Προς το περιεχόμενο

Titan Quest


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....ρε παιδια, βοηθητικο τερατιδιον πως κανω/παιρνω????

 

Διαβασα ολα τα λεκτικα σας....αλλα κανενας δεν ειχε την περιεργεια ...

Εχω διαλεξει defense & rogue...μηπως δεν ειναι εδω μεσα και δεν μπορω να το βρω....?

 

Οσο για το L που κανει portal....στα Μεγαρα ημουν και το διαβασα εδω....lol

Φανταστειτε ολο το παιχνιδι να πηγαινοερχομαι!!!! Damn!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 587
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

....ρε παιδια' date=' [b']βοηθητικο τερατιδιον[/b] πως κανω/παιρνω????

 

Διαβασα ολα τα λεκτικα σας....αλλα κανενας δεν ειχε την περιεργεια ...

Εχω διαλεξει defense & rogue...μηπως δεν ειναι εδω μεσα και δεν μπορω να το βρω....?

 

Οσο για το L που κανει portal....στα Μεγαρα ημουν και το διαβασα εδω....lol

Φανταστειτε ολο το παιχνιδι να πηγαινοερχομαι!!!! Damn!

 

στα συγκεκριμενα που διαλεξες δεν ξερω. Στο earth εγω ειχα το τερατακι pet. Sto defense k rogue μπορει να μην υπαρχει οπως δεν ειχα και στο war εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afou exeis to defense kane to "KOLOSOS" pistepse me otan to patas

mono stis teleytaies maxes tha xreiasteis terataki!!!

 

Oso gia boithia apo terataki sto spirit iparxei sigoura enas trelos MAXHTHS

pou ta kanei ghs madiam!

 

Epishs min ksexnate to basiko kanona...

 

OTAN PEZOUME ENA GAME PSAXOUME OLA TA PLIKTRA...esis pou den pirate xampari as poume

to L gia portal ti fagate asxima...!!! emis poulousame sinexos opla kai mazepsame xrysafi...mpoliko...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ....κι εμεις πηγαιναμε πισω και μαζευαμε φραγκα.......αλλα μας επερνε περισσοτερη ωρα! :|

Το ρημαδι το L πως δεν το προσεξα παντως...ενας θεος ξερει.... ^$%%$*(&**&(

 

Τωρα, κυριοι, εχω ενα τρελο BUG!!!! Και δεν ξερω αν χρηζει βοηθειας....

Εφτασα στην Αθηνα, στις κατακομβες. Σκοτωνω και το boss που κανει summon σκελετους (δεν συγκρατησα τ'ονομα του), βγαινει ο παππους για να τον μιλησω, και λεω θα του τα πω μετα.....

Μαζευω οσα καλουδια ειχε τριγυρω....κανω ενα L!!! (χε), παω πισω πουλαω τα περιττα και γυρναω για να μιλησω στον παππου....

Ελα μου ντε ομως που δεν μπορω να τον μιλησω! Στεκεται ορθιος στη μεση του διαδρομου σαν τυχαιος Σπαρτιατης οπλιτης...χωρις να μπορω να τον κανω κλικ!!!! Γ@μω το ταξιδι μου σκεφτομαι, τι το 'θελα.....

Ξανακανω κανα 2 ταξιδια, τον γυρο της Ελλαδας, τα ιδια ο παππους αμιλητος....

Παω στην Αθηνα, μιλαω με τους υπευθυνους της καταστασης που μ'εστειλαν να καθαρισω τον χωρο....μου λενε "Καλα ακομα εδω εισαι? Πηγαινε πισω στις κατακομβες να μιλησεις με τον παππου!"

ΦΡΙΚΗ!

 

Κανω save, exit, ξαναμπαινω στο παιχνιδι, αν θυμαμαι καλα το τελευταιο fountain ειναι στις κατακομβες στο 3ο υπογειο επιπεδο.....σκοτωνω ολα τα τερατα συγχησμενος στον δρομο μου......ΞΑΝΑσκοτωνω το boss.....πηγαινω στον παππου............πετρα ο παππους και παλι.....

Γ@μω το στανιο μου και παλι.....!!!!!!

 

Συγχηστηκα και βγηκα..... Αγκρρρρ!!!

 

Δεν ξερω...αν εχει κανεις να μου προτεινει κατι, καλως.

Ειδαλλως το βλεπω παλι απ'την αρχη.......

 

Edit:

Υποψην οτι εχω περασμενο το Patch 1.08....και δεν εχω προβλημα κανενος κρασαρισματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....τελικα βρηκα το προβλημα και την λυση και σε ξενα forumz....:

HELP!! I cant get Phaedrus to talk - the icon is not showing above his head!

Is this a glitch or am I doing something wrong.

