Προς το περιεχόμενο

Titan Quest


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ego me "unleashed" release tou thiou oute ena krasarisma se celeron 2.8,512ram,geforce5200.spiti den trexei prepei na kano format exei kapoio prob me ta windows mou opos kai alla games,alla sto celeron me ola sto low petaei ekleisa ena 5aro kai oute mirodia apo krash osoi exoun parei afti tin ekdosi doulevei teleia.me daemon kai curerom.prospathiste etsi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δε νομίζω ότι είναι θέμα release, μάλλον στη τύχη κολλάει. Εγώ που το έχω original, μου κράσαρε σε συγκεκριμένα σημεία, π.χ. αν έβγαινα από καμμιά σπηλιά ή όταν έκλεινα το buy-sell window που εμφανίζεται όταν μιλάς με εμπόρους. Τώρα παίζω με συνδιαδμό patch 1.08 + το αντίστοιχο no dvd και επί του παρόντος δε μου έχει κρασάρει ούτε μία φορά. Δε μπορώ να καταλάβω, δεν κάνουν playtesting στα παιχνίδια τους; Τέλος πάντων, φαίνεται ότι το patch διόρθωσε το πρόβλημα για τους περισσότερους, οπότε τέλος καλό, όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δε νομίζω ότι είναι θέμα release, μάλλον στη τύχη κολλάει. Εγώ που το έχω original, μου κράσαρε σε συγκεκριμένα σημεία, π.χ. αν έβγαινα από καμμιά σπηλιά ή όταν έκλεινα το buy-sell window που εμφανίζεται όταν μιλάς με εμπόρους.

 

Σωστή παρατήρηση. Όταν βγαίνεις έξω από σπηλιές το παιχνίδι δείχνει να φορτώνει πολλά νέα δεδομένα και στο δικό μου τουλάχιστον σύστημα(Athlon 64 3200+, 1GB RAM, 6600GT) είναι στιγμές που νομίζεις ότι κολλάει (αλλά δεν συμβαίνει τελικά). Σε μένα δεν έχει κρασάρει ποτέ είτε με το patch είτε χωρίς αυτό, αλλά είναι προφανές ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα διαχείρισης μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αντιθέτως δεν έχω πρόβλημα με το nodvd (της έκδοσης 1.08 ), εκτός από τα στιγμιαία παγώματα (αυτά που λέει κι ο φίλος Sephir). Κι εμένα κράσαρε σε συγκεκριμένο σημείο (στην πρώτη σπηλιά) αλλά και σε τυχαία άλλα σημεία πριν το patch. Τώρα το τελείωσα πάντως και έχω προχωρήσει στo επίπεδo Epic. Στη πρώτη σπηλιά δεν ξαναμπαίνω όμως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just wanted to give a quick shout out and let everyone know that we are working on the next patch. The crash issues are still on the top of our list and we are working closely with several members of the community in trying to reproduce these porblems in our labs so we can get them fixed. We also have some fixes going into the editor for the next patch as well.

 

I don't have a date for anyone at this time but I will post that information as well as some preliminary patch notes as I get them.

 

A lot of people in the community have been asking how TQ has been selling and while we dont have any of the official sales figures yet I can say that GameSpot had reported us as the #3 seller in the US for the week of JUne 25th, and I have heard rumor that we hit #1 in Germany and Spain and I beleive we were in the top 10 in the UK as well!!

 

We also just wrapped up work on a few beginner tutorial videos for the editor. I dont have the details on their release yet, but if you are thinking about trying out the editor but are intimidated by all the documentation - these will definately get you off the ground and running. More details coming soon!

 

Also a bunch of us Dev types just did a Dev Chat on Xfire last night. Y'all can read the transcript here :

 

http://www.xfire.com/cms/xf_titanquest_transcript

 

Oh, and the talented and very busy folks over at GameBanshee.com just put together a walkthrough up to eqypt containing maps of all the levels. Check that out here:

 

http://www.gamebanshee.com/titanques...ough/helos.php

 

Thats about it for now - see you all in Greece!!

 

http://www.titanquest.net/developer-digest/4652-state-game.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον προσπαθούν τα παιδιά για να το βελτιώσουν. Αυτό είναι καθησυχαστικό, για το παρών...

privateer να 'σαι καλά ρε φίλος που μας κρατάς ενήμερους.

Αν και δεν έχω παίξει ακόμα lan (το κρατώ για το κοντινό μέλλον, μετά την εξεταστική :D)πιστεύω πως εκεί θα δείξει το δυνατό του σημείο, μη πω για internet περιπτώσεις.

Είναι ένα "γένος" παιχνιδιού που το αξίζει άλλωστε.

Περιμένω με μεγάλη προσδοκία τα του μέλλον.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε P4 2.4,1gb ram,ati X850pro αντιμετωπίζω και γώ κάποια κολλήματα όπως και τα άλλα παιδιά,κυρίως όταν βγαίνω απο σπηλιές.Εκεί ή θα κάνει crash ή θα περιμένω 3-5 sec όπου ξαφνικά αλλάζει το περιβάλλον (πχ μπάινω στην σπηλιά μέρα και βγαίνω όταν έχει πέσει ο ήλιος),σάν να κάνει loading τους φωτισμούς...

Με patch 1,08 δέν είδα ιδιαίτερες αλλαγές,τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Άσχετο...είμαι lvl 30 με έναν Βattle Mage (Earth+Warfare) και βρίσκομαι κάπου μέσα στην Κίνα -προτελευταία portal-.Μιλάμε με έχουν για την πλάκα κάτι άσπροι μάγοι-τίγρεις.Έχει προχωρήσει κανείς τόσο (πιο πολύ θέλω tips);

 

edit

Death Count: 48 and keeps on going...γμτ!Στο Diablo ΙΙ με 30 lvl έσπερνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο...είμαι lvl 30 με έναν Βattle Mage (Earth+Warfare) και βρίσκομαι κάπου μέσα στην Κίνα -προτελευταία portal-.Μιλάμε με έχουν για την πλάκα κάτι άσπροι μάγοι-τίγρεις.Έχει προχωρήσει κανείς τόσο (πιο πολύ θέλω tips);

Έχω ένα warrior lvl 26 και όντως αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τους τίγρεις, αλλά και με κάτι δεινόσαυρους - δράκους οι οποίοι πολεμάν εκτός από σπαθιά και με φωτιά. Το μόνο που κάνω είναι να καλέσω όταν μπορώ τους ancestors(4-5 πολεμιστές αν θυμάμαι καλά),αλλιώς τρέχω πάνω κάτω,πολύ health potions και ύπουλα χτυπήματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κολλησει στην πολη των Δελφων και δεν ξερω που να παω.

Πηγα στη σπηλια μετα την πολη των Δελφων, σκοτωσα ενα τερας και δεν ξερω που θα παω τωρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει.. Δε το ξαναπαίζω μέχρι να βγάλουν κάνα σωστό patch. Με νευρίασε που ενώ σκότωνα χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα τα Tolkine, στο τέλος εκείνοι οι μινώταυροι ήταν ΑΛΛΟ πράγμα και οι κύκλωπες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...