Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για warcraft και ενα προβλημα.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οριστε ενα replay της πλακας :P

Γενικα ειμαι μετριος παιχτης αλλα με human παιζω ασχημα σε 1vs1.Στο map που εβαλα οι human εχουν ενα σορο επιλογες αλλα εγω το πηγα συντηριτικα :P

Βασικα 8α δεις οτι μονο τα μισα resources χρησιμοποιησα οποτε φαντασου(δεν παιζω καλα human,ειχα κ τοσα resources να καθονται...).

Παιζει μεγαλο ρολο το "micro management" γιαυτο επιμενω να δεις replays απο καλους human παιχτες(οι human γενικα θελουν νευρο κ ορεκση αλλα στα χερια καλου παιχτη νικανε τους παντες,μονο ενας orc παιχτης μπορει να νικησει ευκολα human παιχτη του ιδιου "skill" λογο φυλης,αλλα γενικα ειναι πολυ "balanced" το warcraft.

 

http://rapidshare.de/files/22369204/lolol.w3g.html

 

ΥΓ : Θα κατσω καποια στιγμη να παικσω κ με insane κ αλλες φυλες αλλα βαριεμαι τωρα :P

 

ΥΓ : Xaxa!O xvipes μου λεει να το κανω ποζερικο/pro το replay αλλα τοτε δεν 8α σε βοηθουσε κ πολυ,αυτο που θα δεις μπορεις ανετα να το κανεις κ εσυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα. θα το κατεβασω και θα το δω τωρα. λοιπον τελικα βρηκα στρατηγικη για να νικαω. 2 φορες το εκανα και νικησα σημερα! βγαζω archmage και αμεσως τον παω στα τερατα που βρισκονται διπλα στον αντιπαλο. τα σκοτωνω και ετσι δεν παιρνει level. μετα βγαζω 2 water elemental και κανω επιθεση. εν'τω μεταξυ εχω βγαλει 10 footmen, εχω κανει upgrade για attack και πηγαινω στην δευτερη εποχη. απο εκει και περα το χαος! βγαζω και δευτερο, 5 spell breaker, priests and sorceress και μαμω.. το δοκιμασα 2 φορες και πετυχε!

 

γινεται να παιξουμε μεσω hamachi αν δεν εχουμε γνησιο το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα. ειδα το replay. σαν να μου φαινεται οτι ο υπολογιστης δεν παιζει καλα στην συγκεκριμενη πιστα.

 

προκαλω καποιον να μου δωσει replay στην πιστα circum vention. δεν μπορω να νικησω με τιποτα!! δοκιμασα τα παντα. παιζει πολυ καλα σε αυτη την πιστα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε pierce attack εννοουμε μονο με βελη ή μετρανε και τα οπλα, τα χτυπηματα απο air units, τα ranged attack απο mystical heros και τα magical skills; τι απ' ολα αυτα συμπεριλαμβανονται στα pierce attack; ρωταω επειδη οι footmen εχουν την defence ability που αυξανει την αμυνα απο pierce attack. το armor αυξανει την αμυνα απο ολες τις επιθεσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε pierce attack εννοουμε μονο με βελη ή μετρανε και τα οπλα, τα χτυπηματα απο air units, τα ranged attack απο mystical heros και τα magical skills; τι απ' ολα αυτα συμπεριλαμβανονται στα pierce attack; ρωταω επειδη οι footmen εχουν την defence ability που αυξανει την αμυνα απο pierce attack. το armor αυξανει την αμυνα απο ολες τις επιθεσεις;

 

Οχι ολα τα ειδη attack ειναι διαφορετικα.

Το pc παιζει το ιδιο σε ολα τα maps κ μαλιστα εχει ειδικες στρατηγικες για μερικα.Απλα δεν παρατηρησες το GTP micro που εκανα....

Piercing = βελη btw,που εχουν μερικα ground units καθως κ πολλα air units κ οι riflemen.

Magic atck = θελει κ εκξηγηση ? :mrgreen:

Meele atck = >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Hero atck = Hero

Τα armor upgrades αυκσανουν την αμυνα αλλα κ παλι δεχεσαι/μειωνεις παραπανω,καποιο ποσοστο αναλογα με το ειδος του attack που εχει ο αντιπαλος....

