Προς το περιεχόμενο

Ο πηδηχτής του scsi...


trospe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με raid, scsii και ιστορίες δεν έχει τύχει να ασχοληθώ αλλα ξέρω οτι δε μπορει να γίνει full format σε 4 sec. Περιπτώσεις που γίνεται κάτι το backround σε μόνο κάποιους απο τους δίσκους σε raid συστοιχίες δεν ξέρω αλλα μιλάμε για το χρόνο που χρειάζεται για να ολοκληρωθεί εντελώς η διαδικασία

 

Συμφωνω οτι full format δεν γινεται σε 4 sec. Και ξαναλεω η σωστη απαντηση για να καταλαβει ο trospe ποια ειναι η διαφορα στο pc του σπιτιου & της δουλειάς είναι ότι τα 4sec δεν ειναι real, και οτι εκτελείται στο background χαρι στον smart.

 

Το ποση ωρα κανει να τελειωσει το φορματ ειναι καλη και σωστη γνωση αλλα στην περιπτωση του παιδιού ΔΕΝ τον βοηθησε το να μαθει ποιος ειναι ο πραγματικος χρονος αλλα το ΓΙΑΤΙ δεν "εγινε" το ιδιο και σπιτι του! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@polaki

Aν και καθούμενος ορθώς μίλησες ;-) και καλά τα είπες,-και για το google - αλλά ρε φίλε :D Ta 21 χρόνια που είμαι μεγαλύτερος σου που τα βρήκες :mrgreen: ?

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 xronwn palia karavana ilektronikos sou kanei?

 

LOL ελα μωρε και εσυ, πηγα να σου κοψω μια 10ετία κατα λαθος και το πηρες πατριωτικα! :D :D :D

 

31 έστω! :D Εγω 26 ειμαι :P

 

 

(lol, μολις τωρα ειδα στο προφιλ σου οτι τελικα αντι για 31 εισαι μονο... 1!!! Καλα ο 57αρης που ανεφερες ποιος ειναι? :D:D:D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL ελα μωρε και εσυ' date=' πηγα να σου κοψω μια 10ετία κατα λαθος και το πηρες πατριωτικα! :D :D :D

 

31 έστω! :D Εγω 26 ειμαι :P[/quote']

 

XAxaxaxa :mrgreen: LMAO

 

57 χρονών, ήτανε η απάντηση σε αυτόν που με ρώτησε ποιος μου είπε για low level format όταν άλλαζω μηχάνημα. Kι εγώ απάντησα την ηλικία του τεχνικού που μου το είπε! :-D... 27 είμαι man... μη με αγχώνεις τζαμπα! :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όλοι το καταλάβαμε αυτό' date=' σε εσένα προσπαθούσαμε να το εξηγήσουμε τόσην ώρα.

 

Δεν διαφώνησε κανείς ότι είδες 4 sec. Διαφωνήσαμε ότι σε αυτό το χρόνο μπορεί να γίνει full physical format σε οποιοδήποτε hd, με οποιοδήποτε controller.

 

4 sec είναι χρόνοι για quick ή για build, ξε-build array.

Pci ή onboard scsi controller το os γνωρίζει ότι του λέει ο controller για τους δίσκους. ;)

 

 

p.s. Για την χωρητικότητα των hd νομίζω τα είπαμε ήδη.

Είτε την μαρκετική είτε την πραγματική χωρητικότητα χρησιμοποιήσουμε τον ίδιο δίσκο εννοούμε στην τελική.

Ας μη μαλώσουμε για αυτό.

 

 

 

/sc[/quote']

 

Εμένα πάντως στην εγκατάσταη των ΧΡ το format 'έγινε' σε 2 δευτερόλεπτα σε array με δύο Atlas II σε LSI controller. :mrgreen:

 

Και ναι, το format έγινε σε τόση ώρα, η ψήξη ήταν υγρό άζωτο και οι δίσκοι έπιασαν 150.000 rpm... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......

