 βάσης και ποτέ δεν πέφτω κάτω από 100 ηλιακά αίτημα τα τζάμια τα αλουμίνια ο χαλκός ε δεν έχω και 4 πάγκους εργασίας ε δεν έχω και 10 σταντ για να πηγαίνω για σμάλτο στον Λάσκαρη ε σαν παιδί και εγώ να μην έχω και 80 τετραγωνικά γραφείο και έκθεση να μην έχω και 200 τετραγωνικά ακάλυπτο που δουλεύει η γερανογέφυρα. αυτά όλα τα έχω στο δρόμο?

πες μου ποίος είναι τόσο αυτόνομος όσο εγώ πες μου 1 που να κάνη ακόμα και τα καλούπια που χρειάζεται αν μου δήξης 1 εγώ θα το βάλλω φωτιά.

Μήπως είσαι και εσύ κάποιο λαμογιο? Λέω μήπως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Αν στα 150 μέτρα χωράνε 5 πρέσες - 1στραντζα υδραυλική 3 μέτρα - 1 ψαλίδι 3 μέτρα - 1 ρομπότ για περιστροφικές κολλήσεις – 1 ρομπότ για οριζόντιες κολλήσεις –

1 κύλινδρο 2 μέτρα – 1 κύλινδρο 2 μέτρα για τα περιβλήματα – 1 αγγραφαδόρος 2 μέτρα για τα περιβλήματα -7 μηχανές συγκόλλησης με σύρμα -1 μηχανή συγκόλλησης TIG -1 PLASMA 1 μηχανή ultrasonig (υψισιχνο) -1 τόρνο 1 φρέζα για την κατασκευή τον καλουπιών πληθώρα καλουπιών για τα καπάκια για της βάσης και πολλά άλλα. 1 πόντα – 1μια μηχανή πολιουρεθάνης – 500σαρη κομπρεσέρ – μηχάνημα ηλεκτροστατικής φούρνο ηλεκτροστατικής ραουλιέρα για τα σπιράλ (εναλακτες) για τα μποιλερ - 1 στρογγυλοψαληδο για τα καπάκια - 2 κορδονιερες - 1 μηχάνημα που Ησιόνη και κόβει την χαλκό από κουλούρα – 1 ένα μηχάνημα που ξετυλίγει και κόβει το επιλεκτικό ε να μην έχω και 10 τουλάχιστον τόνους λαμαρίνα από κάθε νούμερο ε να μην έχω και τουλάχιστον 500 βάσης και ποτέ δεν πέφτω κάτω από 100 ηλιακά αίτημα τα τζάμια τα αλουμίνια ο χαλκός ε δεν έχω και 4 πάγκους εργασίας ε δεν έχω και 10 σταντ για να πηγαίνω για σμάλτο στον Λάσκαρη ε σαν παιδί και εγώ να μην έχω και 80 τετραγωνικά γραφείο και έκθεση να μην έχω και 200 τετραγωνικά ακάλυπτο που δουλεύει η γερανογέφυρα. αυτά όλα τα έχω στο δρόμο?

πες μου ποίος είναι τόσο αυτόνομος όσο εγώ πες μου 1 που να κάνη ακόμα και τα καλούπια που χρειάζεται αν μου δήξης 1 εγώ θα το βάλλω φωτιά.

Μήπως είσαι και εσύ κάποιο λαμογιο? Λέω μήπως

Σας ευχαριστω για την απαντηση,απλα ετσι ακουγεται και απλα εκανα μια ερωτηση. Ποιους εχετε στο μυαλο σας για λαμογια δν γνωριζω και δν θελω να μαθω ειναι προσωπικο σας,απλα διαβαζω ολη τη συζητηση και για αυτο γραφτηκα και εκανα μια ερωτηση. Καλες δουλειες σας ευχομαι παντως,εσεις πρεπει να εχετε ολκληρο εργοστασιο κι οχι αυτο που ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σε όλους. μήπως γνωρίζει κανείς τους ηλιακούς EVIATHERM;

 

ειναι ενα δευτερο μοντελο που βγαζει η DIANA πιο οικονομικο.

 

S.O.S οπου ακουσεται το ονομα Παναγόπουλος Παναγιώτης και τη φίρμα MEGASTAR βαλτε μια φωνη σιγουρα κοντα σας θα υπάρχει κάποιος που θα θέλει να του σπάσει τα μούτρα. Υ.Γ μη το λιπηθητε πάντα κάνει σα κακομοίρης. 

 

τι εκανε αυτος? γιατι ειναι το μεγαλυτερο λαμογιο οπως αναφερει κι αλλος εδω μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

τι εκανε αυτος? γιατι ειναι το μεγαλυτερο λαμογιο οπως αναφερει κι αλλος εδω μεσα?

  

 

Αχ μη με μπρηζώνετε πάλι πρωί πρωί ακόμα καφέ δεν ήπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για την απαντηση,απλα ετσι ακουγεται και απλα εκανα μια ερωτηση. Ποιους εχετε στο μυαλο σας για λαμογια δν γνωριζω και δν θελω να μαθω ειναι προσωπικο σας,απλα διαβαζω ολη τη συζητηση και για αυτο γραφτηκα και εκανα μια ερωτηση. Καλες δουλειες σας ευχομαι παντως,εσεις πρεπει να εχετε ολκληρο εργοστασιο κι οχι αυτο που ακουγεται.

  

 

Καλημέρα και πάλη.

Αγαπητέ μου πολλά ακούγονται και πολλά λέγονται, για τη?  πραγματικά δεν το κατάλαβα ποτέ.

