Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στα ΙΛΙΣΣΙΑ


admin.iekep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μιας και εχουν αναφερθει πολλα για καταστηματα και μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα (τι ηθελα να το πω συνεβει χτες) βεβαια εχω μιλησει και με την εξυπηρετηση πελατων τις ΓΕΡΜΑΝΟΣ και περιμενω τι δικαιολογια θα πουν.

 

το παραπονο πηγα στο συγκεκριμενο καταστημα τις ΓΕΡΜΑΝΟΣ στα ΙΛΙΣΣΙΑ να πληρωσω δυο λογαριασμους εναν COSMOTE και εναν NOVA ολα καλα μεχρι εδω μπαινω στο καταστημα 2 ταμιες καθοντουσαν με ενα καφε και τσιγαρο ο προισταμενος αραχτος και μια ουρα το κατι αλλο ερχεται η σειρα μου και βγαζω τους λογαριασμους και τα χωριστα χρηματα για τον καθενα και ακουστε τωρα τι ειπε ο ταμιας επειδη κυριε ο λογαριασμος σας ειναι 15.14 ευρω και μου δινετε 20 ευρω δεν εχω ρεστα να σας δωσω και για αυτο να το περασω ως πιστωτικο στον επομενο λογαριασμο τις λεω εγω ΤΙ ΕΙΠΕΣ επειδη εσεις δεν εχετε ρεστα να το πληρωσω εγω στον επομενο λογαριασμο ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ τι καταστημα ειναι αυτο που δεν εχει ψιλα να δινει ρεστα στον κοσμο ζηταω τελος παντων τον προισταμενο αρχισε εκεινος να λεει διαφορες δικαιολογιες του ..... αφου ειδαν και αποειδαν μου εδωσε τα ρεστα ο προισταμενος αφου εστειλε ενα απο τα ταμεια να χαλασει για ψιλα και μου ειπε μαλιστα να το ξεχασω μην το προχωρησω οταν του ειπα οτι θα αναφερω την συμπεριφορα του προσωπικου του καταστηματος στα κεντρικα.

 

γυρναω σπιτι παιρνω τα κεντρικα γραφεια της ΓΕΡΜΑΝΟΣ και περιμενω το τι δικαιολογια θα πουν τι ηθελα ο φουκαρας να παω στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ τα ηθελε και ο ..... ενω πηγαινα στο ΓΕΡΜΑΝΟΣ στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ το οποιο ειναι η νυχτα με την ημερα με αυτο στα ΙΛΙΣΣΙΑ εκει περα ειναι ΑΨΟΓΟΙ το προσωπικο και ο προισταμενος εχουν φροντισει να εχουν παντα ΡΕΣΤΑ να δωσουν στον κοσμο και γενικα ως καταστημα ειναι ΤΕΛΕΙΟ απο ολες τις πλευρες.

 

αναμονη των εξελισεων παντως κατι τετοια καταστηματα με τετοια συμπεριφορα προσωπικου θα πρεπει να ΚΛΕΙΝΟΥΝ και το προσωπικο να ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

η απαντηση στα κεντρικα γραφεια της εταιρειας ΓΕΡΜΑΝΟΣ απο το συγκεκριμενο καταστημα ηταν οτι τουε ειχαν ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ τα ψιλα εκεινη την ωρα και θεωρησαν ΑΜΕΛΗΤΕΟ το ποσο των 14 λεπτων ωστε να δωσουν τα ρεστα με κινδυνο να μην εχουν για τους επομενους πελατες αυτη ηταν και η απαντηση των κεντρικων σε μενα βεβαια ειπαν οτι θα γινουν οι απαραιτητες συστασεις στο συγκεκριμενο καταστημα.

