Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσον αφορά στο γιατί παρόλο που είναι αρκετά τρομακτικοί' date=' τα παιδιά δεν τους φοβούνται, είπαν πως τα παιδιά τους αγαπάνε γιατί μοιάζουν με τα παιχνίδια τους και με τους ήρωες που βλέπουν στα κινούμενα σχέδια.

[/quote']

 

Σωστός ο φινλανδός !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν στέλναμε ότι αρέσει στον (άνυπαρκτο) Μέσο Έλληνα' date=' μαλλον θα βλέπαμε αποστολές απο Μπιθικώτση, Νταλάρα και Πάριο,.... μέχρι Χριστοδουλόπουλο και Πανταζή![/quote']

 

 

Εν πρώτοις, δεν ξέρεις τί σου γίνεται αν θεωρείς ότι ο ανύπαρκτος μέσος Έλληνας δεν προτιμά Βίσση και όλο το αραβοπόπ σκυλολόι και τους κλώνους της Βανδή, Κοκκίνου και δε συμμαζεύεται. Όπου και να γυρίσεις το αυτί σου, όλες οι εκπομπές, όλα τα μαγαζιά αυτές τις παπαριές παίζουν.

 

Εν δευτέροις, δεν ντράπηκες έστω και λίγο ώστε να μην συμπεριλάβεις στην πρόταση αυτή τον Μπιθικώτση? Εννοείται ότι ούτε και με Νταλάρα, Πάριο συγκρίνεται η Βίσση αλλά τον Μπιθικώτση? Το αν κάποτε επιλέγαμε να στείλουμε κάποιον απ' αυτούς (όχι ότι γίνεται, διότι ο διαγωνισμός είναι ποπ της πλάκας, αλλά λέμε τώρα), είναι κατακριτέο?

 

Τί θ' ακούσουμε ακόμα για την Αννούλα, μια τραγουδίστρια που ακόμα δεν έχει καταλάβει σε τί χώρο ανήκει! Είναι λαϊκή? Μπα. Είναι ποπ? Προσπαθεί αλλά μπα. Τί σκατά είναι ούτε η ίδια δεν ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτείνω για του χρονου να στειλουμε ένα ethnic τραγουδάκι , κατά προτιμηση κρητικό με λύρα και λαούτο.Ετσι και αλλιως ολοι οι ξένοι οταν ερχονται στην Ελλαδα τρελαινονται με την παραδοσιακη μουσικη.Επειδη ειμαι απο Χανια και ξέρω εχω δει αμέτρητους ξένους σε πανηγύρια και γλεντια να ξεσαλώνουν με την κρητική μουσική.Απο τις παραδοσιακες μουσικες και τους χορους της χώρας μας , πιστευω οτι ειναι πιο διαδεδομενη στο εξωτερικό.

Της κροατιας αν θυμαμαι καλα , που ηταν ethnic ηταν τελειο .Εγω τις μαμακιες με τον ξενο στιχο απο την χωρα μας δεν τις γουσταρω μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παιδιά δυστυχώς πιστεύω ότι ο "θεσμός" eurovision είναι στημένος.Είναι δυνατόν στα προκριματικά να περάσουν οι We are the winners και να κοπεί η Αννέτ;Συμφέροντα είναι αυτά.Πάντως μπορώ να πώ ότι μ άρεσαν τα τέρατα της eurovision...Η Άννα δυστυχώς μας απογοήτευσε στην προσπάθεια της να τα δώσει όλα,αν παρατηρήσατε η φωνή της είχε κλείσει και δεν έβγαινε προφανώς από τις κοπιαστικές πρόβες που έκανε καθημερινά."Πρεζάκι" δεν γνωρίζω αν είναι πάντως δεν μου αρέσουν τέτοιοι χαρακτηρισμοί,ένα μεγάλο μπράβο στην Άννα.Δεν πειράζει που δεν βγήκαμε πρώτοι.Δεν μπορούμε πάντα να βγαίνουμε πρώτοι.Προσωπικά ήθελα να κερδίσει η Σουηδία πάντως,η Καρόλα είχε φωνάρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να μου αρεσουν καθολου αυτα τα τραγουδια στυλ Γιουροβιζιον πιστευω πως εκφρασεις οπως πρεζακια και ξεφτυλιστηκαμε πρεπει να διαγραφουν

Τη συμπαθουμε η οχι 40 χρονια τωρα ειναι κορυφη και οι διαφοροι κλωνοι (βανδη-κοκκινου....) ακομα δεν την ξεπερασαν

Κανενας ξεφτυλισμος δεν υπηρξε και ουτε ηταν καλυτεροι αλλοι καραγκιοζηδες που ηρθαν σε καλυτερες θεσεις

Η βισση σαν τραγουδιστρια δεν ευθυνεται για το τραγουδι αυτο το οποιο κι ο θεος να το ελεγε καλυτερα δε θα πηγαινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adi,δεν ειπε κανεις πως ειναι κακη τραγουδιστρια η βισση.απλα τα τελευταια 7-8 χρονια,επρεπε να αποσυρθει και δεν το εκανε.

επρεπε να φυγει αξιοπρεπως απο το ελληνικο τραγουδι,αφηνοντας τις καλυτερες εντυπωσεις.αυτη ομως επελεξε να συνεχισει,και να προσπαθησει να μοιασει στην ζηνα,στην βανδη,και στην βικτορια χαλκιτη(αλλαζωντας μαλλι,κανοντας bottox),για προσεγγησει τη νεολεα.και αυτα εμενα μου την δινουν.

εχω χασει οση εκτιμηση ειχα προς το προσωπο της τα τελευταια χρονια.

οπως και στο νοτι σφακιανακη επισης.