:twisted::twisted::twisted:

 

 

Specifications LSI Controller

  • Internal Connectors: Four 7-pin Serial ATA
  • Processor: Intel GC80302
  • Device Support: up to 4 Devices
  • Data Transfer Rates: up to 150MB/sec Per Drive
  • Cache Memory: 64MB Integrated ECC SDRAM
  • Bus Type: 64-bit/66MHz PCI
  • Physical Dimensions: 6.875" x 4.2" (174.63 x 106.68mm)
  • Regulatory Certification: CE, FCC, C-tick, ETL, VCCI, BSMI, And RRL

Features

  • RAID Features
    • RAID Levels 0, 1, 5, And 10
    • Online RAID Level Migration
    • Online Capacity Expansion
    • Variable Stripe Size
    • Fast Initialization For Quick Array Setup
    • Auto Resume On Array Reconstruction
    • 40 Logical Drive Support
    • Background Initialization For Array Consistency Check o

    [*]Fault Tolerance Features

    • Configuration On Disk (COD)/NVRAM
    • Online RAID Level Migration
    • Online Capacity Expansion
    • Automatic Rebuild Of Hot Spare Drives
    • Auto Detection Of Failed Drives
    • Hot Swap Of New Drives
    • S.M.A.R.T. Support
    • Backplane Support
    • SAF-TE Enclosure Management

Ρε φίλε τέτοιο πράγμα φοράει μηχάνημα σπιτιού??? :twisted:

 

P.S. Αν μιλάμε για sata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:twisted::twisted::twisted:

 

 

Specifications LSI Controller

  • Internal Connectors: Four 7-pin Serial ATA
  • Processor: Intel GC80302
  • Device Support: up to 4 Devices
  • Data Transfer Rates: up to 150MB/sec Per Drive
  • Cache Memory: 64MB Integrated ECC SDRAM
  • Bus Type: 64-bit/66MHz PCI
  • Physical Dimensions: 6.875" x 4.2" (174.63 x 106.68mm)
  • Regulatory Certification: CE' date=' FCC, C-tick, ETL, VCCI, BSMI, And RRL[/list']Features
    • RAID Features
      • RAID Levels 0, 1, 5, And 10
      • Online RAID Level Migration
      • Online Capacity Expansion
      • Variable Stripe Size
      • Fast Initialization For Quick Array Setup
      • Auto Resume On Array Reconstruction
      • 40 Logical Drive Support
      • Background Initialization For Array Consistency Check o

      [*]Fault Tolerance Features

      • Configuration On Disk (COD)/NVRAM
      • Online RAID Level Migration
      • Online Capacity Expansion
      • Automatic Rebuild Of Hot Spare Drives
      • Auto Detection Of Failed Drives
      • Hot Swap Of New Drives
      • S.M.A.R.T. Support
      • Backplane Support
      • SAF-TE Enclosure Management

    Ρε φίλε τέτοιο πράγμα φοράει μηχάνημα σπιτιού??? :twisted:

     

    P.S. Αν μιλάμε για sata.

 

Atlas II και SATA; Όχι φίλε μου, SCSI 320άρης είναι ο ελεγκτής με 0,1 true hardware RAID :-D . Από εκεί bootάρω...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trospe σπίτι του το έχει ο άτιμος σπίτι του.

Για αυτό όποτε με καλεί του λέω φτηνές δικαιολογίες- μην το δω να τρέχει κ πετάξω το δικό μου. :P

 

 

bchris nise sig :D

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trospe σπίτι του το έχει ο άτιμος σπίτι του.

Για αυτό όποτε με καλεί του λέω φτηνές δικαιολογίες- μην το δω να τρέχει κ πετάξω το δικό μου. :P

 

 

bchris nise sig :D

 

 

 

/sc

 

LOLOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!

