Προς το περιεχόμενο

GameCube backup ΧΩΡΙΣ chip


xalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά μου ζήτησαν για αγορά του ViperGC eXtreme απο το συγκεκριμένο site που αναφέρετε παραπάνω 50? χωρίς την τοποθέτηση. Πολλά δεν είναι??? Εσείς πόσο το πληρώσατε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα το Ripper///GC, αλλά έχοντας ελάχιστη εμπειρία με κολλητήρι μάλλον τα θαλάσσωσα, ένωσα κάποιες επαφές που δεν έπρεπε, και πλέον ο κύβος δεν δουλεύει. Δοκίμασα να "ρουφήξω" το καλάι με την τρόμπα αφού πρώτα το έλιωσα, αλλά δύσκολα θα τα καταφέρω να το βγάλω όλο ανάμεσα από τις επαφές. Υπάρχει ελπίδα ή να αρχίσω να το κλαίω?

 

Τελικά σήμερα, με τη βοήθεια ενός (πιο) αξιόλογου κολλητηριού, τον ανέστησα τον κύβο μου! Το chip δεν το πέρασα, καθώς το κολλητήρι εξακολουθούσε να είναι ψιλοάθλιο, αλλά τώρα έχω πεισμώσει!! Μάλλον θα πάω να αγοράσω ένα καλό (πόσο έχουν περίπου??) και θα ξαναδοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα συμβατότητας dvd

http://gamecube.nqtnews.com/media.php

άντε τώρα να βρεις mini dvd στην Ελλάδα... τα μόνα που έχει βρει είναι sony και είναι και πανάκριβα!

χμχμμχ case mod...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πέρασα σήμερα το ripper///Gc, νομίζω όλα καλά! Έγραψα 3 παιχνίδια σε RiDisc G05 και τα 2 παίζουν τέλεια, το 3ο ασπρόμαυρα (είναι ntsc). Δυστυχώς δεν έχω άλλα τέτοια dvd, και με 2 άλλα που δοκίμασα (Taiyo Yuden 8x ceramic και κάτι παλιά Tdk) δεν παίζει. Θα πάω να αγοράσω πιο πολλά ridisc (και θα ζητήσω περισσότερα isos από το θείο) και θα επανέλθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πέρασα σήμερα το ripper///Gc, νομίζω όλα καλά! Έγραψα 3 παιχνίδια σε RiDisc G05 και τα 2 παίζουν τέλεια, το 3ο ασπρόμαυρα (είναι ntsc). Δυστυχώς δεν έχω άλλα τέτοια dvd, και με 2 άλλα που δοκίμασα (Taiyo Yuden 8x ceramic και κάτι παλιά Tdk) δεν παίζει. Θα πάω να αγοράσω πιο πολλά ridisc (και θα ζητήσω περισσότερα isos από το θείο) και θα επανέλθω!
egw eixa brei kati bullpack poly kala :) kai sxetika fthna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επιτέλους! Το max drive pro έφτασε! Μετά από μερικά πειράματα και λάθη μπορώ να παίξω τα πάντα! :) τα δισκάκια που συμπαθεί το δικό μου cube είναι τε ritek g05 γραμμένα χ1. Η όλη αναμονή σίγουρα άξιζε αφού δε χρειάστηκε να βάλω χέρι στο cube. Εντάξει το άνοιξα για να του αλλάξω καπάκι αλλά δεν είναι το ίδιο με το να chipareis κονσόλα! Τώρα σκέφτομαι να του αγοράσω ένα ωραίο full case γιατί το top δε μου πολυαρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...