Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στα ΙΛΙΣΣΙΑ


admin.iekep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως το κατάστημα αυτο στα Ιλίσσια ήταν από την πρώτη μέρα που άνοιξε το χειρότερο μαγαζί που έχω μπει χωρίς υπερβολές. Επειδή μένω στα Ιλίσσια 8 χρόνια, είχα πάει μια βόλτα όταν είχε ανοίξει, πριν κανα 6-7άρι χρόνια, για να ρωτήσω για συμβολαιο κοσμοτε και εαν μπορουσα να επιλεξω καποιο απο την λιστα με τα διαθεσιμα νουμερα και μου εβγαλαν μια γλωσσα (ειδικα ενας χοντροκοντουλης που ηταν εκει μεσα με μαυρα μαλλια) λες και τους ειχα προσβαλλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω μυγιαγγιχτος' date='

relax...[/quote']

εγω δεν ειμαι παντως αυτο που αναφερεις διοτι αν ημουν θα ειχα βρισει κανονικα το οποιοδηποτε που εκανε ειρωνικο σχολιο και δεν θα με ενοιαζε να φαω αποκλεισμο απο το ινσομνια γιατι οπως ξερεις υπαρχουν πολλοι με πολλα ονοματα εδω μεσα.

 

απλα μου την σπαει το γεγονος οτι σε καθε συζητηση υπαρχουν κανα δυο-τρεις μ..... που γραφουν την μ..... και γ....... ολη την συζητηση αντι να πουν κατι το επικερδες.

 

με συγχωρεις αλλα καλα κανουν ομως καποιοι "μαγκες μαγαζατορες" και τα γδυνουν αυτα τα μ...... οταν πανε να αγορασουν κατι γιατι δεν εχουν ακουσει τι ειπε ο αλλος και την πατανε εκει το ευχαριστιεμαι.

 

μηπως εχω προσβαλει εγω ποτε κανεναν?

μηπως δεν σας εχω σεβαστει ολους σας απο τον πιο μικρο εως τον πιο μεγαλο

μηπως κανω λαθος σε οτι ειπα

 

γιατι λοιπον τα εισοπεδωνουμε ολα.

 

και αν για αυτο με χαρακτηριζεις ετσι φιλε μου ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ.

 

γιατι σας ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΛΟΥΣ και απαιτω τουλαχιστον εστω και σε λιγοτερο βαθμο τον ιδιο σεβασμο.

 

ευχαριστω εγω φταιω που εκανα το σχολιο για το παρων καταστημα ΕΠΩΝΥΜΑ αλλα επρεπε να το αφησω να περασει στο ντου κου μαζι με πολλα αλλα που δεν εχουν ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ.

 

εγω το θεμα το ελυσα παντως και θα δειτε οσοι μενετε ιλισσια τις αλλαγες στο συγκεκριμενο καταστημα ασχετα ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΟΔΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@admin@iekep

 

Εγκυκλοπεδικά τελείως μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία του πληκτρολογίου σου. Τα τελευταία 16 χρόνια που χρησιμοποιώ ΗΥ δεν έχω δει πληκτρολόγιο χωρίς τελεία και αν υπάρχει θα ήθελα να το δω.

 

ΥΓ : Μήπως εννοείς δεν έχει τόνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo ξεχνας οτι υπαρχει περιπτωση να εχουν ξεβαψει καποια πληκτρα η να εχουν ξεκολλησει!

 

(Μεταξυ μας τωρα, τοσο πολυ σας πειραξε να μην υπαρχει μια τελεια η ενα κομμα? ελεος δλδ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν νομιζω οτι το προβλημα δημιουργηθηκε επειδη ο αντμιν δεν εβαλε μια τελεια αλλά επειδή είχε κολλήσει ολες τις προτάσεις κάνοντας το κείμενο του δύσκολο στην ανάγνωση (ήταν όντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι δικιο εχετε, ολα οσα λετε ειναι σωστα και πιστευω οτι το πληκτρολογιο του admin δεν εχει τελεια. Αλλα τι σχεση εχουν ολα αυτα με το τοπικ?

Αν θελετε μπορειτε να ανοιξετε ενα τοπικ με τιτλο "Η τελεια στα πληκτρολογια του σημερα" και να το αναλυσετε.

Κι εσυ admin, γιατι απαντας? Αστο να παει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο συμφωνω μαζι σας τι θελω και απανταω και προειδοποιω την ασχημη συμπεριφορα υποκαταστηματος αλυσιδας πληροφορικης-κινητης τηλεφωνιας καλα κανουν και μας γ..... κανονικα και λεμε και συγνωμη οταν υπαρχουν τετοιοι μ...... που ασχολουνται με αλλα αντι τις ουσιας.