:mrgreen:

 

Για πολύ divx :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Θα παραθέσω τις παρατηρήσεις μου πάλι αντικατοπτρίζοντας τη σειρά με την οποία έγιναν τα Posts.

 

Xaxaxa... pouthena den "eipa" oti sygkrina to low level tou controller' date='me to full format twn win2k!

Kapou xathikes...

[/Quote']

 

Δε νομίζω να χάθηκα πουθενά, μάλλον θα πρέπει να μεταφέρεις τις σκέψεις σου λίγο πιο δομημένα όταν γράφεις.

 

Kanoume low level format otan theloume na apotrepsoume data recovery?

Akyro teleiws!

[/Quote]

 

Δεν διαφήμισα το Low Level Format σαν την απόλυτη λύση αποφυγής recovery' date=' ένα παράδειγμα έδωσα, ακόμα πιστεύεις ότι τα πράγματα είναι μαύρα ή άσπρα;

 

Egv proswpika agorasa ena disko apo mia apothiki pou kapote itane se trapeza. O diskos den eixe oute boot sector.

[/Quote]

 

Εμ, ξέρεις τι είναι ο boot sector;Μήπως ενοούσες MFT;

 

Kaneis lathos' date='gia afto kai se diorthwnw.. 8-)

H sygkrisi aforouse to full format se 4 gamim3n@ defterolepta pou eidane ta matia mou ekeino to mavro Sabbato stin Kalithea,kai to format pou ekana sto spiti mou. (Exw kai piesi!!)

[/Quote']

 

Μόνος σου είπες ότι με το που πήγες σπίτι σου "έκανες format από τον controller" εγώ κάνω λάθος; Γραμμένα είναι δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.

Ορίστε:

Ok συνδέω την καλωδιοταινία στον controller και στον δίσκο' date='κάνω format από τον controller αλλά.....

[/Quote']

 

:twisted: Den exeis dei pote 40ari scsi? Oute 20ari? Diladi an sou pw oti exw 2 scsi 9.1gb dipla mou afti tin stigmi' date=' ti tha skefteis?

[/Quote']

 

Ε χεχε, ας μην πω τι θα σκεφτώ. Μόνος σου τα λες. Έχεις δίπλα σου δλδ 2 9.1GB ή μήπως 2 10GB SCSI δίσκους; Δλδ οι χωρητικότητες πάνε 9.1, 20, 40 κλπ (εκ των οποίων τους 20 και τους 40 εγώ δεν τους έχω ξαναδεί ε;

 

57 xronwn palia karavana ilektronikos sou kanei?

[/Quote]

 

Σεβαστός ο 57άχρονος κύριος. Απλώς εάν κανείς προσέχει στην πορεία του στον κόσμο της πληροφορικής βλέπει ότι κάποιοι παλαιοί "κανόνες" κάποια στιγμή σταματούν να ισχύουν' date=' είναι τέτοιο το επάγγελμά/ο χώρος μας που πρέπει να συμβαδίζουμε με το σήμερα και όχι με τις αρχαίες παραδόσεις του I.T. την δεκαετεία του 80.

 

Sygnwmi paixti...alla apo tin stigmi pou den exeis ksanakousei gia diskous scsi 40gb kai 20gb...den eisai se thesi na mou peis ti na lew kai ti oxi.

 

Για το παραπάνω έχεις μήπως να πεις κάτι; :-D

 

Να και καποιος που ηρθε στα λογια μου!

Φίλε k_w_t εάν διαβάσεις πιο προσεκτικά θα δεις ότι το είχα αναφέρει στην προηγούμενη σελίδα. :)

 

@nik_nik

Πέστα nik_nik :-D

 

@bchris

Πέστα bchris :-D

(Μήπως έγραφες/γράφεις στο AWMN;)

 

Ξέρεις πολλούς δίσκους που να είναι όσο γράφουν? Εκτός αν τους κάνεις install Slackware (k.a.Linux).

Λίγο άσχετο' date=' αλλά ταυτόχρονα σχετικό.

