Προς το περιεχόμενο

sony fe11s απορια και εντυπωσεις


toltek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να αλλαξεις δισκο αλλα θα χασεις την εγγυηση...καλα τοσο αργος ειναι ο δισκος?Ενδιαφερομαι κι εγω γι'αυτο το μοντελο και το μονο θεμα που κολαω ειναι ο δισκος του!Σε πια πραγματα ας πουμε σου φενεται αργος?Στην εκκινηση των Windows?σε αναζητηση αρχειων?Στην μεταφορα απο cd στον σκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

harbi euxaristo polu gia to link tha to koitaksα αλλα δεν μπορω να εμπιστευτω κατι τοσο μεγαλο μεσω νετ.

 

και επειδη θελει να το παρει με καρτα και με δοσεις .... ειναι λιγο δυσκολο.

 

 

εχουμε καταληξει σε αυτον αλλα

 

 

nai re paidia gia peite mas gia ton skliro min tixon pame na paroume kati kai telika mas vgei moufa oson afora tin taxitita tou sklirou...

 

 

οσον αφορα το pcmark εβαλα μια εκδοση που δινει τσαμπα το επισημο site στον acer ferrari 4005 που του εχω πανω windows media center edition 2005 και δεν μου εβγαλε σκορ!!!!!! ενω εκανε κανονικα τα τεστ μου ελεγε οτι λειπει ο windows encoder 9 !!! τον εβαλα αλλα παλι τα ιδια.

 

ποια εδκοση χρησιμοποιτε??? και ποια τεστ κανετε?? εγω τα ειχα τσεκαρει ολα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε PoloGT, αφου εβγαλα σαβουρα απο τα windows ξεκιναει λιγο ποιο γρηγορα, κατα τα αλλα ομως φορτωμα απο το δισκο η μεταφορα και εγγραφη δεδομενων απο το cd στο σκληρο δραμα. δεν εχω κανεναν γρηγορο decktop ενας pentium4 3,2 ειναι αλλα τρεχει με ετη φωτος μπροστα σε αυτο το laptop. γνωριζει κανεις την διαδικασια για την sony? το παω αθηνα (ειμαι κεφαλλονια) και το στελνουν αυτοι βελγιο η το στελνω κατευθειαν εγω?

ευχαριστω:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε fsbmaniac στο pcmark 05 μου βγαζει pcmark score 3536. εχουμε φρικαρει και δεν ξερω πως να επικινωνησω με sony.

βγαινει τηλεφωνητης που με παραπεμπει Βελγιο. να αποτανθω κατευθειαν εκει? ειμαι στην επαρχια και δεν ξερω την διαδικασια του service της sony.

please HELP!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toltek EKANA LATHOS CPU MARK V2.1 OXI PC MARK SORRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.........

λοιπον τρεξε το και πες ποσο σου βγαζει.εμενα 7450

τρεξε hhd tune και βαλε screen shot

βαλε και νουριο Bios αν και αθα αργει λιγο ποιο πολυ στο φορτομα βιος αξιζει.

επισης απενεργοποιησε-page file-επαναφορα συστηματος και ολες τις σαβουρες που φορτονει στην αρχη.

με ποσα mb ξεκιναει και ποσες μπαρες κανει για να μπει.κανε αυτα και ποσταρε και πανω απο ολα μην φρικαρεις ειπαμεεεε εχει αργο σκληρο

επισης τρεξε super pi 1mb και ποσταρε θα ποσταρω και γω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toltek EKANA LATHOS CPU MARK V2.1 OXI PC MARK SORRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.........

λοιπον τρεξε το και πες ποσο σου βγαζει.εμενα 7450

τρεξε hhd tune και βαλε screen shot

βαλε και νουριο Bios αν και αθα αργει λιγο ποιο πολυ στο φορτομα βιος αξιζει.

επισης απενεργοποιησε-page file-επαναφορα συστηματος και ολες τις σαβουρες που φορτονει στην αρχη.

