Προς το περιεχόμενο

Κάρτα τηλεώρασης εως 100ευρά


aGka8l

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θελω μια καρτα τηλεορασης πρωτα απο ολα να μην εχει ασυμβατοτητες με ta windows ΧP να υπαρχουν σωστοι Drivers και φυσικά να βγαζει καλη εικονα!Ο λογος που την θελω ειναι για να κανω Capture απο το Video (4κεφαλών) στο Pc περιμενω τις εμπειρίες σας!να μπω στο eshop.gr και να βρω 2-3 λ και να χοσω τα λινκς Ξερω να το κανω!θελω καποιον ομως που να εχει εμπερία στο θεμα !Ακομα αν καποιος εχει καποιες κακιες εμπειρίες θα ηθελα να τις ακουσω για να αποφύγω την καρτα αυτη!Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leadek Winfast pvr2000! Apsogi tin exo edo kai 1 mina kai exo metaferei polles palies tenies apo to video me foveri piotita!Exei 10bit video decoder kai hardware encoder mpeg2!Den kourazei katholou tin cpu!Exei akoma radio, telio remote controller kai teletext! Oti kalitero sta lefta tis! 99 Euro apo to mediamarkt! Partin afova !! Vasika tin pira gia to mudial na grapso ta matsakia!! Alla metefera kai kati palies kassetes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η cinergy 600 (terratec) ειναι παρα πολυ καλη. Καλη ποιοτητα εικονας και δυνατοτητα capture απο video με καλη ποιοτητα. Θα ελεγα γενικα να αποφυγεις τις usb λυσεις και να κοιταξεις σε pci.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να γινει και defrag αν δεν εχει γινει για καιρο,πριν το capture.

εγω για capture απο tv χρεισημοποιω την prolink play tv mpeg2,η οποια

ειναι φτηνη (37ε) και μεχρι στιγμης οτι εχω γραψει σε mpeg2 ειναι synced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να γινει και defrag αν δεν εχει γινει για καιρο' date='πριν το capture.

εγω για capture απο tv χρεισημοποιω την prolink play tv mpeg2,η οποια

ειναι φτηνη (37ε) και μεχρι στιγμης οτι εχω γραψει σε mpeg2 ειναι synced.[/quote']

την εχω χρησημοποιησει πολυ καρβουνο η καρτα ολο κωληματα και προβληματα μου εκανε!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leadtek pvr 2000 ανεπιφυλακτα. ειχα πιο παλια την kworld 883 και καμια διαφορα. ειδικα αν θελεις να κανεις capture ειναι πολυ κορυφαια. ειναι απο τις λιγες με mpeg hardware encoder, οι περισσοτερες το υποστηριζουν σε επιπεδο software αλλα δεν ειναι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να γινει και defrag αν δεν εχει γινει για καιρο' date='πριν το capture.

εγω για capture απο tv χρεισημοποιω την prolink play tv mpeg2,η οποια

ειναι φτηνη (37ε) και μεχρι στιγμης οτι εχω γραψει σε mpeg2 ειναι synced.[/quote']

 

ποιους drivers χρησιμοποιεις για τα xp? παρολο που εχω εξωτερικη κεραια, κατι δεν παει καλα με την καρτα, και δειχνει συνεχεια την μπλε οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leadek Winfast pvr2000! Apsogi tin exo edo kai 1 mina kai exo metaferei polles palies tenies apo to video me foveri piotita!Exei 10bit video decoder kai hardware encoder mpeg2!Den kourazei katholou tin cpu!Exei akoma radio, telio remote controller kai teletext! Oti kalitero sta lefta tis! 99 Euro apo to mediamarkt! Partin afova !! Vasika tin pira gia to mudial na grapso ta matsakia!! Alla metefera kai kati palies kassetes!

 

Κάπως ακριβά την πήρες. Το infoshop την έχει στα 55 ευρώ τελική. Την τσίμπισα πριν μερικές μέρες αν και δεν βρήκα ακόμα χρόνο να την εγκαταστήσω και να την τεστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

phra kai egw mia karta TV kworld VS-LTV7131RF kai den mporw na thn egkatasthsw me titota se XP me SP2, h karta grafikwn poy exw einai : NVIDIA Ge Force4 MX 440 with AGP8X kai sound : VIA AC 97 Enchaced Audio Controller (WDM) entopizw oti mallon to provlima einai sthon hxo alla den 3erw kai sigoura. To minima poy moy vgazei otan paw na kanw install einai to exhs:There was a problem installing this hardware SAA7131 TV Card - Video Capture. An error occured during the installation of the device. The data is invalid. Dokimasa kai mia asus apo ena filo etsi na dw an ftaiei h karta kai moy evgaze pali to idio minima an kapoios 3erei kai mporei na boh8hsei please help:( :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή είναι και η Asus P 7131 dual. Έχει αναλογικό και ψηφιακό δέκτη,ραδιόφωνο τηλεκοντρόλ και δίνει μαζί μια εφαρμογή τύπου media center. Πολύ καλή λύση πιστεύω στα 54 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...