 

Anyway όταν λέμε 20aris εννοείται ότι είναι 18.2 και όταν λέμε 40aris εννοείται ότι είναι 36.4 ή 36.6!! Aυτό είναι το πρόβλημα? Εκεί κολλήσαμε?

[/quote']

 

Φυσικά και κολήσαμε εκεί. Γιατί το παίζεις ιστορία και μου λές εμένα ότι δεν μπορώ να σου μιλάω εάν δεν έχω δει 20 και 40GB SCSI δίσκους.

Το ξανα-ματα-παραθέτω:

Sygnwmi paixti...alla apo tin stigmi pou den exeis ksanakousei gia diskous scsi 40gb kai 20gb...den eisai se thesi na mou peis ti na lew kai ti oxi.

Να υποθέσω πχ ότι εάν πάω σε ένα μαγαζί και τους πω "Γεια σας' date=' θα ήθελα 515ΜΒ RAM, ένα USB stick των 260ΜΒ και ένα SCSI δίσκο 40άρη δεν θα με κοιτάξουνε παράξενα. Εν κατακλείδι το πως αναφερόμαστε σε κάποια πράγματα (η αργκώ/slang εάν θες) δείχνει την εξοικίωσή μας με κάποιο χώρο. Π.χ. τα rofl/lol/wtf κλπ, τα "πέντε δώδεκα ραμ" το "δύο 36άρηδες σε RAID0". Και ο δικός σου τρόπος όχι μόνο δεν πείθει, μας τη λες και από πάνω.

 

Αρχικό μήνυμα απο bchris

 

 

Exete poly plaka.

H hmima8eia se olo ths to megaleio.

 

Loipon gia na baloyme ta pragmata sthn 8esh toys:

Format apo W2k se HP/Compaq ONTWS kanei 4 sec, giati apo katw yparxei

enas (h ai parapanw) Compaq SMART array.

O controller aytos kanei tis doyleies toy sto background.

Idio xrono kanei gia na ftiaksei opoiodhpote raid, giati poly apla to kanei

opws eipa sto background.

 

 

 

 

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΘΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΗΞΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ??

 

4 δεύτερα!!

 

 

Παράθεση:

Esy twra trospe, ekanes format apo to menu toy controler, aka low level format.

 

 

 

Aπό το win2k ήτανε αλλά έτσι όπως με έφτιαξες χαλάλι δικέ μου!!

 

 

Παράθεση:

Pragmatika den briskw kanena logo na kaneis kati tetoio, alla pantws ekei

ofeiletai to oti h diadikasia phgaine toso arga.

Ostoso kai apo to Win na kaneis format, mhn perimeneis na paei opws

ston compaq etsi?

O adaptec den exei kammia sxesh me ton smart toy compaq.

 

 

Επιτέλους κι ένας insomniac που ξέρει/καταλαβαίνει!

 

Εδώ βλέπουμε ότι και ο bchris εκτός από εμένα μάλλον "κάπου χάθηκε".

Xaxaxa... pouthena den "eipa" oti sygkrina to low level tou controller' date='me to full format twn win2k!

Kapou xathikes...

[/quote']

... οπότε μάλλον ισχύει αυτό που προείπα περί περισσότερης δομής στα όσα γράφεις. Εντωμεταξύ παρόλο που έχω γράψει και εγώ ότι δεν έχει νόημα να κάνεις Low level format (εκτός άλλων κοινών στα post μας), ο bchris είναι μόνο ένας insomniac που καταλαβαίνει, γιατί άραγε;

 

@madsc

Πέστα madsc. Όσο για το κόλημά μου με τις χωρητικότητες νομίζω εξηγήθηκα :)

 

Ας εβγαινε καποιος και να έλεγε "φιλαρακο' date=' αυτο που ειδες ηταν fake γιατι απο πισω εκανε τη δουλειά ο smart".

