Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για warcraft και ενα προβλημα.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι στρατηγική κάνεις?εγώ θα σου έλεγα να πας για mass riflemen και μετά na πας σε tier3 και να βγάλεις inner fire και slow με hero ton archmage και μετά αυτόν με την φωτιά(δεν θυμάμαι πως λέγεται)

 

p.s και το βασικό είναι να μην τους αφήνεις πολύ ώρα και φτιαχτούνε..άμα γίνει αυτό είναι πολύ δύσκολο να τους νικήσεις μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γενικα αν και εχει 2 εβδομαδες που το παιζω τα παω πολυ καλα με τα strategy. στο Age of mythology ειχα πολυ καλο score online και νικουσα και στο titan επιπεδο, αλλα και στο generals και red alert II.

 

εγω μετα απο πολλα κανω αυτο τωρα : βγαζω τον hero με το devine shield και το holy light και γυρω στα 10 στρατιωτακια. παω τον hero level 4 και μετα παω αμεσως τριτη εποχη. βγαζω και καμμια δεκαρια knights και healers καθως και τους αλλους 2 ηρωες αλλα τιποτα!! αυτος βγαζει και κατι μεγαλους δρακους, λογικα ειναι summon απο avatar του hero. και οι αραχνες που εχει με μαμανε αγρια! οι riflemen πολλοι ακριβοι μου φαινονται και χανουν και ευκολα..

 

παντως απ' οτι βλεπω παντα αυτοι κανουν πρωτα επιθεση και με αναγκαζουνε στο να χασω σημαντικο χρονο αφου καλω τους workers να γινουν militia.. μαλλον θα δοκιμασω να κανω εγω πρωτος επιθεση..

 

η αληθεια ειναι οτι οι undead ειναι overpowered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δράκοι που λές είναι μάλλων τα frost.

Είναι κανονική μονάδα και ειναι ίσως η πιο δυνατή στο παιχνίδι.

 

Δοκήμασε να παίξεις με αλλες φιλές για να μάθεις τα units.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

των human ποια ειναι η πιο δυνατη μοναδα; οι knights λογικα.. για air unit ποιο ειναι το καλυτερο; και τι μπορει να νικησει ευκολα εκεινο τον δρακο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε mass riflemen με όλα τα upgrade στο full και θα καταλάβεις...οι riflemen βγαίνουν απο το tier 1 και μαζί με το inner fire έχουν αρκετά καλό armor για να ρίξουν τους δράκους...έχεις και τον archmage με το blizzard και gg.απλά μην περιμένεις να φτάσεις tier 3 για να κάνεις έστω ένα πρώτο ντου.βγάλε μια ομάδα riflemen και έναν hero και ξεκίνα να τους κάνεις ντου.παράλληλα χτίζε και κάνε upgrades.

 

και το βασικό είναι να κάνεις micro...για εμένα εκεί είναι η διαφορά του warcraft απο τα υπόλοιπα strategy games.το κάθε unit έχει αξία και άμα το χάσεις είσαι μείων,όχι σαν τα άλλα που κάνεις ντου με μια μάζα και γίνετε πανικός και νικάει αυτός που έχει τα περισσότερα units.

 

micro λοιπόν είναι την ώρα της μάχης να προσέχεις τα unit σου ώστε την ώρα που πάνε να χάσουν να τα τραβάς πιο πίσω απο το μέρος της μάχης έτσι ώστε μετά το τέλος αυτής να έχεις καταφέρει να μην έχεις χάσει ούτε ένα unit,να πας στην βάση να πάρεις ένα heal και μόλις γεμίσεις ξανά ντου...(ενώ παράλληλα έχεις χτίσει κι άλλα unit και upgrades)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα. ποτε δεν ειχα δοκιμασει να παιξω με riflemen και inner fire. δλδ να βαλω στο auto activate το inner fire και οχι το heal, ετσι; ο archmage hero δεν μου φαινεται και τοσο καλος.. και οταν τον παιρνω βγαζω water elemental. το blizzard κανει και μικρο damage και κανει damage Και τα δικα μου units!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνει μικρό dmg στο lvl1.όταν το ανεβάσεις lvl μια χαρά dmg κάνει επίσης σκέψου ότι θα έχεις μια ομάδα μόνο με range άρα δεν θα υπάρχουν melee unit δικά σου ώστε να φάνε το blizzard..το elemental είναι καλό για αρχή γιατί ουσιαστικά έχεις ένα παραπάνω unit,οπότε αν πας rush με mass footmen έχεις και ένα παραπάνω unit για attack ή αν θες για defence..

