Προς το περιεχόμενο

HElp!!! καταργηση εικονικου drive


Lemuria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τα windows xp pro, και ειχα εγκατεστημενο το alocohol 120% trial, οταν εληξε η μηνιαια χρηση του το απεγκατεστησα και εγκατεστησα το daemon tools 3.4κατι. Χτες βρηκα μια καινουρια εκδοση του alcohol και αποφασισα να απεγκαταστησω το daemon tools και να ξαναβαλω alcohol . Ελα ομως που μετα την απεγκατασταση εμεινε ενα εικονικο dvd drive το οποτιο δεν εξαφανιζεται με τιποτα με αποτελεσμα να μην μπορω να εγκαταστησω το alcohol και να μου βγαζει σφαλμα οτι υπαρχουν μια ή περισσοτερς συσκευες που δημιουργουν διενεξεις. Υπεθεσα οτι το nero 7 ultra edition που εχω εγκατεστημενο εχει ενεργοποιημενο το image drive και κοιταξα να το απενεργοποιηω αλλα τιποτα. Μπηκα στον πινακα ελεγχου και εκανα καταρηση της συσκευης αλλα μετα την επανεκκινηση ήταν εκει. Το dvd rom αυτο εμφανιζεται ως generic scsi dvd οποτε κανει μπαμ οτι ειναι εικονικο, αφου εχω μονο ενα dvd drive στο pc. Ελεγξα λιγο την registry για λαθη με virtual devices αλλα τιποτα. Καμμια ιδέα γιατι εχω βαρεθει να το βλεπω και οχι τιποτε αλλο δεν μπαινει ουτε το alochol ουτε to daemon tools ξανα?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exeis 2 epiloges

 

1) mesa apo ton Device Manager na to k;aneis Disable kai oxi unistall,

kanontas to unistall se kathe epanekkinisi tha blepei tous drivers kai tha to ksanabazei.

 

2)Ksana egatestise to Deamon tools kai kane katargisi ton virtual CD kai apegkatestise to meta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2ο το εχω κανει πολλακις αλλα το προβλημα πααμενει, το πρωτο το σκεφτηκα αλλα ουσιαστηκα δεν λυνω το προβλημα αφου και παλι το alcohol δεν εγκαθιστανται. Αλλωστε οταν ξαναεγκαθιστω το daemon tools και καταργω τις εικονικες συσκευες η συγκεκριμενη παραμενει. Παντως ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια, αν ξερει καποιος κατι αλλο post me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...