με ποσα mb ξεκιναει και ποσες μπαρες κανει για να μπει.κανε αυτα και ποσταρε και πανω απο ολα μην φρικαρεις ειπαμεεεε εχει αργο σκληρο

επισης τρεξε super pi 1mb και ποσταρε θα ποσταρω και γω αυριο

 

 

epeidi eisai o pio gnostis pano sto thema fe11s boreis na mas doseis merika link gia ta forum tis sony pou anaferoun to provlima me ton skliro kai poia ienai i lisi???

 

 

an exeis provlimatiko einai mesa stin eggisi na ton allakseis?

 

 

einai tromaktiko na prospatho apo to cd na antigrapso sto skliro kai na kanei enan aiona na ta metaferei ...

 

epeisis dose mas merika link gia to neo bios tou laptop kai pos bainei kai pos apenergopoieis ola auta pou les stin ekkinisi tou laptop.

 

 

please help.

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε fsbmaniac, οπως λεει και o LambrosN φωτισε μας. Ετρεχα το cpumark v. 2.1 και το σκορ ηταν 7432. στο souper pi ομως περνω το error not convergent in SQR05 παρολο που δεν εχω κανει overclocking και δεν μπορει να τρεχει γιατι βγαινει αμεσως αυτο , σε forums διαβασα οτι σημενει προβλημα στο motherboard, ή ram ή hhd. τωρα να φρικαρω???:(

aαν εννοεις το hdtune 2.52 τρεχω να το κατεβασω.

δεν ξερω πως να απενεργοποιησω page file και επαναφορα συστηματος. Οντας ασχετος βοηθησε με γιατι τις τελευταιες 4 μερες παρατησα δουλειες και ειμαι με το laptop αγκαλια να ψαχνω.

ευχαριστω:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον λιγα πραγματα γιατι πνιγομαι...

απενεργοποιηση page file .[start-controlpanel-system-advanced-performance-settings-advanced-virtual memory-change-βαζεις no paging file και μετα πατας set.

οσο για την επαναφορα συστηματος πας ¨συστημᨨ οπως πριν και στις καρτελες η πρρωτη λεει system restore-set off...

τωρα η εικονα ειναι αυτα που τρεχουν σε μενα στην αρχη οταν τον ανοιγο το προγραμμα ειναι το tune up utilities 2006 το οποιο τα ρυθμιζει πολυ καλα και κανει και δοαγνωστικα καλα...

 

και ξανα λεω εχει αργο σκληρο βρε παιδια τι να κανουμε εγω παντος εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

επισης ενοοειται οτι εχεις απενεργοποιησει τα ασυρματα και τα lan-wlan αν δεν τα χρησιμοποιεις για μπεις νετ.

 

δεν μπορω να σου δωσω url γιατι θα σου βγαινει λαθος επειδη ειμαι εγγεγραμμενος στο σαις κανε εγγραφη στο club vaio με τον κοδικο που γραφει πισο ο υπολογιστης σουσ ε αυτοκολλητο και μετα πας στα forums

 

 

lampros.... ναι στο αλλαζουν θα δεις και τα παιδια στο φορουμ τους το αλλαξαν απο 3-7 μερες για ελλαδα βαλε 7-12 πρωτα στειλε τους ενα e-mail στην τεχνικη υποστηριξη...και πες τους οτι εχεις the clkik sound issue problem in fe-11s laptop with the fujitsu hdd.i;m from greece what i must do to send it for replacemant of the hdd.

 

ποσταρετε να δω εξελιξεις..

επισης παρε μπακ απ γιατι στην σονυ θα στα σβησουν ολα τα παντα

post-38290-129062932736_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ell, I just called sony and they told me they changed a connector of the harddisk. They said the problem was not the harddisk but the connector between the harddisk and the motherboard Part= MS10. They tested the laptop for two days and came to this conclusion. Ofcourse they could not give me any techincal information, but according to them the problem should be fixed now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...