Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικά το monitor μπήκε stand-by!


razkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sugnwmh pou den epektathika sto thema gia na se kanw na katalaveis kalutera alla pragmatika eixa to idio provlhma.Ekane akrivws to idio h othonh.Paw thn karta mou(fx 5200) stou filou mou to pc kai den douleve,fernei autos th dikia tou(Ati pampalaia den thumamai kan pws th lene) kai den douleve oute h dikia tou!!!!!!(sto pc mou ennow).Meta tou evala thn 5700 pou nomiza oti eixe xalasei kai douleve mia xara,h karta grafikwn einai sou lew.

πριν απο κανα 8μηνο ειχα καποιο παρομοιο προβλημα και ενω νομιζα οτι ειναι η οθονη (μου την αντικατεστησε η LG), τελικα εφταιγε η καρτα γραφικων, αλλά τοτε οταν εβαλα την εφεδρικη καρτα γραφικων δουλεψε κανονικα, ενω τωρα οχι, λογικα απο αυριο θα κοιταξω να βρω και μια τριτη καρτα γραφικων για να το σιγουρεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και οι 2 καρτες γραφικων δοκιμαστηκαν σε αλλο pc και δουλευουν κανονικα!

φοβαμαι οτι εχει καει/χαλασει το AGP slot της μητρικης (Abit nf7-s), θα δοκιμασω και τις μνημες σημερα και αν το προβλημα παραμεινει θα παω τη μητρικη για service (αξιζει?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δεν υπαρχει ευκαιρη μητρικη, και απο μια γρηγορη ερυνα σε e-shops δεν υπαρχουν και διαθεσιμες socket A μητρικες! να ετοιμαζομαι για νεο σετακι ή θα σωθει η μητρικη (ρητορικο)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den einai aparaitito oti exei kaei kati!

Prin psoniseis otidhpote koitato kai allo.

Th ghwsh sto spiti koita kala!!! Auto me thn karta hxou pou sou eipa to eides? Einai gnwsto prob me ta irq kai kollaei h katra grafikwn.

 

Dokimase na bgaleis thn karta grafikwn. Anoikse to pc kai perimene na arxisei na sfhraei. Perimene alla 30 deuterolepta kai meta sbhsto.

 

Ksanabale thn karta grafikwn kai anoikse to.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα ηχου χρησιμοποιω τη built-in της μητρικης, το pc δεν κανει κανενα θορυβο (μπιπ) οταν ανοιγει, ολα τα fans δουλευουν κανονικα, το πληκτρολογιο και το ποντικι ειναι νεκρα, δοκιμασα και τις μνημες αλλά τιποτα, το μονο που δουλευει ειναι το πορτοκαλι led (processing) στο μπροστα μερος του κουτιου για κανα λεπτο. το pc παιρνει ρευμα απο ups.

εκτος του Πλαισιου ξερετε κανα αλλο αξιοπιστο και (σχετικα) φτηνο service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rwtisw kati p dn eida na to rwtaei kaneis .. to anemistiraki tis kartas grafikwn gyrnaei ?

 

egw otan to epa8a auto, i karta m dn douleue ka8olou epeidi eixe kaei oto anemistiraki tis .. to opoio kai allazei eukola sxetika ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω και εγώ μία λύση; Έχω dual monitor στο σύστημά μου και ξαφνικά η δεύτερη οθόνη έμπαινε σε stand by όποτε άναβα το pc (ενώ κανονικά ΔΕΝ άλλαξα καμία ρύθμιση). Έλεγξε μήπως τελικά δίνει σε κανένα άλλο Monitor σήμα εξόδου. Να μου πεις πώς θα το ελέγξεις αυτό; Μπες σε safe mode, δεξί κλίκ στην οθόνη και τσέκαρε τα settings ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dklearhos: θα το δοκιμασω το απογευμα, παντως δε νομιζω η AGP να παιζει με το 12βολτο του τροφοδοτικου.

 

de173: δεν μπορω να μπω καν σε safe mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...