Προς το περιεχόμενο

Δώστε ένα τέλος στο μύθο NOKIA vol.2


tktommytk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν συγνώμη από τον louben που χρησιμοποίησα αυθαίρετα τον τίτλο του θέματος του, αλλά μόνο έτσι μπορούμε να καταλάβουμε τι εστί nokia...

Είχα αγοράσει πριν 1 μήνα από γνωστό κατάστημα το nokia 1600 για τη γιαγιά μου (ήταν το πιο εύχρηστο που έβρισκε, λόγω ηλικίας ξέρετε είναι περίεργες, αρχικά είχα κάποιους ενδοιασμούς λόγω της τιμής του παρόλ' αυτά ενέδωσα)...

Μετά από 1 μήνα χρήσης λοιπόν, να επισημάνω ότι δεν είχε παρουσιάσει προβλήματα (μόνο η μπαταρία τελείωνε κάποιες φορές πιο γρήγορα από τοα αναμενόμενο, δεν μπορεί να δικαιολογηθεί όμως ούτε αυτό επειδή σχεδόν δεν χρησιμοποιούταν), έπεσε κάτω από ύψος λιγότερου του μισού μέτρου και έχασε το σήμα (γνωρίζω ότι μπορεί ένα κινητό να πέσει 100 φορές κάτω και να μην πάθει τπτ ενώ να πέσει μία και να μείνει στον τόπο)...

Το πάω σε nokia shop την παρασκευή και μου λένε θα το κρατήσουμε για επισκευή και πάρτε ένα τηλεφωνάκι τη δευτέρα να σας πούμε αν είναι έτοιμο. Χθες που λέτε δεν πήρα τηλέφωνο διότι από εκεί περνάω καθημερινώς και μπήκα να τους ρωτήσω αν είναι έτοιμο. Η υπάλληλος λοιπόν έψαξε στον Η/Υ και κάτι ρώτησε τους υπόλοιπους εκει μέσα. Και έρχεται και μου λέει "Κύριε, έχετε ενημερωθεί για την κατάσταση του τηλεφώνου σας" και της λέω όχι και μου απαντάει ότι δυστυχώς είναι κατεστραμένο και δεν επισκευάζεται... Το πήγα επιδή ήταν χαλασμένη η κεραία και μου το έβγαλαν κατεστραμμένο... Τι να πω?? Αιτιολόγηση ότι είχε υγρά στην πλακέτα και τη ρωτλάω αν γίνεται κάιτ τώρα και μου λέει όχι αν αενδιαφέρεσται για καινούργιο καλώς. [Επίσημη αιτιολόγηση στο REPORT: ΑΝΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ, ΥΓΡΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ] Που βρέθηκαν τα νερά στην πλακέτα;; Καλά λέω γεια σας. Και πάω σε ένα γνωστό service και τους λέω το story και το ανοίγουν μπροστά μου πράγματι ήταν βραχυκυκλωμένο (φαινόταν το πράσινο στα κυκλώματα)... Τώρα άμα το έριξαν αυτοί το νερό δεν το ξέρω... Για να τελειώνω αυτό που μου την έδωσε ήταν η συμπεριφορά της νόκια ότι δεν φτιάχνεται και να πάρω καινούργιο, το τηλέφωνο ήταν έτοιμο χθες βράδυ και δουλέυει άψογα... Τι να πω; Θα πάω το μεσημέρι μια βολτούλα από εκεί να τα πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα και τηλέφωνο για να μου δικαιολογήσουν τα αδιακιολόγητα και μου είπαν οτι δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν οι ίδιοι για να μην το χαλάσουν και δεν ανάβει καν... Και για ατυό το λόγω το βγάλανε ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ και με παρότρυναν να πάρω καινούργιο ... Tα σχόλια δικά σας...

ΥΓ. Μου έκλεισε το τηλ. χωρίς να ακούσει τι της έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...