Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο ειναι να μην κατηγορουμε χωρις στοιχεια και μαλιστα δημοσια. Οι mod επιβαλλετε την ταξη, εχετε τα εργαλεια να δειτε την ΙΡ του χρηστη και να διαπιστωσετε αν ειναι ιδια.

 

Λες να μην χρησιμοποιήσαμε τα εργαλεία? ;)

 

Επισης μπορει να μην εκλεψαν τον κωδικο του, αλλα να εκατσε καποιον στον υπολογιστη του και να αρχισε να γρφει αρλουμπες.

 

Αν έγινε αυτό, τότε δεν είναι τόσο "γκουρού" της πληροφορικής όσο πίστευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αν ειναι γκουρου ή καγκουρου νομιζω το εχει δειξει η προσφορα του στo forum.

 

Τωρα αν απο μια, πιθανον, ατυχη στιγμη κρινεται ο αλλος συνολικα τι να πω...

 

Ελπιζω το ban να ηταν προσωρινο για 1-2 μερες μεχρι να ξεκαθαρισει η κατασταση και να μην ειναι κατι μονιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνιμο είναι το ban. Όποιος και αν είχε αυτή την ανώριμη αντίδραση το ίδιο μόνιμο ban θα εισέπρατε. Δεν υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση για κανένα χρήστη του insomnia.

 

Ας μην το συζητήσουμε άλλο βέβαια γιατί είμαστε εντελώς offtopic. Απλά έκανα αυτή τη συζήτηση μαζί σου γιατί εξέφρασες την άποψη σου (και καλά έκανες), και για να μην αναρωτιούνται διάφοροι χρήστες για το τι συνέβη.

 

Θα τα σβήσω αργότερα αυτά τα offtopic μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ εσεις ελεγχετε το forum και τηρειτε την ταξη, δε θα ηθελα να υποδειξω σε κανενα την δουλεια του, απλα λεω την γνωμη μου. Οτι, δηλαδη μου φαινεται παραλογο ενα μελος με 9000+ μηνυματα στο forum και μια προσφορα αναγνωρισμενη, να ξυπναει ενα πρωι και να γεμιζει αριστερα και δεξια ποστ που να λενε απανωτα Pizza Hut.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο παρασκηνιο, οποτε τζαμπα κανω αυτη την φασαρια, αλλα αν δε υπαρχει το θεωρω τουλαχιστον βιαστικη την αποφαση για εφαρμογη μονιμου ban. Μπορει να αποδειχθει οτι ηταν καποιος αλλος που για το χ,ψ λογο εκανε οτι εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia na girisoume on topic tha pw mono ena pragma...

"DEN ELEGA NA MOU PESEI TO LAXEIO?!?!?!?"

 

gamw tin tixi mou gamw molis egrapsa to proigoumeno minima oti emena den me exoun ipovathmisei akoma, mou kovetai i sindesi k den epairne ip. koitao to zyxel k vlepo oti pleon eimai me 768/192... :( telos pantwn pairno tilefono to 121 na dilwsw blavi mpas k itan kamia m@l@ki@ apo tis gnostes tou ote k tous leo oti sigxronizei alla den pairnei ipkai oti exo ipovathmistei se 768 apo 1 mbit k mou leei oti ekremouse aitisi ipovathmisis. :( leo telos pantwn, to thema einai oti den pairno ip aoma k otan eimai sigxronismenos...

 

and here i am me 768/192 pleon. hehe na perimenete loipon oloi sas apo ton peiraiana ekmetaleuteite to 256 pou pleon den tha xrisimopoio ego. to dslam pleon einai kata 256kbit ligotero pitarismeno. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

19/03/2007 19:52:31

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 219.74Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 205.54kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

1024 γραμμή αφορά η μέτρηση.... κι όσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση.... έτσι για να μη ξεχνιόμαστε....

Για να ξαναγυρίσουμε στο αρχικό θέμα του topic πόσοι ακόμη έχετε παρόμοια προβλήματα... σε ποιές περιοχές... και τι νέα υπάρχουν , αν υπάρχουν;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

19/03/2007 19:52:31

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 219.74Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 205.54kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

1024 γραμμή αφορά η μέτρηση.... κι όσο πάει και χειροτερεύει η κατάσταση.... έτσι για να μη ξεχνιόμαστε....

Για να ξαναγυρίσουμε στο αρχικό θέμα του topic πόσοι ακόμη έχετε παρόμοια προβλήματα... σε ποιές περιοχές... και τι νέα υπάρχουν , αν υπάρχουν;;;;;;;

 

Έχω ακριβως το ίδιο πρόβλημα με forthnet provider και γραμμή απο τον Ο.Τ.Ε.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το 121 του Ο.Τ.Ε. μου ανέφεραν οτι το πρόβλημα θα λυθεί με αναβάθμισει μέσα στην επ. εβδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο 121 που πήρα.... μου είπαν να δώσει την βλάβη ο provider. Σε επικοινωνεία με την forthnet μου είπαν... και να τη δώσουμε για βλάβη.... μη περιμένεις τίποτε....

η πλάκα είναι ότι τώρα το Πάσχα οι προσφορές για dsl (δώρο adsl μαζί με τη λαμπάδα) θα αυξηθούν.... οπότε θα ξαναγίνει ακόμη μια φορά ΤΟ μπάχαλο!!!

Τέλος πάντων, για ποιά περιοχή μιλάς πως θα γίνει αναβάθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βγάζω το καπέλο στον ΟΤΕ μετά απο 2 απανωτές αναβαθμίσεις στον κόμβο της Πάτρας (αρχές Απρίλη η πρώτη και χθές 13/4 η δέυτερη (που έμεινα και για λίγο εκτός) η ταχύτητά μου στο κατέβασμα, είναι η ονομαστική και πολλές φορές την περνάω κιόλας.

Conn-X 768

112638248.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας εχω πει τοσες φορες...μη λετε μπραβο στον ΟΤΕ.

 

καλα τοσα χρονια δεν καταλαβατε οτι ειστε προβατα και αρνια και κατσικια στο μαντρι ετοιμα για συνεχη σφαγη ?

 

δε νιωσατε να σας αρμεγουν? δε νιωσατε τη συρριγγα να σας ρουφαει το αιμα?

 

ελεος δηλαδη,εκανε ο ΟΤΕ τα αυτονοητα σε κατι που επρεπε τοσα χρονια

 

να κανει και να λειτουργει και καλα,και απλα σε μια περιπτωση του φιλου μας,και οχι στο συνολο των χρηστων που εχουν προβλημα και πρεπει να πουμε μπραβο?

 

εγω θα πω ΜΠΡΑΒΟ στον ΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

 

ΜΟΝΟ ΑΝ ΒΓΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ,ΤΟ ΑΡΜΕΓΜΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΧΩΡΕΣ.ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

 

αντε γιατι μερικοι εδω μεσα ειναι για να μας εκνευριζουν,λες και ειναι βαλτοι.

 

συγνωμη για το off-topic αλλα βγηκα εξω απο τα ρουχα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε φίλε, δέν είπα οτι ΟΤΕ μου έκανε χάρη (και βεβαίως ήταν υποχρεωμένος, να μου έχει την ονομαστική ταχύτητα απο τότε που έκανα την σύνδεση) αλλα απο το να πληρώνω 768 και να έχω λίγο καλύτερη απο Dial-Up είναι πολύ καλύτερα που έστω και αργά με βελτίωσε.

Αυτό είπα μόνο και εξέφρασα την έκπληξή μου, γιατί δέν περίμενα απο τον ΟΤΕ να μου έχει ποτέ την ονομαστική μου ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...