Προς το περιεχόμενο

4o Κοινωνικο φορουμ ας παμε μια βολτα οσοι μπορουμε


picos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τους υποστηρίζεις αλλά πιστεύεις πως δεν κάνουν κακό σε κανέναν. Γιατί τα έχουν οι άλλοι. Οπότε μικρό το κακό ε?

Και από που τα βγάζουν τα χρήματα ρε συ τα mαc donalds' date=' η αγροτική, η εθνική κ.λπ? Από εμάς τα βγάζουν. Αν θέλουν ας μην πηγαίνουν εκεί. Ας πείσουν τον κόσμο να μην πηγαίνει εκεί και να μη δουλέψει εκεί. Να πάει σε άλλη χώρα που τα πράγματα είναι καλύτερα. Οι βανδαλισμοί αυτοί όμως δεν ωφελούν κανέναν. Γιατί εμείς θα τα πληρώσουμε και πάλι. Από το αίμα μας και τον ιδρώτα μας θα τα πάρουν πάλι πίσω.[/quote']

 

οχι πιστευω οτι σε καποιον κανουν κακο-αλλα για αυτον δε μου καιγεται καρφι,οπως και αυτος δε δινει σημασια σε οσους χρονια εκμεταλευεται

 

οσο αυτοι ελεγχουν τα media δεν προκειται κανεις να πεισει το κοσμο.

 

θα τα παρουν πισω απο τις ασφαληστικες εταιριες

 

το τopic εχει ξεφυγει απο τον τιτλο του...ας το κοψουμε εδω

 

και αν θες να εισαι δικαιος θα εκανες το συνηγορο του διαβολου απο τη στιγμη που λενε για αυτον χωρις αυτον...(και δε ποιοι?αρχικα στο post οπαδοι ομαδων-δες τι εγινε στο τελικο/στο καραβι εννοω!!!τι να πουν αυτοι?)...οπως εκανα εγω και ας μην συμφωνουσες σε ολα με αυτον...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δικτάτορας ήταν ο Καραμανλής? Δεν ψηφίστηκε απο τον ελληνικό λαό? "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" είναι να μην σέβεσαι την γνώμη της πλειοψηφίας.

 

η να μην τη ζητας σε θεματα εθνικης σημασιας γιατι ξερεις οτι δε θα σε βολευει:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερνάω την ερώτηση για το αν ήταν δικτάτορας (εκείνη την εποχή όχι τουλάχιστον) και ρωτώ τον εαυτό μου..

-Γιατί έχει να γίνει δημοψήφισμα από τότε που αποφασίσαμε πολίτευμα ?

Γιατί η κάθε κυβέρνηση παίρνει μόνη της αποφάσης ενώ για παρόμοια θέματα ΟΛΕΣ οι χώρες κάνουν δημοψήφισμα ?

- Γιατί είμαστε Ellada (έτσι, με αγγλικά)

-Και γιατί είμαστε Ellada ?

-Γιατί τους αφήσαμε να μας κάνουν έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...