Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών: AGP ή PCI-Express ?


revil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα σήμερα σε ενα μαγαζάκι να ρωτήσω για pci κάρτα γραφικών και ο μάγκας μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να αλλάξω από agp σε pci γιατί οι agp είναι καλύτερες και δεν ανεβάζουν θερμοκρασίες..

Εγω γεμάτος περιέργια τον κοίταγα και έρχομαι τώρα και ρωτάω εσάς που δεν έχετε να κερδίσετε τπτ από μένα..

Υπάρχει πιθανότητα να είχε δίκιο ή απλά ήθελε να μου πουλήσει κάτι φθηνό και ξεπερασμένο για να μου ξαναπουλήσει μετά από χ μήνες?

Σας ευχαριστώ πολύ παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλον ηθελε να σου πουλησει κατι ξεπερασμενο,γιατι μαλον του εχει μηνει και δεν ξερει που και με ποιον τροπο να το πουλησει,κι ετσι βρηκε εσενα και ηθελε να σου πουλησει αφτην την καρτα.

 

Υ.Γ.Αυτο που εγραψα παραπανω,ειναι προσωπικη μου γνωμη(για να αποφηγουμε τυχον παρεξηγησεις:lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να πάρω τις agp που μου πρότεινε απλά μου έκανε εντύπωση η σιγουριά με την οποία το έκανε..

Λες και μου σύγκρινε 360 με super nintendo ενα πράμα..

Ααααα επίσης όταν μου είπε για agp τον ρώτησα για την 7800 και μου είπε ότι δεν αξίζει..Βέβαια μετά μου πρότεινε την 5500...Ημαρτον που λέει και ο Γεωργίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα επίσης όταν μου είπε για agp τον ρώτησα για την 7800 και μου είπε ότι δεν αξίζει..Βέβαια μετά μου πρότεινε την 5500...Ημαρτον που λέει και ο Γεωργίου

 

Ναι ρε, κρυφό διαμάντι η 5500 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιτ, φίλε;

Μην είσαι θύμα ρε!Έχω μια tnt2 64 mb να σου δώκω μούρλια σου λέω!Τα τρέχει όλα σε 2048x1536 με 8aa 16af τέζα λέμε!Για σένα 200 ευρουλάκια μόνο και άσε τους άλλους να κουρεύονται με x1900xtx και τα ρέστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιτ' date=' φίλε;

Μην είσαι θύμα ρε!Έχω μια tnt2 64 mb να σου δώκω μούρλια σου λέω!Τα τρέχει όλα σε 2048x1536 με 8aa 16af τέζα λέμε!Για σένα 200 ευρουλάκια μόνο και άσε τους άλλους να κουρεύονται με x1900xtx και τα ρέστα...[/quote']

 

Απο τοτε που βγηκαν οι 3d καρτες χαλασε ο κοσμος.. Παρε μια Hercules καλυτερα να δεις την υγεια σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε revil,

 

Απλά και γρήγορα:

 

~200? 7600GT PCIe

~330? 7900GT PCIe

 

Mάλλον για την δεύτερη σε κόβω, μιας και σε αυτή την τιμή θα έχεις περίπου ίδιες επιδόσεις με μια 7800GTX.

 

H 7800GS AGP για την οποία ρώτησες σε default χρονισμούς είναι αργότερη από την 7600GT παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...