Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με USB


Zupercharger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε αραιά χρονικά διαστήματα τύχαινε να συνδέσω μια συσκευή USB στο Laptop (modem-router ή εκτυπωτής) και να κάνει τον ήχο "αποτυχία σύνδεσης συσκευής". Συνήθως δοκιμάζοντας σε μία άλλη θύρα του δούλευε. Σήμερα το έπαθα σε όλες τις θύρες. Επίσης το έπαθα με το scanner και gamepad στον υπολογιστή ενός φίλου (desktop pc). Είναι εκνευριστικό να λες έχω 10USB και να μη δουλεύει καμία. Παρακαλώ βοηθήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw paromoio problima k gi auto to postarw edw :

 

Phra memory stick 256mb data traveler..(kingston) kai mia mou to anagnwrizei kai meta molis to bgazw kai to ksanabazw..den to anagnwrizei!!!ti borei na ginetai??uparxei kati pou borw na koitaksw?i estw me thn boihtia kanenos software na to dei?

 

simeiwsi: bgike kanonika me safe remove.. kai to fainomeno egine pali to idio..mia to ksanade..kai meta pali tpt...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνει και στο Laptop και σε desktop άρα δε νομίζω να είναι θέμα σύνθεσης. Δεν γνωρίζω τις ακριβείς συνθέσεις. Ο Laptop είναι της ΗΡ με pentium4 στα 3,2GHz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα κι εγώ πρόβλημα με τα usb σε καινούργιο μηχάνημα και τελικά είχε πρόβλημα το MSI D-brancket 2 . Το έβγαλα και όλα τα usb λειτουργούσαν κανονικά. Το θέμα όμως τώρα είναι οτι ψάχνω να βρώ να αγοράσω άλλο MSI D-Brancket 2 και δεν μπορώ να βρώ.

Μήπως γνωρίζει κανένας online shop να το παραγγείλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε και τις USB ρυθμίσεις στα BIOS.

[πχ μπορεί να έχει γίνει κανένα enable usb 2.0 support ενώ δεν έχετε usb 2 και να δημιουργουντε προβλήματα κτλ].

 

Έχω ακούσει περιπτώσεις που άλλαζουν μόνες τους.

lol?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εμένα το βάζω (Kingston data traveler 1gb) κάνει autorun ανοίγει κ μετά "δεν αποκρίνεται.." το βγάζω το ξαναβάζω ανοίγει δουλεύει για 10sec κ μετά πάλι σταματάει (εκεινη τη στιγμή δεν ανάβει το φωτάκι) ..

δεν ξέρω τι παίζει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...