Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σχετικά με γατάκι.


Wolfidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα γατάκι θηλυκό περίπου 2 ετών το οποίο γενικά είναι ψιλοχάλια... κατσιασμένο, προβληματικό σωματότυπο, παρλιακό, όχι και τόσο έξυπνο και γενικά φοβητσιάρικο.

 

Σήμερα παρατήρησα ότι κάθε 2 λεπτά πήγαινε στην τουαλέτα αλλά δεν μπορούσε να τα κάνει. Έβγαζε μόνο μια βλέννα από τον πρωκτό του. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν από την μήτρα γιατί πριν μερικούς μήνες είχε πάθει ουρολοίμωξη, έβγαζε πύων, αλλά με αντιβιωικά του πέρασε. (Πριν απο μερικές μέρες το είχαν πιάσει οι γρήγορες για να ζευγαρώσει. Δεν του εχω κάνει στείρωση επειδή ο γιατρός μου είπε να μην του κάνω γιατί το φοβόταν)

 

Ακόμα δεν έχει καταφέρει να ενεργηθεί! Επίσης παρατήρησα ότι η άμμος του, από την τελευταία φορά που την καθάρισα, δεν είχε σχεδόν καθόλου κόπρανα! Άρα πρέπει υπάρχει πρόβλημα.

Ενδέχεται να εχει σχέση με το τρίχωμα που μαδάει λόγω εποχής και τις καταπίνει?

Να σημειώσω ότι δεν βγαίνει έξω ποτέ.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σόρυ ρε φίλε που στο λέω, αλλά όντας κάτοχος σε διάρκεια 20ετίας περίπου, συνολικά 3 σκύλων, 3 γάτων, 6 καναρινιών και κάποτε χελώνας, περιμένεις πραγματικά να σου κάνει κάποιος μέσα από ένα φόρουμ το γιατρό?

 

Ακόμα και κτηνίατρος να είναι κάποιος, αν δεν το δει το ζώο τί περιμένεις να σου πει? Γελοίες εικασίες ενώ το γατάκι ίσως υποφέρει και χάνεις χρόνο!

 

Πάρε το κακόμοιρο το ζώο και πήγαινε το σ' ένα κτηνίατρο, άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kandinsky

Σόρυ ρε φίλε που στο λέω, αλλά όντας κάτοχος σε διάρκεια 20ετίας περίπου, συνολικά 3 σκύλων, 3 γάτων, 6 καναρινιών και κάποτε χελώνας, περιμένεις πραγματικά να σου κάνει κάποιος μέσα από ένα φόρουμ το γιατρό?

 

Ακόμα και κτηνίατρος να είναι κάποιος, αν δεν το δει το ζώο τί περιμένεις να σου πει? Γελοίες εικασίες ενώ το γατάκι ίσως υποφέρει και χάνεις χρόνο!

 

Πάρε το κακόμοιρο το ζώο και πήγαινε το σ' ένα κτηνίατρο, άμεσα!

Λεω ρε παιδί μου μήπως πάει το μυαλό πουθενά....

ξέρει κανεις κανενα γιατρο στην Πευκη? Γιατί ο άλλος που το πήγαίνω είναι λίγο μακριά.

 

Δεν έχω ιδέα. Πάντως με αυτό το post κατέρριψες όλο το μυστήριο του Avatar σου.

Μαλλον πρέπει να αλλάξω avatar. Ti λες για αυτό?

post-22065-129062932919_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως στο τέλος τα fora θα υποκαταστήσουν και το νεκροθάφτη...θα κάνουμε τον επικήδειο εδώ μέσα, θα ψέλνουμε όλοι μαζί σα γρηγοριανό μέλος, θα εντιαφιάζουμε το μακαρίτη και θα μοιράζουμε κονιακάκι και πικρό καφέ. :P

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Kandinsky και την αγωνία που εκφράζει...αντί να χαλάς το χρόνο σου στο παρόν forum, ρωτώντας τον κάθε σχετικό κι άσχετο, πήγαινέ το στον πλέον αρμόδιο να αποφανθεί πριν είναι αργά. Καλό είναι να μην παίζουμε με τις ζωές κανενός έτσι ανεύθυνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως στο τέλος τα fora θα υποκαταστήσουν και το νεκροθάφτη...θα κάνουμε τον επικήδειο εδώ μέσα' date=' θα ψέλνουμε όλοι μαζί σα γρηγοριανό μέλος, θα εντιαφιάζουμε το μακαρίτη και θα μοιράζουμε κονιακάκι και πικρό καφέ. :P

 

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Kandinsky και την αγωνία που εκφράζει...αντί να χαλάς το χρόνο σου στο παρόν forum, ρωτώντας τον κάθε σχετικό κι άσχετο, πήγαινέ το στον πλέον αρμόδιο να αποφανθεί πριν είναι αργά. Καλό είναι να μην παίζουμε με τις ζωές κανενός έτσι ανεύθυνα...[/quote']

καταρχάς ο γιατρός που το παώ δουλεύει αυστήρα σε οράριο καταστημάτων και βάλε. Στις 1:30 ή 2:00 αν θυμάμαι καλά το κλείνει και ανοίγει πάλι το απόγευμα. Καλά μιλάμε δεν κάθεται λεπτό παραπάνω. Τώρα δεν ξέρω τι ώρα θα ανοίξει, 5:30 - 6:00 ? Για αυτό ρώτησα αν ξέρει κανείς κανέναν άλλο γιατρό, μπας και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φιλαράκι στο αναφέρω γιατί είναι και πάγια αρχή της γατοσελίδας:

 

Επειδή στην Ελλάδα ανθεί ο τσαρλατανισμός και όλοι είναι γνώστες για τα πάντα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πας στον πιο αρμόδιο (κτηνίατρο). Μπορεί να έχει πρόβλημα με σκουλίκια, μπορεί, μπορεί, μπορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

disclaimer: δεν εχω τιποτα με τα γατακια ισα ισα ειχα κατα καιρους συνολικα 10 πριν φυγω για σπουδες

 

Φιλε Wolfidi στον τιτλο επρεπε να γραψεις : "SoS πρόβλημα σχετικά με γατακι - Μην το διαβασετε αν προκειται να φατε εντος ολιγου"

:P:P

 

υ.γ. περαστικα στο μικρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

disclaimer: δεν εχω τιποτα με τα γατακια ισα ισα ειχα κατα καιρους συνολικα 10 πριν φυγω για σπουδες

 

Φιλε Wolfidi στον τιτλο επρεπε να γραψεις : "SoS πρόβλημα σχετικά με γατακι - Μην το διαβασετε αν προκειται να φατε εντος ολιγου"

:P:P

 

υ.γ. περαστικα στο μικρο

 

Μιας και τώρα η περισσότεροι έχουν adsl καιρός να αντικαταστήσουμε το "56K WARNING" με "Αηδία WARNING" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα βρήκα τον ντοκτορ (18:30) και του είπα την κατάσταση απο το τηλ και μου είπε να πάρω απο φαρμακείο λάδι νουζολ ή κάπως έτσι και να του δώσω να πιει για να ενεργηθεί ή να του πάρω υπόθετα γλυκερίνης για μωρά. Δεν μου είπε αν το πάω απο κει εκτός και να μεχρι αυριο δεν έχει γίνει τίποτα... ( και αν δεν την βγάλει μέχρι αύριο? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...