Παρόλο που βοήθησα πόλους συναδέλφους και ποτέ δεν είδα κανέναν ανταγωνίσθηκα.

Συνάδελφοι ώμος μου στείλανε 3 φορές το ΣΔΟΕ  1 φορά την επιθεώρηση εργασίας

Και 3 φορές μου σπάσανε τους κωδικούς και μου χαλάσανε την σελίδα.

Τυχαίο?

Ποτέ δεν κατηγόρησα καμία επωνυμία ηλιακών σε υποψήφιους πελάτες, ούτε παίνεψα τους δικούς μου.

Και μέσα από το φόρουμ μου στείλανε προσωπικά μηνύματα. Και τηλ με πήρανε, πριν ακόμα αποκαλυφτώ, ποτέ δεν κατηγόρησα άλλων, ποτέ δεν πρωτινά τον δικό μου ηλιακό.

Και ας βγει κάποιος να με διάψευση.

Το φόρουμ υποθέτω ότι είναι για ενημέρωση, και για να ακουστούν κάποιες άποψης, νομίζω πως αυτό και μόνο έκανα.

Τώρα όταν θίγεται το όνομα μου, τη θα μπορούσα άλλο να κάνω?

Αν θεωρείς λιπών ότι τα 800Τμ στεγασμένος χώρος είναι ολόκληρο εργοστάσιο η μια βιοτεχνία, είναι δικό σου θέμα.

Τελευταία περιορίστηκα σε αυτόν και μόνο τον ιδιόκτητο χώρο, και από 17 άτομα προσωπικό έμεινα με 6.

Νομίζω κάθε σώφρον θα το έκανε λόγο της κρίσης, εκτός αυτή που θέλουν να δείχνουν μεγάλους χώρους και γραφεία για να εντυπωσιάζουν και δεν έχουν ένα (κατσαβίδι) να κάνουν τη δουλεία τους.

Η αυτονομία μου ωμός παραμένει όπως αναφέρθηκα στο προηγούμενο άρθρο μου,

Και αυτό μπορεί οποιοδήποτε να το διαπιστώσει με μια επίσκεψη σε ανύποπτο χρόνο.

 

 

(Αγαπητέ) φυρογενη αν θέλεις να μιλήσουμε για πικρίες κόμπλεξ και δικαστικές διαμάχες μην με βάζεις στον πειρασμό να μπω στης λεπτομέρειες αυτόν τον θεμάτων, διότι εσύ πάλη θα μετανιώσεις αν όμως επιμένεις δεν έχω πάλη κανένα πρόβλημα.

Πόλη έξυπνη η απόφαση σου να σταματήσει εδώ το θέμα.

Και με την ευκαιρία αυτήν θέλω να ζητήσω χίλια συγνώμη από τους σηνφορίτες που με ανεχτήκανε σε αυτό το ξεκατίνιασμα, δεν το συνηθίζω ΣΥΓΝΩΜΗ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ενα δευτερο μοντελο που βγαζει η DIANA πιο οικονομικο.

 

 

τι εκανε αυτος? γιατι ειναι το μεγαλυτερο λαμογιο οπως αναφερει κι αλλος εδω μεσα?

θα σου πω μονο μερικα απο τα κατορθωματα του. οποιος εχει βαλει ηλιακο απο αυτον σε 2,5 με 3 χρονια ανοιγει σα καρπουζι. φυσικα δεν αναγνωριζει εγγυηση γιατι σου λεει στο εδωσα πολυ φθηνα. δε τον βρισκεις ποτε γιατι ολο αλλαζει ερηπωμενες αποθηκες.ποτε τα δοχεια που πουλαει δεν ειναι παραπανω απο 120 λιτρα και ενω τα πουλαει για 160 και 200. παει και κλαιγεται σε εργοστασια να του δωσουν ηλιακα β διαλογης να πουλησει να βγαλει φαγητο για τα παιδια του μετα εξαφανιζεται και φυσικα αφηνει παντα χρωστουμενα.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 να πουλησει να βγαλει φαγητο για τα παιδια του μετα εξαφανιζεται και φυσικα αφηνει παντα χρωστουμενα.............

 

 

 

Η να παίξη 6-5

καί μόνω αυτά? μη με τσηγγλάται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 να πουλησει να βγαλει φαγητο για τα παιδια του μετα εξαφανιζεται και φυσικα αφηνει παντα χρωστουμενα.............

 

 

 

Η να παίξη 6-5

καί μόνω αυτά? μη με τσηγγλάται

πες και αλλα Πατερδη δε μου ειναι αγνωστα. εμενα με εκανε να τσακωθω με το κουμπαρο μου ο ακατανομαστος. Εγω του εχω πει μια κουβεντα η τελευταια που ανταλαξαμε. ΄΄να εισαι σιγουρος οτι με το δρομο που τραβηξες ουτε τα παιδια σου δε θα σε κλαψουν΄΄ στο τσακ κρατηθηκα να σηκωσω χερι γιατι ξερω οτι εχει κανει by-pass στη καρδια και φοβηθηκα μη βρω κανα μπελα και μου μεινει στα χερια. αν τον δεις ρωτησε τον ποσα σωβρακα αλλαζει οταν περναει τα διοδια της Πάτρας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε παθει εγκεφαλικο το ξερω σιγουρα.γνωριζω την ανηψια του εδω στη Πάτρα και χωρις να ξερει αυτη οτι ξερω το θειο της. Καλά του έκανες του ξεφτίλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...