[/quote']

Φίλε polaki ανέφερα περί background δουλειάς του controller στο αρχικό μου Post. Ίσως βέβαια να μην ήμουν "αρκετά" σαφής χεχε.

 

@childerboy (τελευταία παράγραφος)

Πέστα childerboy :-D

 

στην περιπτωση του παιδιού ΔΕΝ τον βοηθησε το να μαθει ποιος ειναι ο πραγματικος χρονος αλλα το ΓΙΑΤΙ δεν "εγινε" το ιδιο και σπιτι του!

 

Στην περίπτωση του παιδιού Polaki εάν διάβαζε καλά το αρχικό Post μου (και posts άλλων βέβαια) στην χειρότερη περίπτωση θα έπερνε ένα hint τουλάχιστον.

 

Αυτά και καλή εβδομάδα πάλι (τόσο μεγάλο post μπορεί και να περάσει μία εβδομάδα μέχρι να το διαβάσετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lowrider

 

Εγραψα

Eιπα και εγώ να βάλω σπίτι να δώ τι παίζεται... ο δίσκος είναι compaq 20ari$.

Ok συνδέω την καλωδιοταινία στον controller και στον δίσκο,κάνω format από τον controller αλλά.....

 

Σε μια εταιρία που είχα πάει support, το φορμάτ γινότανε σε 40άρι σκληρό μέσα σε δευτερόλεπτα με το cd win2k advanced.

 

Στο σπίτι έχω δοκιμάσει κάποιες ρυθμίσεις,αλλά το φορμάτ,στράτα στρατούλα!

 

Από αυτό εσύ ρε παίχτη κατάλαβες ότι έκανα συνέχεια low level format???

Δηλαδή οι αιθητήρες σου πιάσανε ότι άλλαζα συνέχεια jumper στον skasmeno τον δίσκο και φτού ξανά low level format?? :mrgreen:

 

Και ο bchris δεν το κατάλαβε. Ασχετα άμα ήτανε ο πιο ωραίος του τόπικ μέχρι τώρα (γαμώ τα sig).

 

Το format ήτανε στην αρχή της hardware τοποθέτησης για την προσαρμογή του δίσκου στον controller

(Προσωπική άποψη). Το καταλάβανε σχεδόν όλοι στο τόπικ.

Δηλαδή ο billpeppas που το έπιασε αμέσως ότι μίλαγα για φορμάτ από win2k και οι υπόλοιποι, τι είναι μεγαλοφυία?? ;-)

 

Σελίδα 2 του τόπικ..

 

Γράφεις (με περίσσια σιγουριά) ότι πάντα κάνουμε low level format ένα καινούργιο SCSI δίσκο προκειμένου.....
Εδώ ξεκινάνε οι μπηχτές....

 

Μήπως (δεδομένου ότι δεν έχω ξανακούσει για χωρητικότητα SCSI δίσκου 40gb (ή 20))

Χωρίς σχόλια... μάλλιασε η γλώσσα ολονών...

 

Και εδώ αρχίσεις να με φτιάχνεις :twisted: :twisted:

 

Τέλος εάν μου επιτρέπεις, μην λες σε όσους σπατάλησαν χρόνο από τη ζωή τους να σου απαντήσουνε "No offense". Ακόμα περισσότερο μην λες σε κάποιον ότι "μάλλον δεν ξέρεις από scsi" τη στιγμή που έχεις ανοίξει ένα topic ζητώντας βοήθεια (άρα δεν ξέρεις) για/από SCSI.

And last but not least...

 

Αυτά, χτυπήστε με όσο το δυνατόν λιγότερο

Eδώ "παραδέχεσαι" ότι ξεκινάς "καυγά"... Lowrider

 

Κι αν εμένα με συνεπήρε λίγο παραπάνω,εσύ τι ζόρι τραβάς με το τι γράφω για κάποιον άλλον insomniac? Δεν είχε αυτός πρόβλημα,και έχεις εσύ για λογαριασμό του?? :twisted: Στην τελική δεν γουστάρεις ρε φίλε αυτά που γράφω? Βγάλε φλας και κάνε προσπέραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, ησύχασε λίγο η δουλειά, ας γράψουμε κάνα Post :P

 

@Lowrider

Εγραψα

Παράθεση:

Eιπα και εγώ να βάλω σπίτι να δώ τι παίζεται... ο δίσκος είναι compaq 20ari$.

