Προς το περιεχόμενο

Από βιντεοκάμερα σε υπολογιστή


christinadm85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Θέλω να μεταφέρω από ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ βιντεοκάμερα σε pc ότι γράφω με σκοπό την επεξεργασία και την αντιγραφή του σε dvd.Μου είπαν πως χρειάζομαι μια ειδική κάρτα λόγο του ότι είναι αναλογική η βιντεοκάμερα και το κόστος της είναι στα 150 ευρώ περίπου.Μπορεί να μου δώσει κάποιος τα "φώτα" του???Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εχεις καρτα τηλεορασης αντι για το δικο του προγραμμα της TV

περασε το DScaler προγραμα TV ειναι και αυτο αλλα εκει στο capture video

μπορεις να διαλεξεις και αλους codecs π χ divx 5.1 η αν εχεις τον 6 βαλε

αυτον κανει super εγραφη μια χαρα!!!!

Πρωτα ομως το DScaler πρεπει να το μαθεις λιγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με ενδιαφέρει η ποιότητα και δεν με πειράζει να δώσω και κάποια χρήματα.Αλλά μου κάνει εντύπωση που μου είπαν πως κάρτες που κάνουν την δουλειά σαν και αυτή που λέει ο "costas ioannoy" κοστίζει 150 ευρώ.Anyway ευχαριστώ για τις συμβουλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i karta pou sou pe to paidi pio pano einai ousiastika karta pou ola ta apaitei apo ton epeksergasti kai to sistima sou. Kai gi afto thelei dinato mixanima gia na mporesei na kanei capture se video. ENdeiktika gia na pareis kalo apotelesma se poiotita dvd theleis toulaxiston pentium 4 sta 2,4ghz kai 512mb ram. Ennoeitai oti osi ora krataei to capture to mixanima gonatizei kai de mporeis na kaneis tipota allo giati allios xanei frames. To apotelesma opos kai na exei de tha ftasei to apotelesma pou tha pairnes ksero go apo enan fotografo. Oi kartes pou sou proteinan einai profanos kapoia apo tis kartes tis pinnacle , eite tin dazzle 120,140, eite kapoia apo tis kainouries 500 pci ( usb ) kai 700 pci (usb ). Oi sigkekrimenes ousiastika ektos tou oti einai poli pio dinates san kartes giati exoun hardware chip gia na kanoun afto pou thes dinoun kai programma epeksergasias tis pinnacle. Eksartatai apo to ti thes.

Theleis poiotita kai apotelesma epaggelmatiko opos pairneis apo to fotografo? Ta skas kai pairneis tin kali. Theleis kati pou apla na sou kratisei to apotelesma se dvd? Pairneis tin ftini. Ego exo ti ftini tis aver media kai ousiastika kathe fora to video pou pairno to kano epeksergasia me to pinnacle gia na erthei sta isa tou.diplos xronos diladi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε seventh_son εδω θα διαφωνισω :-D !!Γιατι την πρωτη μου καρτα τηλεορασης

την πηρα το 98 τοτε ειχα pentium celeron 300socketA στα 450MHZ

με 512 μνημη!Το capture που εκανα ηταν μια χαρα 25 frames pal

και φαντασου με τι codecs!!!

Το παν ειναι ναι ξερεις να δουλευεις τους codecs και το προγραμμα καλα!!

Μπορει να εχεις προγραμμα tv το οποιο να μην σου δινει την ευκαιρια να επεμβεις

στις ρυθμισεις των codecs οπως και στις αναλυσεις!Αντιθετος να βαλεις καποιο αλλο προγραμμα και να κανεις τα παντα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika ego milao panta gia tin karta tis avermedia pou leei to paidi. To programma pou edine toulaxiston stin ekdosi gia pci itan epieikos eleino kai apo rhythmiseis aparadekto. tora an kaneis capture me pinnacle studio einai logiko oti to apotelesma pou tha pareis tha einai sigoura kalitero, alla opos kai na exei theleis isxyro pc. Toulaxiston oi sigkekrimenes tis aver media theloun giati thymamai pou ta koitaga sta requirements tis kartas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύεω να αγορά καινούργιο υπολογιστή με ΑΜD Χ2 3800+ και RAM 1 GB οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.Απλά θέλω κάτι με ποιότητα όχι και τόσο επαγγελαματικό.Και μου είπαν πως με καρτα TV δεν θα έχω καλή ποιότητα.Τελικά τι μου προτείνετε και ποιά προγράμματα για να επεξεργάζομαι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VirtualDub gia to capturing. Einai ligo periploko stin arxi alla einai poli evelikto kai sou kanei encode me opoio codec thes kai exeis sto sistima sou.

Gia tin epeksergasia apo Windows movie maker ews Adobe Premier panta analogos me tis gnoseis pou diatheteis.Kai to studio 9 tis pinnacle einai poli kalo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με VirtualDub απο καρτα TV δεν γινεται?

Ειχα προσπαθησει με ενα φιλο μου μια φορα,αλλα επειδη ηταν δυσκολο και περιεργο πηγαμε την κασετα σε φωτογραφο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ Cameo Convert 800 ΤΗΣ TERRATEC

ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΑΛΑΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΩΝ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΜΟΥ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ (ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ). ΕΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΡΙΤΙΚΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με VirtualDub απο καρτα TV δεν γινεται?

Ειχα προσπαθησει με ενα φιλο μου μια φορα' date='αλλα επειδη ηταν δυσκολο και περιεργο πηγαμε την κασετα σε φωτογραφο.....[/quote']

 

To kanw sinexeia. Vazw to source stin karta tileorasis kai mou dixnei oti paizei.Kapos allazeis kai to kanali xoris na anoikseis to programma tis TV alla tora den thimame.Aurio to proi tha to kanw kai tha sou pw analitikotera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία... τραβάω με κάμερα αναλογική αλλά και με την ψηφιακή μου με κάρτα τηλεόρασης pcmcia (έχω laptop) και το αποτέλεσμα είναι ποιότητας dvd. Εδώ και 3 χρόνια δουλεύω με το nerovision που στην έκδοση nero 7 είναι και στάνταρ. Εύκολο, γρήγορο, αξιόπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...