Προς το περιεχόμενο

DVD συσκευή που να διαβάζει τα πάντα?


bloodraven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψάχνω ενα DVD-r που να διαβάζει με σχετική ευκολία γρατζουνισμένα ή χαλασμένα (απο την πολυκαιρία) cd - DVD.

τωρα χρησημοποιώ ενα DVD-RW Nec

και ενα DVD-Rom Pionner

 

To Nec δεν διαβάζει την τύφλα του, εαν το δισκάκι ειναι λιγο γρατζουνισμένο

ή γραμμένο απο αλλο DVD-RW, συνύθως δεν το διαβάζει καν.

 

Το Pionner ειναι αρκετά καλύτερο αλλά στα πολύ δυσκολα και αυτό δεν τα πάει καλά.

 

ενα Ricoh που ειχα παλαιότερα (σκυλί Μάυρο) δεν καταλάβαινε τίποτα και με ειχε βγαλει ασπροπρόσωπο.

 

Τι μαρκα προτείνετε (που να την εχετε δοκιμάσει) που να διαβάζει δισκάκια αξιοπρεπώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρίξεις μια ματιά στο cdfreaks θα δείς οτι λένε τα καλύτερα λόγια για τα lite-on. Εγώ τους εμπιστεύτηκα και δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι πως τα plextor ειναι κορυφαια dvd και ενα κλικ ποιο πανωαπο τα αλλα!!!

Παντως δεν νομιζω πως υπαρχει dvd που να διαβαζει γρατζουνισμενα δισκακια δυστυχως εγω δεν πιστευω πως θα βρεις!!!!

Καλυτερα να πας τα χαλασμενα dvd σου στα seven... Αυτοι εχουν μηχανημα που επισκευαζει χαλασμενα dvd και τα κανει σαν καινουρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3+ χρονια γραφω με NEC δε μασαει μια ακομα δουλευει και το μονο dvd που δεν εχει διαβασει ηταν ενα που ειχε στεγνωσει πανω του ο Jack και εγινε σουβερακι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...