Ok συνδέω την καλωδιοταινία στον controller και στον δίσκο' date='κάνω format από τον controller αλλά.....

 

Σε μια εταιρία που είχα πάει support, το φορμάτ γινότανε σε 40άρι σκληρό μέσα σε δευτερόλεπτα με το cd win2k advanced.

 

Στο σπίτι έχω δοκιμάσει κάποιες ρυθμίσεις,αλλά το φορμάτ,στράτα στρατούλα!

 

 

Από αυτό εσύ ρε παίχτη κατάλαβες ότι έκανα συνέχεια low level format???

Δηλαδή οι αιθητήρες σου πιάσανε ότι άλλαζα συνέχεια jumper στον skasmeno τον δίσκο και φτού ξανά low level format??

[/quote']

 

Σίγουρα, έτσι όπως τα έχεις γράψει φαίνεται ότι αναφέρεσε σε low level format και το συγκρίνεις με format από εγκατάσταση Windows. Πρέπει να σου αναλύσω τι έγραψες ώστε να σε πείσω ότι δεν μετέφερες σωστά τη σκέψη σου;

Ας δοκιμάσουμε:

 

- Έκανε στο σπίτι Low level format (από controller)

- Format σε εταιρεία από CD γινόταν πιο γρήγορα

- Το format (αγνώστου τύπου) στο σπίτι αργεί πολύ.

 

Χμμμ, το αγνώστου τύπου format τι είδους να είναι;

Low Level ή Windows format;

Έχουμε δλδ ένα Low level, ένα από CD και ένα αγνώστου τύπου.

Πως να σκεφτεί κανείς ότι πρόκειται για low level ή όχι αφού ο κοινός παρονομαστής είναι το "στο σπίτι".

Συν του ότι δε νομίζω να περίμενε κανείς, να κάνεις low level format και στο καπάκι και άλλο ένα από CD, έτσι για να έρθει να δέσει καλά.

Συν του ότι αφού παραπονιέσε για αργό format το μυαλό των περισσοτέρων πηγαίνει αυτόματα στο low level format μιας και είναι γνωστό ότι αργεί.

 

Ξέρω ότι είμαι offtopic πλέον και φτάνω σε χαμηλό επίπεδο λεπτομέρειας αλλά το προκαλούν οι απαντήσεις σου.

 

Δηλαδή ο billpeppas που το έπιασε αμέσως ότι μίλαγα για φορμάτ από win2k και οι υπόλοιποι' date=' τι είναι μεγαλοφυία??

[/quote']

 

Έτσι που συντάσεις τα posts σου πρέπει να είναι όντως μεγαλοφυίες τα παιδιά. Μία άλλη πιθανότητα βέβαια είναι να είναι συνηθισμένοι στο "μία χωριάτικη με απ'όλα χωρίς κρεμμύδι" στυλ γραφής.

 

Το format ήτανε στην αρχή της hardware τοποθέτησης για την προσαρμογή του δίσκου στον controller

(Προσωπική άποψη).

 

Κοίτα να δεις πως σιγά σιγά το:

Κάτσε...δεν υπάρχει scsi 320 ή 160. O scsi ο σκληρός παίρνει οδηγίες από τον controller για αυτό και τον κάνεις low level format την πρώτη φορά που τον τοποθετείς.. για να τον φέρει ο controller στα μέτρα του...

 

Συν την απέραντη σοφεία της παλιάς καραβάνας (σεβαστότατη αλλά κακώς χρησιμοποιούμενη στη περίπτωσή μας) :

 

57 xronwn palia karavana ilektronikos sou kanei?