 

όπως και να έχει θυμήσου να μην αφήνεις πολύ χρόνο για να αναπτηχθεί το computer ή ο player...και παράλληλα με τα ντου να έχεις το νου σου στην βάση για να κάνεις upgrades και να βγάζεις καινούργια units...και όποτε βγάινει ένα unit να έχεις το rally point πάνω στον ήρωα σου(βασικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τελειωσε. οι human δεν μπορουν να νικησουν τους Undead με τιποτα. δοκιμασα τα παντα και πιστευω οτι ειμαι πολυ καλος αλλα τιποτα!! τους εχει νικησει κανεις; δλδ καταλαβαινω τι θα γινεται στο hard!! και αυτο με το Hard σημαινει οτι θα εχει περισσοτερα λεφτα ή hipoints;

 

πριν λιγο που επαιξα και εκανα το καλυτερο παιχνιδι εβγαλα 3 heros και τους πηγα 6 level. επιασα και αλλα 2 gold mines. εβγαλα γυρω στα 10 Dragonhawk Riders και 15 Gryphons και 5 Elven Priest και 4 Magic Breaker αλλα τιποτα!! τον ειχα σχεδον αποτελειωσει, αλλα ξαναεφτιαξε στρατο πολυ γρηγορα!! αν δεν τον νικησα και τωρα, τοτε δεν θα μπορεσω ποτε.. και αμφιβαλλω αν και οι καλοι παικτες μπορουν να νικησουν τον υπολογιστη...

 

και οσο για τα relpays κατεβασα πολλα με human εναντιων undead, αλλα ειναι διφορετικο μεταξυ ενθρωπων.. νομιζω οτι ειναι το μοναδικο strategy παιχνιδι που εχει τοσο καλη AI!

 

γινεται να παιξω μεσω lan με καποιον αλλο παικτη, χωρις να εχω αυθεντικο το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους νικησα! αλλαξα στρατηγικη. εκτισα στην αρχη 5 arcane towers και πηγα αμεσως tier2 εχοντας μονο ενα hero. μετα εκτισα workshop και 5 heavy towers, εβγαλα ακομα ενα Hero και πηγα tier3. βεβαια ενδιαμεσα μου εκανε επιθεση 3 φορες εχοντας μονο τους 2 heros, αλλα με βοηθησαν πολυ τα towers. οταν πηγα tier3 εκτισα ακομα λιγα towers και εβγαλα mass Gryphons και λιγα Dragonhawk Riders. επισης μερικους Spell Breaker. και μαμησα.. φυσικα ηταν δυσκολη μαχη αφου ειχε καταλαβει 4 gold mines, ενω εγω μονο 2. με βοηθησαν πολλη οι heros και ειδικα ο καινουριος με το etheral και το mana steal. στο τελος και οι 3 heros ηταν 8 lvl και ηταν αδυνατο να χασω. εφερε και πολλα απο εκεινα τα air units τους δρακους, αλλα τους ακινητοποιησα με την ability των Dragonhawk Riders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να με βοηθησει καποιος; παλι σημερα επαιξα 3 ωρες, αλλα τιποτα! και δεν ειμαι και κανενας αρχαριος.. δλδ αμα δεν μπορω να τους νικησω στο normal τι θα γινει στο hard επιπεδο; τους εχει νικησει κανεις; human Παιρνω. τους εχω μαθει πολυ καλα.

 

 

Koita xalara eisai ypervolika arxarios......

Ta insane ta vgazw se 5-10 lepta sxedon panta analoga me ta races pou exw egw k autoi.

Den prokeitai na ma8eis etsi k sto ksanalew mpes k paikse battle.net k as ksenerwseis(8a xanei synexeia).Katevase replays na deis pws paizoun oi paixtes k na katalavei ti shmainei "micro" k "build order" ka8ws k diafores stratighkes.

Einai ypervolika polyploko pleon to WC3 k mallon 8a xreiastei na vreis gnwsto/filo pou exei empeiria na sou ma8ei/diksei ta vasika sto xeirismo ka8ws k thn orologia

tou WC3 apo opou vgainei k to "Heros" pou mas parathrhse o polaki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epishs to AI den einai teleio apla sto insane mazeuoun resources me 2plasio ry8mo.To build order tou computer antipalou einai panta to idio,den allazei stratigikh analoga me thn dikia sou k den exei "micro management".Ama ma8eis px pws anyptesetai o UD army tou computer mporeis aneta na ton fas sta 10 prwta lepta pou einai arketa adynamos.Genika mhn kaneis polla towers den ofeloun :mrgreen: (etsi paizame me tous filous mou sthn arxh prin "anaklypsoume" to battle.net)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν πιστευω οτι το νικας σε 10 λεπτα το insane!! δωσε replay για να πιστω! και χωρις κωδικους..

 

 

γινεται να παιξω Lan με καποιον χωρις να το εχω αυθεντικο; σκοπευω να το αγορασω παντως μολις τελειωσω με τις εξετασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα τιποτα. επαιξα αλλα 6 παιχνιδια χωρις να καταφερω να νικησω. φαινεται πως το παιχνιδι δεν ειναι ισορροπημενο.. τα σοβαρα παιχνιδια δεν ειναι ετσι, αλλα τεσπα! μπορει καποιος να μου δωσει ενα replay που νικαει τους undead ως human στο normal επιπεδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου στειλω εγω.Κοιτα να εχεισ την τελευταια εκδοση/patch αλλιως δεν μπορεις να το δεις.

Το θεμα ειναι οπως σου κσανα-ειπα το "build-order" "micro" kai η σωστη στρατιγικη που προσαρμοζεται στα units/Strat του αντιπαλου.

Εχεις μαθει τα διαφορα ειδη armor κ τα ειδη attack που κανουν περισσοτερο/λιγοτερο damage αναλογως(ισως το ποιο βασικο για αρχαριους)?

Κατσε να παικσω ενα τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...