Προς το περιεχόμενο

m/b Intel d865perl: ερωτήσεις


nemos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από κάμποσο ψάξιμο μπόρεσα και βρήκα ένα τηλ. της Intel Hellas. Τους έχω πάρει τηλ. εδώ και 2 μέρες, έφτασα στον τύπο που μπορεί να με πληροφορήσει για τα περί εγγυήσεων, και έχω κολλήσει στο "θα σας πάρουμε εμείς"... και να σκεφτεί κανείς ότι το μόνο που θέλω είναι να μάθω την πολιτική τους στην περίπτωση βλάβης προϊόντος εντός εγγύησης αλλά εκτός παραγωγής... το οποίο προϊόν *ευτυχώς* λειτουργεί ακόμα...!

 

Απλά θα τους "ενοχλήσω" και αύριο, και, άν δεν έχω κάποια επαφή μέχρι και την Παρασκευή, θα συνθέσω ένα πολύ ωραίο μήνυμα προς την Intel αναφέροντας βέβαια και τα πλήρη στοιχεία του γρ@ψ@ρxid@ - θα μου πεις σιγά που τους νοιάζει καθότι ένας μη-τυπικός πελάτης τους είμαι (2 pc έχουν περάσει από τα χέρια μου από το 1999), αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι στα καλά καθούμενα θα κάτσω να αναβαθμίζω pc χωρίς να το χρειάζομαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εχει περάσει πολύς καιρός αλλά επανέρχομαι στο θέμα καθότι με τρώει αρκετά και χρειάζομαι τις απόψεις σας...

 

Η κατάσταση στους πυκνωτές είναι αυτή που βλέπετε εδώ...

 

capacitors1vg.th.jpg

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου εξηγήσει πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα (άν έχει δει κάτι ανάλογο, εννοείται)?

 

........Φυσικά, με την Ιντελ δεν βρήκα κάποια άκρη........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lipon, oi piknotes sou i tha skasoun me ena bam kai meta den tha sou anigei to mobo (kali periptosi) i tha halasoun kai tha vrahikiklosoun.Stin teleutaia periptosi, pou mborei na isxiei idi, den tha paratiriseis diafora apla oti reuma goustarei tha pernaei kai tha peutei panw sto CPU sou kai se alla eksartimata.Mia mera mborei na kles parapanw apo 1 motherboard.

 

Pigene gia allagi grigora metahirismeni mobo tha itan i kaliteri epilogi.Egw koliseis apo 3ous den tha embisteuomoun vazontas se kindino kialloa eksartimata tou pc.

 

Tsekare kai tis aggelies tou Insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tnx ItsToasted ... αν και μου έκανες την καρδιά περιβόλι ...

 

πάντως παρατήρησα κάτι ακόμα που ίσως έχει σχέση. την 1 και μοναδική φορά που έχω δει πυκνωτές να έχουν βγάλε πράμα ήταν μέσα στο τροφοδοτικό ενός hub. γύρω τους υπήρχε υγρό και η συσκευή άναβε μεν αλλά δεν δούλευε. κάτω ακριβώς από τους πυκνωτές της m/b που έχουν το πρόβλημα υπάρχει η vga και ακόμα παρακάτω είναι το κάτω μέρος του κουτιού... και όλα είναι πεντακάθαρα. μάλιστα έβαλα τον κολλητό που του έχω δώσει την προηγούμενη vga που είχα να την κοιτάξει και είναι κι αυτή πεντακάθαρη. βέβαια υπάρχουν λογιών-λογιών πυκνωτές και ίσως οι συγκεκριμένοι να είναι από τους καλούς (......) - αλλά τελικά είναι να μην σου μπει η ιδέα...

 

(...και το 'λεγα: τί τον θέλω τον εσωτερικό δίσκο? θά 'παιρνα έναν εξωτερικό, δεν θα είχα ανοίξει ποτέ το κουτί, και την ωραία εκείνη πρωία που θα έκανε το καμπούμ θα το πέταγα στα σκουπίδια και θα πήγαινα γι' άλλα.... το σίγουρο πάντως είναι ότι 1000 ευρώ για pc ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΙΝΩ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τα M/b της INTEL στην Ελλαδα : Η εγγυηση ειναι μεσω του μεταπωλητη γιατι δεν κανει πωλησεις σε retail αλλα μονο σε ΟΕΜ για κατασκευαστες!

Εχετε δει ποτε σε βιτρινα κουτι απο M/b Intel?

Οποτε εχουμε παραγγηλει απο Quest ,Lase Interset κτλ παντα ερχοταν bulk! και κανα δυο φορες με λαθος λαμακι και cd!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...