 

τα σχολια περισσευουν για το συγκεκριμενο καταστημα για μενα μπηκε στην ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

εγω θα πληρωσω εστω τα 14 λεπτα ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΡΕΣΤΑ ΩΡΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ωραια παιδια ελατε εκει που δουλευω και εγω θα σας χρεωνω τα ρεστα στον επομενο λογαριασμο επειδη δεν εχω να σας δωσω ρεστα

 

ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποψιν εχω δουλεψει στη λιανικη πωληση ως τεχνικος/ταμιας/πωλητης/β υπευθυνος/α υπευθυνος σε καταστημα της ONEWAY TECHNOSTORES (ομιλος κωτσοβολος τοτε) και ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα με ρεστα γιατι πηγαινα ως σωστος υπευθυνος και χαλαγα ψιλα απο την τραπεζα διπλα οταν ηξερα οτι δεν θα μου εφταναν επισης ποτε δεν εφυγε δυσαρεστημενος πελατης απο το καταστημα.

 

τι να πω φαινεται οι καιροι αλλαξαν και πλεον τον πελατη ολες σχεδον οι αλυσιδες με μερικες εξαιρεσεις ανθρωπους οι οποιοι ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και τον σεβονται οι υπολοιποι τον εχουν ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

 

τα σχολια δικα σας. τελικα με αυτους πρεπει να μιλας ως ΕΤΑΙΡΕΙΑ η ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ/ΥΠΗΡΕΣΙΑ μονο τοτε σε υπολογιζουν ως ΙΔΙΩΤΗ σε εχουν ............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραγίνει στην Ελλάδα αυτό το πράγμα. Πως δεν σου τα κράτησαν κιόλας μπουρμπουαρ δεν ξέρω. Είμαι στην αγγλία και εδώ σου επιστρέφουν και το 1 penny ρέστα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ

ΧΑΡΑΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ!!!

ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΟΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕΣΤΑ!!!!!!!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο admin, καλά τους έκανες. Έτσι, ψύχραιμες και μεθοδευμένες κινήσεις αλλαγής, εναντίον των προβλημάτων που πραγματικά είναι σημαντικά για τον καταναλωτή και την αγορά εν γένει, αλλιώς αλλαγή δεν θα δούμε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τελεία είναι και μαμώ τα σημεία στίξης πάντως, γιατί την αποπαίρνεις?

 

γιατι απλα το πληκτρολογιο που χρησιμοποιω φιλε μου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

 

για αυτο νομιζω οτι θα πρεπει να εισαι λιγο ευγενικος στην συμπεριφορα σου απεναντι στους αλλους αν δεν σου αρεσει το μηνυμα οπως το εχω γραψει ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ και ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

 

ευχαριστω και μην το παρεις προσωπικα φιλε μου απλα δεν μου αρεσουν αυτου του τυπου υποδειξεις.

 

οπως βλεπεις την τελεια την εβαλα τωρα απλα με VISUAL KEYBOARD

 

επισης για να τελειωνω με το σχολιο σου φιλε μου ΔΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΕΣ Η ΟΧΙ γιατι μαλλον εκανες καποιο λαθακι διοτι αν και βιαστικο το κειμενο οταν το εγραψα αλλα ΤΕΛΕΙΕΣ ΕΙΧΕ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ αν και γραμμενα απο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τελεία είναι και μαμώ τα σημεία στίξης πάντως, γιατί την αποπαίρνεις?

 

γιατι απλα το πληκτρολογιο που χρησιμοποιω φιλε μου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο του rompa.irc.gr αλλά για fora;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο πρεπει παντα να ανταμοιβεται για αυτο και αναφερθηκα στο καταστημα παγκρατιου.

 

σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και οι "εξαιρεσεις του κανονα" που ισως διαλεξαν ΛΑΘΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ αλλα δεν φταει ο καταναλωτης για αυτο θα ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.

 

οπως εχω αναφερθει σε προηγουμενα μηνυματα οταν εχω αγορασει πραγματα απο μαγαζια π.χ πλαισιο , cosmodata , ram-shop ως δημοσια υπηρεσια αλλα ως και ιδιωτης και με προσεξαν δεν αναφερα τιποτα κακο για αυτους διοτι δεν εχω.