 

Γουσταρω να γραφω ετσι χωρις τονους αλλα ΤΕΛΕΙΕΣ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΑΝ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΕΞΥΠΝΟΙ" ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΩΣΤΑ ΑΣ ΠΑΝΕ ΞΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΤΛ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ απο το 1982 γραφω GREEKLISH που ασχολουμαι με το ιντερνετ και τους υπολογιστες και οτι γραφω ΕΛΛΗΝΙΚΑ ειναι οτι ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟ INSOMNIA SITE/FORUM αυτου του τυπου υποδειξεις που εκαναν καποιοι εδω μεσα απλα τις αγνοω διοτι αν τις παρω σοβαρα τοτε θα γινει ακομα ενα τοπικ ΜΠΑΧΑΛΟ οπως σε ολα που απαντανε με αυτο τον τροπο.

 

Υ.Σ Αληθεια γιατι σε καθε τοπικ υπαρχει και ενας Μ........ και το Γ..... ολο αυτο δεν εχω καταλαβει εδω και τοσα χρονια.

 

Οσο για τοπικ θα ελεγα να ανοιξουν ενα με τιτλο ΠΟΣΟ Μ...... ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ

 

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ Μ....... ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΗΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ

 

Επισης πλεον εχω πληκτρολογιο κανονικο με αγγλικα και ελληνικα και ολα τα ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ αντε να δουμε με τι αλλο θα ασχοληθουν...αχ ρε ξυλο που χρειαζεται σε καποιους απο εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@admin@iekep

 

Εγκυκλοπεδικά τελείως μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία του πληκτρολογίου σου. Τα τελευταία 16 χρόνια που χρησιμοποιώ ΗΥ δεν έχω δει πληκτρολόγιο χωρίς τελεία και αν υπάρχει θα ήθελα να το δω.

 

ΥΓ : Μήπως εννοείς δεν έχει τόνο ?

 

για να σου λυσω την απορια εκτος οτι αγορασα ΝΕΑ πληκτρολογια της MS αδιαβροχα και με αγγλικα και ελληνικα θα σου πω οτι το πληκτρολογιο που χρησιμοποιουσα στην εργασια μου ηταν απο τερματικο σταθμο WYSE (η μηχανογραφηση εταιρειων το χρησιμοποιουσε παλια) το οποιο εχει μονο ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟΥΣ δεν εχει ΤΕΛΕΙΕΣ , ΚΟΜΜΑΤΑ , ΤΟΝΟΥΣ και ΕΛΛΗΝΙΚΑ αν ξερεις τι σημαινει WYSE επειδη ειναι της εποχης 1980 εχει καλως αν οχι δεν πειραζει αστο.

 

πλεον για να μην σας δημιουργω προβλημα οπως λετε πηρα νεα πληκτρολογια τα οποια ειναι και αδιαβροχα γιατι το παλιο με τις μ..... καποιων το εστειλα με καφε που πεταξα πανω του απο τα νευρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι δικιο εχετε' date=' ολα οσα λετε ειναι σωστα και πιστευω οτι το πληκτρολογιο του admin δεν εχει τελεια. Αλλα τι σχεση εχουν ολα αυτα με το τοπικ?

Αν θελετε μπορειτε να ανοιξετε ενα τοπικ με τιτλο "Η τελεια στα πληκτρολογια του σημερα" και να το αναλυσετε.

Κι εσυ admin, γιατι απαντας? Αστο να παει...[/quote']

 

Εχεις ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΙΟ εγω φταιω φιλε μου που προσπαθω να ανοιξω τα ματια σε καποιους λεγοντας τα πραγματα με το ονομα τους και το ευχαριστω ειναι πρωτα να με βριζουν και μετα απο τον γερμανο να με απειλουν με μηνυση γιατι τους προσβαλω την εταιρεια.

 

αυτο ειναι το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο καποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ακουσατε με απειλησαν με μηνυση απο την εξυπηρετηση πελατων τις ΓΕΡΜΑΝΟΣ επειδη συκοφαντω καταστημα τους χωρις να εχω αιτια για αυτο ενω μου ειπαν οτι θα το επιλυσουν το προβλημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν νομιζω οτι το προβλημα δημιουργηθηκε επειδη ο αντμιν δεν εβαλε μια τελεια αλλά επειδή είχε κολλήσει ολες τις προτάσεις κάνοντας το κείμενο του δύσκολο στην ανάγνωση (ήταν όντως)

 

δεν ειναι αυτη η αιτια φιλε μου αν το διαβασεις καλα θα καταλαβεις γιατι σχολιασαν αυτοι οι "καποιοι".

 

δεν πειραζει ειναι η τελευταια φορα που λεω τα πραγματα με το ονομα τους αλλωστε την λυση στα προβληματα με τα μαγαζια την βρηκα προσωπικα μονος μου χωρις βοηθεια κανενος αρα κοιταω απο εδω και περα τον "εαυτο" μου και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι αυτη η αιτια φιλε μου' date='[/color'] αν το διαβασεις καλα θα καταλαβεις γιατι σχολιασαν αυτοι οι "καποιοι".