 

...και η απαντησις....:

hey dude yeah i feel ur pain no worries the same thing happened 2 me when i was about 2 go to egypt, the dang boatman wuldn't talk. what you have to do is go to my documents on your computer, then go to my games and then click titan quest, then click savadata and then main then click on whatever character your having a problem with then click the folder that says Levels_World_World01.map and then click on the difficulty with that hero that your having a problem with. You should now be in a folder with a lot of random names and things right click in the folder and arrange every thing by date modified. then delete the last 1 or 2 of the random written things becareful tho do not delete the ones that say map, quest.myw or quest token those are for other things. then once those are deleted check in the game if it resets the quest for you. You will have to do the last 2 or three things you did in order to make it work so if you killed alastor then you might have to talk to leonadias again, then go kill alastor again and talk to the guy in the order of prothemius (i think thats how its spelled) and then youll have to see if phaedrus will talk. if this doesn't work delete a couple more only 2 at a time and if its still the same then make a backup of your quest files on your desktop and delete all of the files in the folder you accessed earlier. what should happen then in your game once you quit out and re enter is that you won't have a quest log and all your previous quests will be erased. this is ok just go back to athens and do the last thing that you needed 2 do to trigger the set of events from the quest you were in. for example talk to leonaidas again or if hes not there simply just go to alastor and kill him. im sorry if thisis a bit confusing if any of you have any other questions just post them under a new thread called thq ok? have fun - ironlorethq

 

Μαλισταααα.....

Ενημερωτικα....και ευχομαι να μην το παθει κανεις σας και φρικαρει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασουμε και αυτο ... εννοειται..... :)

 

Λεπον, τελικα ξεκινησα απο την αρχη γιατι ηθελα οπωσδηποτε "ζωακι" για παρεα.... ;) Πηρα το spirit και δεν φανταζεστε ποσο ευκολος ειναι ο κοσμος πλεον....!!! (απο το defense και το rogue που ειχα παλια) Εχω παντα μαζι μου τον σκελετωμενο βασιλια (και παλι δεν θυμαμαι το ονομα του) σε lv.15-full και "καβουρντιζει" διαρκως κοσμο!!! Ολα τα boss ηταν πανευκολα και γρηγορα προσπελασιμα! Ασε που δεν εχω ξανα-αγορασει potion γιατι δεν χρειαζεται!

Ουτε καν 2η μαγεια δεν πηρα, γιατι δεν ηξερα τι αλλο να παρω και πηγα την ηδη υπαρχουσα στο full για να μπορω να κανω και ενα 2ο summon που εχει γιατι μου ελυσε παντοτινα τα χερια!!!!

....και το bug στην Αθηνα δεν το εφαγα....και τακα-τακα, εφτασα στην Αιγυπτο!

Αυταααα....ενημερωτικα παντα.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το παιχνίδι σήμερα, και αφού το εγκατέστησα 9Pentium 2,8 HT, 1,5 gb RAM, GF 6800, Win XP Pro), βλέπω ότι οι ενδιάμεσες οθόνες των intro κσθώς και η αρχική οθόνη-Play-opyions-update κτλ είναι σπασμένη και δεν φαίνεται τίποτα και γενικώς δεν μπορείναι ξεκινήσει το παιχνίδι...

Πέρασα την 1.11 αλλά πάλι τα ίδια...Επίσης διάφασα όλο το thread αλλά από ένα σημείο και μετά σταματάνε τα παράπονα...

μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Σας παρακαλώ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

periergo lalani...

 

dokimase na kaneis update tin karta grafikon (tous drivers diladi)

 

bale tous 91.33 pou eixa kai ego kai epeza mia xara

ego to midenisa me to 1.08 patch.

Esu afou to exis kai original xose to 1.11.

 

An den peksei kai me aytous tote pes mas ksana kai dose more info

gia na se boithisoume.

 

Site gia na katebaseis tous 91.33 ine to

 

http://www.nvidia.com

 

meta pas download drivers Geforce ktl

 

kamia 40 mbyte ine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το εχω και γω το παιχνιδακι (original) και οντως ειναι κορυφαιο. Αλλα εχω ενα προβλημα, δε μπορω να το κανω update ουτε απο 1.01->1.08 ουτε απο 1.01->1.11. Εχω κατεβασει και τα 2 patch και οταν τα τρεχω με ρωταει εαν θελω να προχωρησω (επιλεγω yes) και μετα απλα κλεινει ο installer χωρις να κανει απολυτως τιποτα. Σημειοτεον πως δοκιμαζω update και μεσα απο το παιχνιδι με τα ιδια ομως αποτελεσματα... :???:

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

periergo lalani...

 

dokimase na kaneis update tin karta grafikon (tous drivers diladi)

 

bale tous 91.33 pou eixa kai ego kai epeza mia xara

ego to midenisa me to 1.08 patch.

Esu afou to exis kai original xose to 1.11.

 

An den peksei kai me aytous tote pes mas ksana kai dose more info

gia na se boithisoume.

 

Site gia na katebaseis tous 91.33 ine to

 

http://www.nvidia.com

 

meta pas download drivers Geforce ktl

 

kamia 40 mbyte ine...

 

Το έκανα και αυτό αλλά επιμένει...

Έστειλα mail στην Τhq αλλά δεν ελπίζω πολλά...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

post-23045-129062935852_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...