καποτε πρεπει να παρουν χαμπαρι ολοι αυτοι,πως πρεπει να βγουν στη συνταξη.οτι εκαναν εκαναν.

αυτη ειναι απλα η δικη μου αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα με πειραξε οτι ολοι πεσανε να τη φανε

ενω αν εβγαινε πρωτη, καθολου απιθανο αν δεν ειχαμε βγει περισυ, θα ηταν η γρια κοτα που εχει το ζουμι και η θεα της Ελλαδας

Στο κατω κατω ενα καραγκιοζιλικι ειναι ολη η διοργανωση

Το να αισθανομστε εθνικα υπερηφανοι και να στηνουμε αγαλματα οταν ερχομαστε πρωτοι σε τετοια καραγκιοζιλικια και να στηνουμε εκτελεστικα αποσπασματα και να αισθανομαστε ξεφτυλισμενοι σαν λαος οταν χανουμε ειναι το ιδιο λυπηρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα δεν αξιζε τετοια επιθεση.

αλλα τα ηθελε και ο παπ της!

2006 εχουμε,και η νεολεα ακουει britney spears(καλα την ειπα την τυπισα?),βικτωρια και τετοια.

δεν μπωρεις να στελνεις την 50αρα βισση.

και κατι αλλο που με πειραξε,ειναι οτι βγηκε λιωμα στην σκηνη να τραγουδισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον φίλο που με προκάλεσε,λέγοντας να πάω του χρόνου να εκπροσωπήσω την Ελλάδα,έχω να αναφέρω ότι τη φωνή μου δεν τη χαραμίζω για τέτοιου είδους εκδηλώσεις,παρά τη φυλάω για την παρέα...

όσο για την εμπάθεια που έκρυβε η παραίνεσή του αυτή,έχω να τον κεράσω καμια φασολαδίτσα να .... Έτσι απλά.

 

Αν προσέξατε την ώρα που ανάρτησα το post,θα δείτε ότι δεν περίμενα να τελειώσει καν η παράστασή της,ούτε είδα τα αποτελέσματα.Πρόσεξα όμως τη φουστανέλλα του Γκωτιέ την οποία κληθήκαμε να ράψουμε σταυροβελονιά όλοι μας,με 130.000 γιούργια -άλλοι μιλάνε για 170.000- τις οικονομικά δύσκολες αυτές μέρες.

 

Τέλος,όσον αφορά την ντάγκλα της κυρίας,ευτυχής οποιοσδήποτε δεν μπορούσε να τη διακρίνει,ούτε με παίρνει να αναλύω τέτοια πράγματα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα παίξει 50 ευρώ στοίχημα ότι θα ερχόταν δέκατη ή ενδέκατη θέση και πήγε και βγήκε ένατη η μαλ@κισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα σωστός ο κος Μάριος το πρόσεξα κ γω αυτό το post Που ανέφερε αυτό το πράμα, αν όμως νοιώθει καλά που δίνει τόσα λεφτά, μέσω της φορολογίας κ πολλών άλλων, για αυτά τα πανυγήρια ας γίνει ευγενικός χορηγός κ τους άλλους ας τους αφήσει να σχολιάζουνε όπως πραγματικά τους αξίζει γιαυτά τα σούργελα που πληρώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν τα βάζω με τη Βίσση(ό' date='τι μπορούσε έκανε η γυναίκα)τα βάζω με μας που δώσαμε 12 στη Φινλανδία...

Τόσο ανώμ..οι και μλκες είμαστε πια???[/quote']

 

γιατί οι εκάστοτε ψηφοφορίες είναι κανονικές με sms που στέλνει ο βλάκς ο κόσμος ή είναι από πριν φτιαχτές κ οι διοργανωτές ταχαν κανονίσει από πριν για το ποιος θα βγει?

show mercy please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εχεί ρόλο πόσο χρωνων είναι ένας καλλιτεχνης??Απο πότε αυτο γιατι δεν το καταλαβαινω?

Δλδ στον ζωγραφο θα του πεις "οπα μεγαλε φτανει μην ζωγραφιζεις αλλο γιατι περασες την ηλικια".Και ποιος οριζει την ηλικια?Ε οχι ρε παιδια ο καλλιτεχνης συνεχιζει μεχρι εκει που εχει εμπνευση.Αυτη η εμπνευση μπορει να διαρκεσει 1 χρωνο εως και παντα.Σημασια εχει η παιδεια του καλλιτεχνη και κατα ποσο ωριμος ειναι να ξερει ποτε εφτασε στο τελος του.

Δεν υποστιριζω την Βισση αντιθετως αλλα δεν βρισκω και σαν σωστο επειχηρημα να την κατηγορουμε λογο ηλικιας.Υπαρχουν αλλα απειρα επειχηρηματα να κατηγορουσουμε εκτως απο αυτο που το βρισκο ατοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The choice of Lordi to represent Finland in the contest initially met with some controversy in Finland' date=' with some critics calling for the President to veto the entry of the band.[i']The President of a Greek restaurant and bar owners' union, Mrs. Niki Kostantinidou, made a public plea to the people of Finland and Greece not to allow Lordi to perform, claiming them to be a Satanist group.[/i]Lordi himself has responded to these accusations by stating that a Satanist group would not write songs such as "Hard Rock Hallelujah" or "Devil is a Loser", although adding that they are not a gospel band either. Despite, or maybe due to, the controversy, Greece ended up awarding Lordi 12 points, the highest possible, in the contest final.

 

1234567890

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...που βάλαμε να μας εκπροσωπήσει και μας δαγκώσει απ' το υστέρημά μας.

 

Ρε' date='κανας εισαγγελικός λειτουργός δεν θα θα βρεθεί για "κατασπατάληση δημοσίου χρήματος;":evil:[/quote']

 

Ημαρτον:???: :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...