Προς το περιεχόμενο

Empus Rtw-1000: Εντυπωσεις και προβληματα


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 831
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω ότι πρεπει να δουλεύει μια χαρά το μηχανάκι, απλά εμείς δεν εξοικοιωθήκαμε με τη χρήση του. Οσο ανοαφορά τιν ομόνοια και το στίγμα πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα λήψης. Εαν επιμείνουμε λιγο έξω στον καθαρό ουρανό και εννοείται ότι είναι ανοιχτό το gps κάποια στιγμή.. ε του πού..η!!, θα βρεί στίγμα. Και εγώ έτσι την πάτησα, ντε και καλά να πάω στην Ομόνοια. Τελικά εντόπισε την θέση μου, και ας ε'ιμαι και σε ένα χωριό της Κοζάνης. Τους κεντρικούς δρόμους τουλάχιστον τους εντοπίζει εδώ και σε καθοδηγεί. Απλά δεν ανγνωρίζει σημάνσες, μονόδρομους κ.λ.π.

Πάντως σκέφτομαι και την περίπτωση του destinator. Άραγε εσεις που δοκιμάσατε, βάλατε γνήσια έκδοση ή cra...ed?.. Δουλεύει άραγε κανονικά μια έκδοση σπασμένη ή έχει τιποτα bugs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφησα στο αμάξι μέσα και περίπου σε ενα λεπτό μου είπε η Κυρια οτι το gps ενεργοποιήθηκε.

 

Ωστόσο επειδή δεν εχει πολλούς δρόμους στο ηράκλειο φαινόταν σαν να πηγαίνω σε χωράφια. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά με το μηχανάκι, όμως ακόμα δεν το δοκίμασα στην πλοήγηση.

 

Ξέρει κάποιος να μου πεί τί σημαίνει αυτό στις προδιαγραφές του :

 

Expansion slot: x1, SD/MMC *License fee for SDIO controller is not included

 

Δηλαδή κάρτες επέκτασης SDIO δεν παίζουν στο συγκεκριμένο μηχάνημα ?

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μας πεί που μπορούμε να βρούμε το destinator για download ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περα απο αυτα ετοιμαζομαι να παρω μεγαλυτερη καρτα μνημης' date='

ξερει κανεις αν παιρνει SD 1 gb / 2 gb??

...[/quote']

Γιατι ρωτας? Υπαρχει περιπτωση και να μην παιρνει? Παντως ηδη παρηγγειλα μια καρτα sd 1gb 30€ απο eshop.

Βy the way το μηχανακι μου εκανε στη θεσσαλονικη ακριβη πλοηγηση με φωνητικες προειδοποιησεις στις στροφες, επανασχεδιασμο διαδρομης κλπ. Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο με highlight την δυνατη και ακριβη δορυφορικη ληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά με το μηχανάκι' date=' όμως ακόμα δεν το δοκίμασα στην πλοήγηση.

 

Ξέρει κάποιος να μου πεί τί σημαίνει αυτό στις προδιαγραφές του :

 

Expansion slot: x1, SD/MMC *License fee for SDIO controller is not included

 

Δηλαδή κάρτες επέκτασης SDIO δεν παίζουν στο συγκεκριμένο μηχάνημα ?

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μας πεί που μπορούμε να βρούμε το destinator για download ?[/quote']

Αν ψάξεις στο e-mule για destinator θα βρεις σίγουρα, αλλα δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει. Και εγώ θέλω να το κατεβάσω αλλά οι ταχύτητα internet που έχω είναι απαγορευτική για το μέγεθός του. Ισως από ιντερνετ καφε κανω κατι.

Ringboy, πες μας αν αναγνωρίσει την καρτα 1 gb για να προχωρήσουμε και εμεις στην αγορά της.

Ξερει κανείς που μπορούμε να βρούμε κουπόνια εκτός από τα γραφεία της Ε?

Έχω περίσσεια το 2 και 3 κουπονι της Ελευθ/πίας για όποιον ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το ανάβεις και ξεκινάς το πρόγραμμα πρέπει να πατήσεις το GPS στο κάτω δεξια μέρος της Οθόνης. Σε λίγα δευτερόλεπτα σε φέρνει εκεί που είσαι.

Κατόπιν, πατάς το αυτοκινητάκι και επιλέγεις είτε από το χάρτη που τον μετακινείς με το βελάκι είτε από το find που ψάχνεις δρόμους και τέτοια.

 

Για το Ηράκλειο που μένω δεν έχει χάρτη, από το support είπαν ότι θα είναι διαθέσιμος για όλη την Κρήτη τον επόμενο μήνα. Αυτό είναι λίγο απάτη, γιατί στο κουτί λέει ότι υπάρχει χάρτης.

 

Η βάση στήριξης είναι απαίσια και δεν βολεύει, το καλώδιο τροφορδοσίας με σύνδεση στον αναπτήρα είναι must. Φαίνεται σχετικά καλό, αγόρασα το leng από την paragon και είναι πλέον όλα στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leng από την paragon ? = ?

 

Αυτά ειναι καλά νέα αν για όλη την Κρήτη έχουμε τον επόμενο μήνα χάρτη!! (αλλα θα είναι τον επόμενο μηνα??)

 

Το destinator εχει ήδη χάρτη αλλά δεν το βρήκα να το δοκιμάσω τελικά..

 

Ναι όντως στο κουτί + στη διαφήμηση έλεγε πώς υπήρχε χάρτης για το Ηράκλειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση απο την dis

>Ανακοίνωση προς τους κατόχους Empus RTW-1000 
Αγαπητοί πελάτες.

Οσοι αποκτήσατε το σύστημα πλοήγησης RTW-1000 από την προσφορά της Ελευθεροτυπίας και προσπαθείτε να επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη της εταιρείας μας, παρακαλούμε την κατανόησή σας καθώς το τηλεφωνικό κέντρο αδυνατεί να εξυπηρετήσει ταυτόχρονα το μεγάλο πλήθος των εισερχόμενων κλήσεων. 
Παρακαλούμε χρησιμοποιείστε τους παρακάτω τρόπους για την πιό γρήγορη εξυπηρέτησή σας :
1. Επισκεφτείτε την εταιρεία μας (Λεωφ. Μαραθώνος 28, Πικέρμι)
2. Στείλτε Fax στο 210 6630469
3. Στείλτε e-mail στο [email protected] ή στο [email protected]

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας. 

 

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=216&nMod=1

 

.. λέτε να υπάρχουν τόσα πολλά προβλήματα?

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο digitalsolutions, υπαρχει ενα update του papago7. Ισως περιλαμβανει και λεπτομερη χαρτη του Ηρακλείου.

 

 

EDIT: Μαλλον δεν θα περιλαμβανεται τελικα, γιατι στο site δεν τον περιλαμβανει στην γεωγραφικη καλυψη

 

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=141

 

YΓ. Αναμεινατε για την SD 1gb μεχρι να την παραλαβω απο eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...