Προς το περιεχόμενο

Yahoo POP3;


caveneo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασα το Mozilla Thunderbird 1502, για να βλέπω το e-mail που έχω στο Yahoo. Τα ρύθμισα όλα, δουλεύει τέλεια. Γίνεται να προσθέσω με τις επαφές που έχω στο Yahoo στο Thunderbird; Δεν θέλω να περνάω μία μία κάθε επαφή. Μπορώ μήπως να κατεβάσω τις επαφές από Yahoo σε μορφή csv, tab, LDIF; Τις δέχεται ο Thunderbird.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Από το "Επιλογές Διευθύνσεων" πήγαινε "Εισαγωγή/Εξαγωγή" και από εκεί μπορείς να τις σώσεις σαν csv (αν κάνεις εξαγωγή για Outlook) ή LDIF (αν κάνεις εξαγωγή για netscape)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μήπως ξέρεις αν μπορώ να κάνω το ίδιο και με το Hotmail. Δηλαδή να μην χρειάζεται να μπαίνω στο Hotmail να το ελέγχω από το Thunderbird.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο ξέρω το hotmail δεν υπστιρίζει pop3 οπότε δεν γίνεται. Τουλάχιστον όσο το έχω ψάξει. Κι εγώ αναγκάζομαι και μπαίνω κανονικά στο hotmail για να τα δώ... Αν ξέρει κανείς άλλος ας μας πεί. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πριν κάτι χρόνια μπορούσες μόνο όμως από το outlook express. Μετά πρέπει να το είχαν στματήσει γιατί υπήρχε ένα κενό ασφάλειας (τί παράξενο;;). Τώρα δεν ξέρω αν έχει γίνει κάτι. Αν ξέρει κάποιος ας μας διαφωτίσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ χρησιμοποιώ πάντως το incredimail. έχω και λογαριασμό hotmail και κατεβάζει κανονικά σαν pop3. Το καλό με το πρόγραμμα είναι οτι βρίσκει μόνο του τις ρυθμίσεις. παρόλα αυτά

βάλτε σαν server url

http://services.msn.com/svcs/hotmail/httpmail.asp

 

to username σας και το κωδικό....

 

λογικά θα δουλέψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχει κανείς ακουστά τα webmail, hotmail και yahoomail extensions για τον Thunderbird; για ψάξτε το...

 

mipos mporis na voithisis giati ixa palia kapoio extension gia hotmail alla tora den douleui me tin kai nouria ekdosi tou Thunderbird kai sto site den mporo na vro i den vlepo kati?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που είπε ο Eusebius πάνω πάνω πάτα Install και μετά download και διάλεξε ποιά θές. Το webmail είναι υποχρεωτικό για την λειτουργία των υπολοίπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...