Το defence ability ειναι καλο εναντιον (fiends,troll headhunters/bersekers,riflemen,archers)δηλαδη κυριως tier1 units αντε με το ζορι tier2 κ μερικα air units.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιζω, παιζω, αλλα δεν νικαω! πια μιλαμε για το internet! α, και φυσικα ειναι ποιο ευκολα στο internet παρα με τον υπολογιστη!! το προβλημα ειναι οτι ειμαι τοσο γκαντεμης που σχεδον σε ολα τα 2vs2, 3vs3 παιχνιδια οι συμμαχοι μου, ειτε ειναι αχρηστοι, ειτε εγκαταλειπουν κατευθειαν!

 

τον αλλο τον ειπα παμε fast rush μονο με τους heroes και αυτο τον πηγε στην μεση της βασης του αντιπαλου και τον εχασε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα!! ελεος δλδ.. τους workers θα τρωγαμε! τωρα παιζω με orcs, φαινονται καλοι.. δεν εχω παιξει μονο με NE. οι human ειναι δυσκολοι στο early game. οι undead πολυ καλοι, αλλα κατι δεν παει καλα... προτιμω blademaster και windwalk! ολα τα λεφτα ειναι!! κανενα καλο hero απο αυτους που βρισκονται στην tavern για τους orcs ξερετε; επισης μετα να παιρνω τον voodoo ή καποιον αλλο;

 

αμα μπαινετε μεσα βαλτε με στην λιστα σας ως lazostat να παιξουμε κανενα παιχνιδακι!! να φτιαξουμε και καμμια clan!

 

* μπορει καποιος mod να αλλαξει το ονομα σε " Warcraft ΙΙΙ Official Thread " ; *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου εξηγησει και καποιος τι ακριβως κανει το spirit link που εχει ο spirit walker;

 

Αμα διαβασεις το tooltip θα μαθεις... :mrgreen:

Απλα "ενωνει" θεωριτικα 5-6 units ετσι ωστε το dmg που "τρωνε" να μοιραζεται μετξυ τους ισσοποσα.Το χρησιμοποιεις κυριως οταν ο αντιπαλος παιζει με "focus fire" ετσι ωστε "ενωνοντας" καποια ποιο αδυναμα units(troll headhunters κλπ) με καποια ποιο δυνατα(grunts,tauren warriors κλπ) να αποφυγεις τον "αφανισμο" των αδυναμων.Ειναι καλο και στο να προστατευεις ηρωες απλα να ξερεις οτι θα πεφτουν γενικα τα hitpoints των ενωμενων units ποιο γρηγορα και μπορει να εχεις αντιθετα αποτελεσματα αν το unit που "τρωει" το dmg ειναι πολυ αδυναμο(peon κλπ) η αν το χρησιμοποιησεις σε πολλα αδυναμα units.Παντως σχεδον παντα εχει καλα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ αν ενωσω 4 units και το πρωτο δεχθει 30 dmg τοσο θα δεχθουν και τα αλλα χωρις να εχουν χτυπηθει; ή το συνολικο dmg που τρωνε καθε δευτερολεπτο, εστω 200 dmg μοιραζεται δια του 4 και παει 50 dmg στον καθενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ αν ενωσω 4 units και το πρωτο δεχθει 30 dmg τοσο θα δεχθουν και τα αλλα χωρις να εχουν χτυπηθει; ή το συνολικο dmg που τρωνε καθε δευτερολεπτο, εστω 200 dmg μοιραζεται δια του 4 και παει 50 dmg στον καθενα;

 

Αμα ηταν να τρωνε ολοι οσο εφαγε ο 1ος θα ηταν debuff του αντιπαλου(και πολυ imba μαλιστα) και οχι buff δικο σου :P

Μοιρεζεται το dmg που τρωει καθε unit και στα αλλα.

Αμα ειναι 4 units κ φανε το 1ο 60 dmg και το 2ο 100 dmg θα μοιραστει σε ολα ΙΣΣΟΠΟΣΑ δλδ συνολο 40 το καθενα,αλλα ανλογα με το ειδος του armor των δικων σου και του Attack του αντιπαλου ισως καποια units να μειωσουν η αυξησουν το dmg (πχ: ο αντιπαλος εχει piercing και εσυ ενωσες 2 medium + 2 heavy units οποτε τα 1α τρωνε λιγοτερο απο 60 ενω τα 2α περισσοτερο ναλογα και με το armor modifier παντα 1,2,3, κλπ λογω(η μη)αναβαθμησεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...