 

Συν βέβαια μεγαλοπρεπείς απαντήσεις σε άλλους περί του πως δουλεύει το SCSI' date=' κατέληξαν στο μετριοπαθές:

 

(Προσωπική άποψη).

 

Εννοείς φυσικά προσωπική άποψη δικιά σου και του φίλτατου 57χρονου φαντάζομαι. Έστω, κάτι είναι και η μετατροπή της σίγουρης γνώσης (και "οι άλλοι δεν ξέρετε") σε "προσωπική άποψη" :)

 

Εδώ ξεκινάνε οι μπηχτές....

 

Δεν θα υπήρχε καμία μπηχτή έαν έγραφες όπως γράφουνε όλα τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα. Με σεβασμό δηλαδή.

 

Παράθεση:

Μήπως (δεδομένου ότι δεν έχω ξανακούσει για χωρητικότητα SCSI δίσκου 40gb (ή 20))

 

Χωρίς σχόλια... μάλλιασε η γλώσσα ολονών...

 

Ναι όντως' date=' μάλλιασε η γλωσσα ολονών αλλά το αυτί του OP δεν ίδρωσε. Ηθικό διδαγμα, όταν λέμε SCSI 20GB εννοούμε 18GB, όταν λέμε 40GB εννοούμε 36GB και όποιος δεν το ξέρει να μην σου μιλάει. Αλλά όταν μιλάμε για 4sec μιλάμε για 4sec,όχι για 10 ή 20, 4sec, ακρίβεια στα λεγόμενά μας πάνω από όλα.

 

Παράθεση:

Αυτά, χτυπήστε με όσο το δυνατόν λιγότερο

 

Eδώ "παραδέχεσαι" ότι ξεκινάς "καυγά"... Lowrider

 

Όχι δεν παραδέχομαι ότι ξεκινάω καυγά. Γνωρίζω ότι θα έχω πιθανότατα πρόβλημα με την "πλατφόρμα" ανοχής ευγένειας και καλής διάθεσης όλων των posters εδώ μέσα πάνω στην οποία ζεις και βασιλεύεις (forum-ικά μιλώντας).

 

Κι αν εμένα με συνεπήρε λίγο παραπάνω' date='εσύ τι ζόρι τραβάς με το τι γράφω για κάποιον άλλον insomniac? Δεν είχε αυτός πρόβλημα,και έχεις εσύ για λογαριασμό του?? Στην τελική δεν γουστάρεις ρε φίλε αυτά που γράφω? Βγάλε φλας και κάνε προσπέραση...

[/quote']

 

Α, εσένα να σε συνεπάρει λίγο, εγώ όμως να κάνω προσπέραση. Και αφού σε συνεπήρε γιατι δεν έγραψες ένα "sorry παιδιά σε όσους είπα "no offence but" και "δεν έχεις στήσει και πολλά SCSI";

Όσο για την προσπέραση να εκμυστηρευτώ ότι έχω κάνει πολλές προσπεράσεις σε τόοοοοσα ιδίου ύφους post που έχεις κάνει. Αλλά έαν προσπερνώ ότι δε γουστάρω θα καταλήξω να ζω σε ένα (μικρό - προσωπικό) κόσμο που δεν γουστάρω. Ε και αυτό δεν το γουστάρω :-D

 

Θα ήταν καλό επίσης να απαντάς σε ότι λέω όπως απαντώ και εγώ, διάβασε και λίγο το προηγούμενο post μου. Εκτός βέβαια εάν συμφωνείς απόλυτα με τα λεγόμενά μου.

 

Τέλος πάντων το παρατραβήξαμε το θέμα και μόνο και μόνο επειδή δεν παραδέχεσε πράγματα. Και αυτό δεν το βλέπω να αλλάζει (πασιφανές).

 

Τα λέμε παίχτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...