Προς το περιεχόμενο

Logic Pro 7


blu-ray

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να αγοράσω υπολογιστή ΜΑΚ για πολλους λόγους αλλα το θέλω πολυ και για παραγωγή μουσική με το Logic Pro 7. Ποιον ΜΑΚ μου προτείνετε για να μην εχω προβλήματα και κολλήματα με ενδιαφέρει να είναι κατι φτηνό...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλώς να έρθεις στους Macintosh! :)

 

Καλύτερα θα ήταν να προσδιορίσεις τι εννοείς "φτηνό". Για να δουλέψεις με το Logic Pro 7, θα σου προτείνω έναν iMac που κοστίζει γύρω στα 1200 ευρώ + ΦΠΑ (με 17άρα TFT οθόνη). Είναι ακριβός ή φτηνός; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ το πιο φτηνό ΜΑΚ ο οποίος μπορεί να τρέξει άνετα το Logic Pro 7. Ο iMac μου εχουν πει οτι αν θα φορτώνω πολλα όργανα τοτε θα έχει κολλήμτα...

Ο νέος Macbook στα 2.00 μπορεί να συγκριθεί με τον PowerMac G5 στα 2.00;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SoundOnSound (περιοδικό) Ιουνίου έχει σύγκριση μεταξύ Intel imac και g5 Powermac στο logic, και λέει οτι τα imac είναι συγκρίσιμα με PowerMac G5 2,7ghz. Το Dual Core Imac άντεξε 88 platinumverb ταυτόχρονα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν έχει πρόβλημα, όμως το MacBook Pro έχει πάνω απο 2000 Ευρώ και εσύ είπες θες φθηνό.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να βάλεις πολύ μνήμη, ειδικά αν θες να χρησιμοποιήσεις libraries όπως Vienna, EWQL κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti na sou po ksereis kalitera alla thelo na paro poli enan mac kai tora eho kai enan logo parapano apla o power mac einai pio epagelmatikos alla pio akrivos gi auto thelo na rotiso kati afou o imac einai shedon idios me ton power mac o powermac giati einai pio akrivos???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νέος iMac (με intel) είναι σχεδόν ίδιος σε επιδόσεις στο logic με τον παλιό PowerMac (με G5). Όταν όμως θα βγει νέος PowerMac με intel λογικά θα είναι ακόμα πιο γρήγορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
diladi metaksi powermc kai imac pion mou proteineis???

 

Προσωπικά θα έπαιρνα iMac.

 

Και πιο φτηνός από τον PowerMac (αφού το θέτεις ως κριτήριο),

Και έχει Intel chip (ο PowerMac έχει ακόμα G5 - αναμένεται έκδοση Intel το φθινόπωρο).

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κατάλαβες δεν υπάρχουν όρια. Το κάθε VST έχεις και τις απαιτήσεις του οπότε όσο πιο πολλά VSΤ τόσο μεγαλύτερη η ανάγκη για καλύτερο υπολογιστή. Πρέπει γενικά να σκεφτείς και να θέσεις ένα ανώτατο όριο προκειμένου να κάνεις τις επιλογές ανάλογα βέβαια και με τις συμβουλές που σου έχουν δωθεί παραπάνω. Σε κανέναν "δε φτάνει" ο υπολογιστής που έχει, καθότι όλοι είμαστε γνωστοί άπληστοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...