Προς το περιεχόμενο

Απορία για συμπίεση DVD


drakonikolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν θα ήθελα αν γίνεται να μου πείτε πως μπορώ και αν μπορώ κάποια βιντεάκια που έχω στον pc μου να τα αντιγράψω σε ένα DVD γιατι έχω προσπαθήσει πολλές φορές και δεν μου τα δέχεται αυτά τα αρχεία ως DVD files.Επίσης μία ταινία σε DVD σχεδόν ποτέ δεν χωράει σε ένα DVD 4.7GB ποιό πρόγραμμα πρέπει να κατεβάσω για να συμπιέσω το DVD ή γενικότερα τι πρέπει να κάνω για να το χωρέσω.Πάντως ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βάλεις τα βιντεάκια σου στο DVD δοκίμασε το Nero Vision,το οποίο είναι και εύκολο στη χρήση του.Για να χωρέσεις ταινία σε DVD 4.7GB δοκίμασε το DVD Shrink.Ελπίζω να βοήθησα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την πρωτη περιπτωση,το conrtxtodvd το θεωρω κορυφη απο αποψη ευκολιας,σε ποιοτηατ χανεις,αλλα κατα τη γνωμη μου λιγο!

για το δευτερο, μπορεις να χρησιμοποιησεις το nero recode, κοβωντας απο την αρχη κ απο το τελος κομματια (τιτλους τελους,διαφημισεις κλπ), και να συμπιεσεις κ την ταινια σου. αν πεσεις μετα απο ολα αυτα σε συμπιεση στο75% ,ειναι πολυ μεγαλη συμπιεση,κ ισως να εχει προβληματα οταν θα πας να τη δεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το δευτερο' date=' μπορεις να χρησιμοποιησεις το nero recode, κοβωντας απο την αρχη κ απο το τελος κομματια (τιτλους τελους,διαφημισεις κλπ), και να συμπιεσεις κ την ταινια σου. αν πεσεις μετα απο ολα αυτα σε συμπιεση στο75% ,ειναι πολυ μεγαλη συμπιεση,κ ισως να εχει προβληματα οταν θα πας να τη δεις....[/quote']

Με το Recode δεν μπορείς να επεξεργαστείς κλειδωμένα DVDs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη δουλεια μπορει να την κανει απο πισω το anydvd, αλλα εκτος αυτου, επειδη ολα μου ta dvd ta kanw backup (πανω απο 250), μονο 12 εχω βρει κλειδωμενα, ετσι ωστε να με στειλουν να χρησιμοποιησω αλλο προγραμμα. και επειδη ειμια κ εγω ψιλοασχετος, του ανεφερα την πιο "ευκολη" λυση για εμενα,που ξεκινησα ως ΧΟΝΤΡΟασχετος! κ το recode, k to convertxtodvd, εχουν ελαττωματα πολλα,αλλα εχουν το προτερημα οτι κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ ευκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα progs έχουν και προτερήματα και ελαττώματα. Υπάρχει μεγάλη γκάμα. Από κει και πέρα είναι στο χέρι του καθενός μας να διαλέξει ποια από αυτά μας εξυπηρετούν και μας βολεύουν (άλλος θέλει ποιότητα, άλλος ταχύτητα, άλλος ευχρηστία, άλλος πολλαπλές επιλογές). Τα progs με τα λίγα κλικς είναι μεν εύκολα αλλά δεν μπορείς να επέμβεις και να αλλάξεις τις παραμέτρους ώστε να έχεις αποτελέσματα με υψηλές απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βίντεο που θέλω να τα αντιγράψω στο DVD είναι γραμμένα από πρόγραμμα TV σε υπολογιστή.Έχουν διάρκεια από 2 ώρες.Μερικά είναι Avi και μερικά είναι mpg.Στο nero στην εγγραφή DVD files,δεν μου βγάζει αυτά τα αρχεία.Με το Avi2Dvd για τα Avi files μου βγάζει το filename invalid και επίσης δεν μπορώ να ορίσω audiostream.Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω και κάποιο πρόγραμμα όπως το Avi2Dvd για mpg files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...