 

οπως ειδατε αναφερα και ονομα καταστηματος και περιοχη θα εδινα και την διευθυνση αλλα τα ατομα που μενουν ιλισσια και ζωγραφου την ξερουν οποτε δεν συντρεχει λογος.

 

βεβαια δεν πιστευω οτι τα κεντρικα του ΓΕΡΜΑΝΟΥ θα κανουν κατι απλα κατεγραψαν το παραπονο αν κρινω την δικαιολογια που μου ειπαν ο χρονος θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο του rompa.irc.gr αλλά για fora;

 

δεν το καταλαβα αυτο εννοεις κατι?? γιατι ξερεις οτι γραπτο μηνυμα χωρις αδεια του δημιουργου μπορει να κλεισει και το ονομα που αναφερεις προσεχε σε παρακαλω φιλε μου οπως μιλαω εγω με σεβασμο στο ατομο σου χωρις να σε ξερω θα πρεπει να το κανεις και εσυ.

 

και ΕΛΛΗΝΙΚΑ σου λεω οτι γραφω απο το MICROSOFT VISUAL KEYBOARD το πληκτρολογιο που εχω ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΥΠΩΜΕΝΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ οπως επισης μια ΖΩΗ γραφω GREEKLISH απλα επειδη σεβομαι τους κανονισμους αυτου του site/forum και τα ατομα που το αντιπροσωπευουν κανω αυτον τον κοπο να γραψω ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αυτό που με περισσή διστακτικότητα προσπαθεί να εκφράσει ο Narayan, είναι το αμυδρό ενδεχόμενο η τελεία να μην είναι Ελληνικός χαρακτήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια παρατηση καλο ειναι αν εχετε κατι να σχολιασετε σε ενα μηνυμα να το κανετε ευχαριστως με ομορφο τροπο και σεβασμο προς τον αλλο αν ειναι ομως να απαντησετε μονο και μονο για να ειρωνευτητε τον αλλον τοτε ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ διοτι στην χειροτερη περιπτωση ο αλλος θα σας βρισει και θα καταντησει η συζητηση προσωπικη αντιπαραθεση.

 

ευχαριστω και αν παρεξηγηκε καποιος καλο ειναι να δει μηπως φταει εκεινος και οχι εγω με τα λεγομενα μου.

 

εγω παντως δεν εχω ουτε τελεια ουτε ελληνικα

το πληκτρολογιο ειναι της εποχης του παππου μου αν καταλαβατε τι λεω.

 

ελληνικα γραφω με το MICROSOFT VISUAL KEYBOARD το λεω για ακομα μια φορα μηπως και καποιοι το καταλαβουν αν οχι κοιταξτε στο GOOGLE τι σημαινει.

 

οπως επισης να αναφερω οτι ανθρωπος ειμαι και μπορει να ξεχασω να πατησω τελεια στο προγραμματακι και τι εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Κινέζικο να είναι το πληκτρολόγιο την τελεία θα την έχει.

 

btw μπορείς να κάνεις edit τα post σου αν παραλείψεις κάτι, δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις 2-3 στη σειρά για να πεις το ίδιο πράγμα.

 

Πάντα φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως φιλε μου δεν εχει ουτε τελειες ουτε τονους ουτε κομματα μονο γραμματα και αυτα λατινικα ειναι απο τερματικο οχι απο υπολογιστη αν σου λεει κατι και αναγκαζομαι για τα ελληνικα να τρεχω το προγραμματακι.

 

επισης αν εχεις δει ολα τα ποστ μου την τελεια που αναφερει "ειρωνικα" ο φιλος την εχω χρησιμοποιησει σε ΟΛΑ μου τα μηνυματα αρα ειναι αστοχη η ειρωνεια του διοτι φαινεται οτι απλα "πεταχτηκε" οπως διαφοροι απλα να πει την "μ......." του τιποτα πιο χρησιμο.

 

οσο για το αλλο κομματι που λες θα τα κανω ολα μαζι διορθωση και θα τα βαλω μαζι αν αυτο σε ευχαριστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...