Προς το περιεχόμενο

Μπαίνουν στο δίκτυο μου...


dterzakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

keftedako το σκέφτηκα και εγώ.. αλλά εφόσον δεν είμαστε στο ίδιο workgroup δεν γίνετε... (έτσι νομίζω τουλάχιστον?!?!)[/quote

Άσχετα με το όλο θέμα του δικτύου σου, αν πας: έναρξη->εκτέλεση->\\ip_address θα σου βγάλει τα shares του Η/Υ με αυτήν την ip (αν δεν έχει firewall κτλ κτλ).

Και εγώ θα πρότεινα mac based filtering.Το wep σπάει για την πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα πρότεινα mac based filtering.Το wep σπάει για την πλάκα.

Και η MAC μπορεί να γίνει spoof επίσης για την πλάκα. Ίσως αν σκεπάσεις το σπίτι με αλουμινόχαρτο.. :)

 

Χωρίς πλάκα πάντως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να περιορίσεις την εκπομπή σου. Δε ξέρω αν ο router σου επιτρέπει να μειώσεις την ισχύ του wireless interface, αλλιώς ίσως μπορείς να περιορίσεις αποτελεσματικά τη διάδοση του σήματος προς την κατεύθυνση του επιτήδειου με κάποιο τρόπο (δυστυχώς δε μπορώ να είμαι πιο συγκεκριμένος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hahaha kalo...

file dokimases mhpws mesa sto router sou grafei attached devices??

sta netgear kai linksys to leei 100% tin ip aftou pou nai connected .fisika to kalo me afto einai oti tha deis an ontws kapoios benei kai apo kei k pera u know' date='.......[/quote']

 

 

file mou exw to linksys wag354g.tis forthnet!!Pws blepw poies siskeues einai sindemenes me auto??Episis mporw na dw kapoio log an kanei disconnects??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ισχύ την έχω στο ελάχιστο (6%) και για αυτό τον λόγο πρέπει να ήταν κανά γειτωνόπουλο που έμπενε! Δεν έχω προηγούμενα με κανέναν οπότε τώρα που ηρέμησα δεν πρόκειτε να δόσω παραπάνω έκταση στο θέμα.

 

NeCrOmAnCeR19 δοκίμασα αυτό που μου είπες στο laptop μου αλλά μου πέταξε μήνυμα ότι μπένω στο laptop ως guest user και μου ζήτησε password. Στο laptop έχω disable τον guest user και αν μην τι άλλο ποτέ δεν έχω βάλει κωδικό να μπου ζητάει!?!?! Δεν νομίζω ότι είναι κάτι μη ηθικό και για αυτόν το λόγο και το γράφω για όσους έχουν την απορία:

 

\\<ip του pc>\C$

 

ΥΓ: Μετά που ασφάλισα το δύκτιο εμφανίστηκε ένα καινούργιο δύκτιο ( ασφαλισμένο ) στα in range... Σειρά μου να το πολιορκήσω:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou exw to linksys wag354g.tis forthnet!!Pws blepw poies siskeues einai sindemenes me auto??Episis mporw na dw kapoio log an kanei disconnects??

 

an kai den exw to router afto me ena search sto site tis linksys vrika to USER GUIDE....

pou sthn selida 50 leei afto pou rwtas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες!

 

Στο Linksys WAG354G πηγαίνεις στο Status tab όπου υπάρχεις το κουμπί Wireless clients connected.

 

Από εκεί μπορείς να δεις πόσοι και ποιοι clients είναι συνδεδεμένοι, με τι ΙΡ και ποια ΜΑC address. Επίσης στο Local Network υπάρχει το ARP/RARP table, από όπου φαίνεται που έχει απόδώσει IP o DHCP server του router. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...