Προς το περιεχόμενο

Οι φωτογραφίες μας και τα φωτογραφεία


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πω συγνωμη που την ειπα εγω στον καριμπ ( πραμα που δεν το κανω για πρωτη φορα..) αυτη την φορα , θα σε κανει να ηρεμησεις ή μονο η εξαφανιση μου απο την Ινσομνια θα το καταφερει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν είχαμε πάει με την παρέα μου να κάνουμε μια χιουμοριστική φωτογράφηση σε ένα φωτογραφείο, όχι μόνο δεν έσβησε μετά τις φωτογραφίες, αλλά όταν του έδωσα ένα usb flash για να τις βάλει μέσα το αρνήθηκε! ούτε σε cd μας τις έγραψε φυσικά. Απλά μας τις εμφάνισε και μας τις έδωσε.

 

**edit** Αυτό είναι νόμιμο;;; (ώ πολύτιμε paredwse ???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, να μη πω το ανεκδιηγητο, που πας σε επαγγελματια(υποτιθεται) φωτογραφο να σου καλυψει το γαμο/βαφτιση, και σου λεει τα γνωστα οτι θα σου δωσει μονο εκτυπωμενες φωτο και δεν σου δινει αρνητικα ή cd με τα ψηφιακα αρχεια. Νταβατζιλικια ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, να μη πω το ανεκδιηγητο, που πας σε επαγγελματια(υποτιθεται) φωτογραφο να σου καλυψει το γαμο/βαφτιση, και σου λεει τα γνωστα οτι θα σου δωσει μονο εκτυπωμενες φωτο και δεν σου δινει αρνητικα ή cd με τα ψηφιακα αρχεια. Νταβατζιλικια ετσι?

 

Μπα άμα θες τα παίρνεις όλα...πάντα υπάρχει τρόπος;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το απρεπεστατο σχολιο σηκωνει πολυ ψυχαναλυση....

Εγω το αποδιδω σε στραβο κυριακατικο ξυπνημα.

 

Εσεις ??

 

Προσωπικα εχω βαρεθει να διαβαζω polls προτεινομενα απο την πασχαλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Non, δεν μπορείς. Η βιντεοσκόπηση/φωτογράφηση που κάνει ο φωτογράφος προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα του δημιουργού. Ποιός είναι ο δημιουργός; Εσύ που βαφτίζεσαι/παντρεύεσαι/etc ή ο τύπος που επιμελείται όλης της ιστορίας; Έτσι σου πουλάνε αυτοί αντίγραφα φωτογραφιών και DVD για να μην μπορείς να τα κάνεις εσύ αλλού. Αλλά το νομικό πλαίσιο είναι σαφές και πολύ λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πάντως όταν είχαμε πάει με την παρέα μου να κάνουμε μια χιουμοριστική φωτογράφηση σε ένα φωτογραφείο' date=' όχι μόνο δεν έσβησε μετά τις φωτογραφίες, αλλά όταν του έδωσα ένα usb flash για να τις βάλει μέσα το αρνήθηκε! ούτε σε cd μας τις έγραψε φυσικά. Απλά μας τις εμφάνισε και μας τις έδωσε.

 

**edit** Αυτό είναι νόμιμο;;; (ώ πολύτιμε paredwse ???)[/quote']

Ε, είναι ολίγον τι... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...