Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με παιχνιδια


n1k0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το εξης προβλημα τωρα τελευταια οποτε παω να παιξω καποιο παιχνιδι αφου τρεχει περναει τα εισαγωγικα βιντεακια μετα ή θα με πεταξει μολις μπω στα μενου ή θα με πεταξει ενω παιζω. Ενω μερικες φορες μου βγαζει και μπλε οθονη.

Να σημειωσω οτι εχω καρτα γραφικων Gainward NVidia 6200 AGP και drivers 81.98. ειχα χρησιμοποιησει καποια στιγμη καποιους βελτιωμενους drivers και καποια προγραμματα που βελτιστοποιουν τις επιδοσεις της καρτας αλλα επειδη μου εμφανιζαν προβλημα τα εκανα uninstall χωρις ομως να επαναφερω οτι ειχα πειραξει και υποψιαζομαι οτι εκει οφειλετεται το προβλημα γιατι στις μπλε οθονες που μου βγαζει το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι nvstrapp.dll και κατι τετοια. Υπαρχει καποια λυση χωρις να κανω format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekana unistall tous drivers evala tous poio kainourgios xrisimopoihsa kai to driver cleaner alla kai pali ta idia. Pantos den nomizo na einai thema ypsilon apaitiseon ton paixnidion giati ta epaiza kanonika alla ta eixa afisei gia ligo kairo kai xrisimopoihsa to registry mechanic kai diafora alla programmatakia pou veltistopoioun tis epidoseis tou ypologisti .Simera pali pou piga na valo na paikso mou evgale mia mple othoni me kinezika kai to mono evgaza itan kapoio dx***.sys pou exei sxesi me to directX apo oti katalavaino

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kane kai 1 reinstall to DirectX

ama dn paiksei perna ta windows apo panw (xwris format)

ama ki afto dn piasei krata ena kalo backup kai rixe ki ena fdisk na to goustareis kai pare to mathima su :

 

sinithws kalo einai oti dn kserume ti kanei na mn to peirazoume!kalo einai na rwtame i na diavazoume ;)

 

Welcome 2 the club :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα format αλλα το προβλημα παραμενει.Μολις βαζω να παιξω καποιο παιχνιδι με πεταει αρα ειναι προβλημα μνημης απ οτι υποψιαζομαι. Εχω μια Kingston 512MB και απο οσο θυμαμαι μου ειχαν πει οτι εχει Lifetime waranty.Αρα θα μπορω να τους τι παω και να μου την αλλαξουν ετσι; Να σημειωσω ακομα οτι πηγα να βαλω μια ταινια να τη συμπιεσω με το Nero Recode και μου εβγαλε μηνυμα σφάλματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως με το που πλακωσαν οι ζεστες και πηγαν ολοι για μπανιο ζηλεψε και η καρτουλα σου και κανει τερτιπια για να την στειλεις???Απο θερμοκρασιες πως πας?(οχι μονο vga)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλoi μου με πεταει εξω το παιχνιδι hitman:blood money μετα απο μερικα δευτερολεπτα που μπαινω στο κεντρικο μενου του.Μου εμφανιζει το εξης μυνημα αλλα δεν πολυκαταλαβαινω τι εννοει.Σας στελνω σε links τα screenshot απο τα μηνυματα λαθους.Επισης ανοιγει μονο απο το autorun εικονειδιο.οταν παταω το .exe αρχειο μου εμφανιζει το εξης μηνυμα που σας δειχνω στο δευτερο link.μηπως φταiει αυτο που με πεαει εξω το παιχνιδι μετα?

Help Παιδια!

 

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/dimjames/44991/529496

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/dimjames/44991/529796

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H θερμοκρασια της καρτας μου ειναι 49 βαθμους σε νορμαλ λειτουργια. Το memtest πως λειτουργει πως θα διαπιστωσω οτι οι μνημη μου εχει προβλημα τι θα μου βγαλει. Γιατι το ετρεξα αλλα δεν καταλαβα τι επρεπε να καναω για να δω αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μαλλον το ελυσα το προβλημα αλλαζοντας δυο ρυθμισεις στο Bios η μια ηταν οτι εβαλα τις ρυθμιση απο manual σε SPD και εβαλα το perfonance mode στο off. Αρα μαλλον το προβλημα βρισκοταν στις μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...