Προς το περιεχόμενο

epiteloys labelflash+lightscribe sto neo Nero


papaki63

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pi8anon na 8elei plhrh apegkatastash toy prohgoymenoy nero me ta ergaleia poy katebazeis apo th nero (uninstaller , registry cleaner klp)

i auto i xreiazesai alli ekdosi tou lss.dll, dioti yparxoun 2-3 ekdoseis.

Sto 7.0.14b den vgainei san eikonidio alla sta extras san burn label

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ!!!! Ω ΝΑΙ! με το nero 7.2.0.3b δούλεψε επιτέλους το Label Flash!!!

Και θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις...

α)έκανε 22 λεπτά για να κάψει το label που περιείχε την εικόνα που βλέπετε δίπλα κάτω από το sarcaster και εναν τίτλο. Είναι λογικό?

β)Γιατί όταν μπαίνω στο labelFlash μου έχει την δυνατότητα να βάλω χρώμα? Απ'ότι καταλαβαίνω απλά καίει το υλικό. Το χρώμα τι σχέση έχει?

γ)Ω ναι το label Flash καίει το άσπρο άρα πρέπει η εικόνα να είναι αρνητική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Label Flash είναι μία τεχνολογία που την έχει το NEC 4551A DVD+-Recorder. Υπάρχουν ειδικά δισκάκια (μόνο DVD, και μόνο Fujifilm υπάρχουν) που στην μεριά που είναι το label έχουν μία ειδική επίστρωση. Οπότε βάζεις το DVD ανάποδα στο drive, δημιουργείς μία label με ένα πρόγραμμα του Nero αντίστοιχο του COver Designer και το αντιγραφικό "ζωγραφίζει" αυτό που έφτιαξες με laser...

To light Scribe δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά νομίζω είναι κάτι παραπλήσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα:

Πήρα το NEC το LabelFlash και διαπίστωσα αργά(ε,δεν ήξερες...) ότι τυπώνει από την κάτω μεριά του DVD.Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να γράψεις από την πάνω? Δοκίμασα σε ένα δισκάκι κανονικό και το έγραψε κανονικά αλλά απ'ότι βλέπω υπάρχει πλέον πρόβλημα αναπαραγωγής του από άλλα DVD-ROM.

Το LG το LightScribe, γράφει πάνω σε συμβατικά δισκάκια, ή κάνει κανένα έλεγχο για να δει αν είναι LightScribe το δισκάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα:

Πήρα το NEC το LabelFlash και διαπίστωσα αργά(ε' date='δεν ήξερες...) ότι τυπώνει από την κάτω μεριά του DVD.Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να γράψεις από την πάνω? Δοκίμασα σε ένα δισκάκι κανονικό και το έγραψε κανονικά αλλά απ'ότι βλέπω υπάρχει πλέον πρόβλημα αναπαραγωγής του από άλλα DVD-ROM.

Το LG το LightScribe, γράφει πάνω σε συμβατικά δισκάκια, ή κάνει κανένα έλεγχο για να δει αν είναι LightScribe το δισκάκι?[/quote']

 

Loipon, prin rotiseis mporeis na kaneis kai kanena search, dioti auta exoun eipothei polles fores. Gia tin istoria.

To labelflash mporeis na to xrisimopoiiseis apokleistika se eidika Labelflash CD/DVD media kai stin kato epifaneia opoioudipote DVD

To LightScribe mono stin pano pleura apo ta eidika Lightscribe CD/DVD media

Kanena apo ta duo den grafei stin pano epifaneia opoiou ki opoiou DVD/CD,

Mono se eidika kataskeuasmena gia auti ti douleia

 

2on)Sti kato epifaneia xrisimopoieis labelflash MONO stin aggrafi epifaneia, diaforetika tha katastrepseis auta pou exeis grammena sto diskaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?εχω το nec 4551 και το nero 7.2.0.3 με labelflash.Μου ειπαν οτι μπορω να γραψω label flash και στα κανονικα δισκακια dvd απο τη μερια που διαβαζει(την κατω)ισχυει?και αν ναι μπορωνα το κανω μονο με καινουργια αγραφα δισκακια ή γινεται και με τα παλια τα ηδη γραμμενα(χωρις να αλλοιωθει το περιεχομενο φυσικα).

Και δυο παρατηρησεις:1)Δισκακια label flash εχει βγαλει και η ΗΡ εχω ενα στα χερια μου.

2)To nero label flash ειχε μετα την εκδοση 7.0.8.2.Εγω ειχα την 7.0.5.2 και οσο και να το εψαξα δεν ειχε τη δυνατοτητα οποτε πηρα την 7.2.0.3 και την ειχε.Το λεει και η επισημη σελιδα του nero στην επιλογη label flash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?εχω το nec 4551 και το nero 7.2.0.3 με labelflash.Μου ειπαν οτι μπορω να γραψω label flash και στα κανονικα δισκακια dvd απο τη μερια που διαβαζει(την κατω)ισχυει?και αν ναι μπορωνα το κανω μονο με καινουργια αγραφα δισκακια ή γινεται και με τα παλια τα ηδη γραμμενα(χωρις να αλλοιωθει το περιεχομενο φυσικα).

Και δυο παρατηρησεις:1)Δισκακια label flash εχει βγαλει και η ΗΡ εχω ενα στα χερια μου.

2)To nero label flash ειχε μετα την εκδοση 7.0.8.2.Εγω ειχα την 7.0.5.2 και οσο και να το εψαξα δεν ειχε τη δυνατοτητα οποτε πηρα την 7.2.0.3 και την ειχε.Το λεει και η επισημη σελιδα του nero στην επιλογη label flash

Mporeis na grapseis se hdh grammena dvds arkei o free space na einai arketos 1+gb...

1 An kati shmantiko den allakse sta clopyrights to dvd h cd poy exeis apo thn HP einai lightscribe kai oxi labelflash...

2 Me toys swstoys kwdikoys doyleye kai se aytes tis ekdoseis to labelflash...opws kai sthn 7014b alla kai stis 6613 kai 6614

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχει κανεις παραπονο απο το labelflash.Εμενα για να μου τυπωσει με την μια την εικονα θελω προσευχες...!!!

Εχω το nero 7.2.0.3b kai to nec 4571a και το εχω σε ενα ide-pci controller της adaptec.Ξεκιναει και ψηνει την εικονα και εκει που λεει οτι θελει 22 λεπτα οταν φθασει στα 10 μετα λεει 30 λεπτα.Στα 5 cd στο ενα μου εχει ψησει κανονικα.Συνηθως μου τα κανει failed σε 15 λεπτα και πρεπει να τα ξαναψησω

Επισης με το συγκεκριμενο Nero δεν γραφει cd.Πεταει με την μια error και αναγκαστηκα και κατεβασα το easy media creator 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα κοπων και βασανων βρηκα την εκδοση που ειναι για το Nec.Στο setup σου πεταει εικονα του nec.Ειναι η εκδοση 6613.Μιλαω για το full cd.To απογευμα θα το δοκιμασω για να ειμια 100% σιγουρος οτι παιζει σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...