Προς το περιεχόμενο

dvd back up


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους.Παιδια εχω στην κατοχη μου συλλογη απο ταινιεs dvd.Ωστοσο απο το πολυ παιξιμο ή και απο εξωγενεις παραγοντες(αδερφακι) οι ταινιες εχουν αποκτησει γρατσουνιες χαρακιες κτλ.Εχω ξεκινησει να τους κανω back up σε αλλες κανενα προβλημα σε αλλες μεγαλο προβλημα.Κατ αρχας χρησιμοποιω το dvd shrink, to anydvd to clone dvd και μολις κατεβασα το dvd fab express.Τωρα λχ προσπαθω να κανω vack up to 40 year old vergin αλλα εχουν ολα αποτυχει.Καμια ιδεα?

Επισης εχω ακουσει καλα λογια για το dvdfab decrypter, freeware αν δεν απατωμαι αλλα μπηκα στη σελιδα της εταιρειας και το εχει βγαλει.Ξερει καποιος απο που θα το κατεβασω?Ξερω οτι εχω κανει παρομοιο post στο παρελθον αλλα οι αποριες μου παραμενουν και δε βρηκα κατι που να με βοηθησει σε καποιο αλλο post.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εχω ακουσει καλα λογια για το dvdfab decrypter' date=' freeware αν δεν απατωμαι αλλα μπηκα στη σελιδα της εταιρειας και το εχει βγαλει.Ξερει καποιος απο που θα το κατεβασω?[/quote']

 

Δεν το έχουν βγάλει καθόλου...

Κατέβασέ το από εδώ:

http://www.dvdidle.com/el/free.htm

 

Η τελευταία έκδοσή του είναι η 2.9.7.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καλυτερος ripper για γρατζουνισμενα δισκακια ειναι ο DVD Decrypter 3.5.4.0...

 

To DVDFab Decrypter δεν κανει για γρατζουνισμενα δισκακια...

Δεν μπορει να διαχωρισει τις γρατζουνιες απο τις προστασιες που βασιζονται σε προβληματικους sectors...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια κοιταχτε τι εχει γινει.Κατεβασα το dvdfabexpress(to οποιο πρεπει να ειναι το ιdio με το dvdfabdecrypter) και προσπαθησα να κανω back up στο dvd.Ενω λοιπον(και υστερα απο πολυ ωρα) φαινεται να εχει τελειωσει το καιω σε δισκακι και γινεται το εξης.Το βαζω στο dvd ξεκιναει κανονικα και ενω δειχνει τον πραγματικο αριθμο κεφαλαιων παιζει τα μισα κεφαλαια(δηλαδη πηδαει καποια κεφαλαια σαν να μην υπαρχουν) και τελειωνει.Αν το βαλω στο γρηγορο κολαει και θελει reset.Καμια ιδεα?Παντως δοκιμασα το dvd decrypter(εχω το 3.5.0.0-απο που μπορω να κατεβασω το 3.5.4.0-θα δω καποια διαφορα σε σχεση με αυτο που ηδη εχω?)αλλα μου βγαζει μηνυμα λαθους(unrecovered read error) το ιδιο και για το any dvd kai to dvd shrink.ΚΑμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια κοιταχτε τι εχει γινει.Ξαναπερασα την ταινια με την τελευταια εκδοση του dvdfabdecrypter. αυτη τη φορα φανηκε οτι ριπαρε την ταινια πιο ευκολα αν και μπορει να ειναι ιδεα μου.Πηγα στο φακελο που εκανε back up και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ειχε 2 αρχεια περισσοτερα απο την αλλη φορα(40 αντι 38).Προσπαθησα να παιξω την ταινια στο media player kai fainetai ok).

τα ερωτηματα μου ειναι¨

α)Υπαρχει ασφαλης τροπος να δω αν δουλευει το ολο εγχειρημα πριν το καψω σε dvd(μην πεταξω και αλλο δισκακι)και αν ναι ποιος ειναι αυτος.

β)Απο οτι καταλαβα το dvdfabdecrypter δε σωζει μονο αντιγραφει.Με ποιο προγραμμα να σωσω το αποτελεσμα και ποια επιλογη να διαλεξω?Εχει σωθει φακελος με ονομα dvd και μεσα περιεχει 2 φακελους(video ts kai audio ts)Σωζω τον πρωτο φακελο η τον καθενα ξεχωριστα(αναρωτιεμαι μηπως ηταν η αιτια που δε σωθηκε την πρωτη φορα).Περιμενω τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...