 

δεν πειραζει, ειναι η τελευταια φορα που λεω τα πραγματα με το ονομα τους. Aλλωστε την λυση στα προβληματα με τα μαγαζια την βρηκα: προσωπικα παω με την ιδιοτητα τις δημοσιας υπηρεσιας που δουλευω και ολα λυνονται δια μαγειας.

 

ως ιδιωτης πλεον δεν παω. Καλη τυχη σε οσους πανε.

 

Αφού πιάσαμε τα περί εμπειρίας και WYSE terminals, ας τα πούμε λίγο διαφορετικά. Ασχολούμαι με το Linux από το 1998, εποχή στην οποία η υποστήριξη Ελληνικών δεν ήταν εύκολη υπόθεση. Ποτέ μα ποτέ δεν προφασίστηκα τίποτα για να μη γράψω Ελληνικά: Θεωρώ ότι ελάχιστη υποχρέωση απέναντι σε αυτούς που πρόκειται να διαβάσουν τα γραφόμενά μου είναι να γράφω σωστά και κατανοητά. Τα σημεία στίξης υπάρχουν για να υποβοηθούν τον αναγνώστη, χωρίζοντας το κείμενο σε νοηματικές ενότητες. Προσωπικά για να διαβάσω το 1ο post σου μου πήρε 3 λεπτά και δε νομίζω ότι με το να ξαναπήγαινα σχολείο θα το διάβαζα πιο γρήγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ακουσατε με απειλησαν με μηνυση απο την εξυπηρετηση πελατων τις ΓΕΡΜΑΝΟΣ επειδη συκοφαντω καταστημα τους χωρις να εχω αιτια για αυτο ενω μου ειπαν οτι θα το επιλυσουν το προβλημα μου.

 

Κάτσε που ξέρουνε ποιός είναι ο admin.iekep του Insomnia; Έστειλες στα κεντρικά το link με το παρόν τόπικ και τους είπες επώνυμα πως είσαι εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουν φιλε μου ποιος ειμαι διοτι μαλλον ξεχνας οτι ανηκω σε δημοσια υπηρεσια και γνωριζουν ποιος τους εκανε την καταγγελια στα κεντρικα τους γραφεια για το συγκεκριμενο καταστημα.

 

επισης για να μην παρεξηθηθω οπως αναφερα το προβλημα το εχω μονο με το συγκεκριμενο καταστημα με κανενα αλλο οπως αναφερθηκα αντιθετως στα αλλα καταστηματα που εχω παει στην περιοχη που μενω και στην αθηνα με εχουν εξυπηρετησει αψογα.

 

Μια διευκρινηση για κατι που ρωτησε ενας φιλος το πως με βρηκαν οτι ειμαι εγω φιλε μου οπως γνωρισεις αρκετοι διαβαζουν τα ελληνικα φορουμς αρα δεν ηταν δυσκολο να βρουν ποιος ειμαι βεβαια στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν απλα μια "φιλικη συμβουλη" μου το διευκρινησαν δια τηλεφωνου αυτο απλα αποσκοπουσε να μην γραψω το παρων μηνυμα ωστε να το δουν πολλοι απλα ελπιζω οτι θα λυσουν το θεμα που εγινε τουλαχιστον να μην την πατησουν αλλοι στο παρων καταστημα εγω το ελυσα το προβλημα μου με τα καταστηματα δια παντος.

 

Προσωπικα ως ιδιωτης δεν θα αγοραζω τιποτα απο τα καταστηματα απο δω και περα αλλα θα τα αγοραζω βαση της ιδιοτητας μου (δημοσια υπηρεσια) και δεν θα εχω κανενα προβλημα οπως δεν ειχα οποτε ψωνιζα ετσι.

 

Το θεμα ιδιωτικη αγορα για μενα εχει ληξει πλεον.

 

Επισης σε οτι ειπε ο κυριος συντονιστης του ινσομνια θα συμφωνησω μαζι του για εναν και μοναδικο λογο οτι εκπροσωπευει το insomnia το οποιο σεβομαι και για αυτο τον λογο γραφω ελληνικα ειτε το πιστευετε ειτε οχι μου ειναι δυσκολο αρκετα να γραφω ελληνικα οπουδηποτε διοτι απο την εποχη του 1980 γραφω "greeklish" και "αγγλικα" και το κυριοτερο δεν ειμαι ελληνας οπως εσεις αλλα γεννηθηκα στο μακρινο UK (machester) και ηρθα ελλαδα με τους γονεις μου οπου μεγαλωσα εδω , σπουδασα εδω , υπηρετησα την μαμα πατριδα και ζω εδω.

 

Τελος παντων θα προσπαθησω να γραφω ωστε να ειναι πιο ευκολο να τα διαβαζετε βεβαια οσο δυσκολο και να μου ειναι.

 

και τελος ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ αν τα λεγομενα μου θιγουν καποιους αλλα ετσι ειμαι τα λεω οπως ειναι με το ονομα τους προσωπικα δεν εχω με κανεναν ουτε αντιπαραθεση κανω με κανεναν αν το πηρατε ετσι να με συγχωρεσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...