Προς το περιεχόμενο

Ratatouille {Disney/Pixar}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...

'Εχω συνηθίσει να περιμένω με αγωνία το ετήσιο αριστούργημα της Pixar. Με το Ratatouille έχει ανέβει απίστευτα ο πήχυς. Προσωπικά το θεωρώ μέσα στις τρεις καλύτερες ταινίες της Pixar μιας και είναι μια απίστευτη ταινία σε όλα της. Για το animation τι να πω, τελειότητα και πάλι τελειότητα.

 

Είναι η δεύτερη ταινία της pixar με πρωταγωνιστές ανθρώπους νομίζω μετά το Incredibles και τα καταφέρνει ακόμα καλύτερα. Από το σενάριο να που είναι πολύ έξυπνο μέχρι και τις μικρές λεπτομέρειες που όμως βοηθούν στο να αναπαριστάται πολύ όμορφα το Παρίσι και όλη η ταινία να μυρίζει Γαλλία.

 

Με λίγα λόγια τρέξτε να δείτε τη ταινία που θα πάρει το όσκαρ κινουμένων σχεδίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έστειλε ο θείος εδώ και μερικούς μήνες (σε κακή ποιότητα δυστυχώς) αλλά πραγματικά μου άρεσε πάρα πολύ

 

πολύ καλό σενάριο, φοβερό animation, καταπληκτικούς χαρακτήρες

 

άλλο ένα αριστούργημα της pixar μετά τους απίθανους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω να το δω αλλά οι κινηματογράφοι νομίζουν πως είναι μόνο για πιτσιρίκια, και για αυτό τον λόγο έχουν μόνο μια προβολή με τις original φωνές. Μπας και το κάνουν επίτηδες για να ακούμε την φωνή του Μαμαλάκη με το ζόρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό όντως είναι πρόβλημα. Και συνήθως, μετά την πρώτη εβδομάδα, δεν τα προβάλλουν καν στο original, αφήνουν μόνο το μεταγλωττισμένο.

 

Kαι μόνο πάντως για τον Peter 'O Tool- Anton Egο, δείτε το Ratatouille οπωσδήποτε στο πρωτότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...