Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα ρε φίλε, δέν είπα οτι ΟΤΕ μου έκανε χάρη (και βεβαίως ήταν υποχρεωμένος, να μου έχει την ονομαστική ταχύτητα απο τότε που έκανα την σύνδεση) αλλα απο το να πληρώνω 768 και να έχω λίγο καλύτερη απο Dial-Up είναι πολύ καλύτερα που έστω και αργά με βελτίωσε.

Αυτό είπα μόνο και εξέφρασα την έκπληξή μου, γιατί δέν περίμενα απο τον ΟΤΕ να μου έχει ποτέ την ονομαστική μου ταχύτητα.

 

κοιτα κολητε μου δεν απευθυνομουν αποκλειστικα σε σενα!

Γενικα μιλουσα και κακως δεν το διευκρινισα.

αλιμονο δηλαδη,απλα εσυ μου εδωσες την αφορμη να θυμισω μερικα πραγματα.

 

εγω στη ζωη μου ποτε δεν ξεχναω καθαρματακια που μου φουφανε το αιμα...

 

σκεψου ακομα μερικεσ αδικιες του στυλ...

 

καποτε εμπαινα στην αθηνα με ψηφιακη γραμμη (και χρεωση !!!) ανα δευτερολεπτο οταν ακομα ο ποτες μας σε απειρες περιοχες ειχε αναλογικη

και αυτοι εμπαιναν με 1 μοναδα οσο και αν μιλουσαν...

 

εγο ημουν προνομιουχος και πληρονα αδρα...αυτο και αλλα πολλα

δεν ξεχνιουνται...

 

τη στιγμη που θα αππαλαγω πληρως απο τον ΟΤΕ θα στησω παρτυ.

 

ευπροσδεκτοι ολοι να το καψουμε μαζι... :mrgreen: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από κει που είπα ότι η κατάσταση καλυτέρεψε με την σύνδεσή μου και είχα πιάσει σχεδόν την ονομαστική ταχύτητα, όλη την εβδομάδα αυτή σέρνεται στην κυριολεξία. Νομίζω ότι ξαναγύρισα στην εποχή του PSDN.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
(και βεβαίως ήταν υποχρεωμένος, να μου έχει την ονομαστική ταχύτητα απο τότε που έκανα την σύνδεση)

Μητσάρα, κάποιος πρέπει να σου μιλήσει για best effort service, leased line, contention ratio/overbooking. Προτείνω τον κύριο Γούγλη, διαθέσιμος να σου λύσει τις απορίες σου 24/7/365. ;)

Επεξ/σία από bedazzled
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tις τελευταίες μέρες πάντως,κατεβάζω σχεδόν με το μέγιστο της ταχύτητας(65-72)κάθε ώρα της ημέρας,κάτι που είχα να το δω πριν τις αναβαθμίσεις!

 

Τις θλιβερές 20άρες που είχα για αρκετό καιρό, ειδικά από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ, έχω πολύ καιρό να τις γευτώ επίσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σε ποιον φορεα μπορω να εκφρασω τα παραπονα μου για τον ΟΤΕ σε οτι εχει να

κανει με το γρηγορο ιντερνετ (ADSL)? και αν εχω το δικαιωμα να κανω μεχρι και μυνηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον φορεα μπορω να εκφρασω τα παραπονα μου για τον ΟΤΕ σε οτι εχει να

κανει με το γρηγορο ιντερνετ (ADSL)? και αν εχω το δικαιωμα να κανω μεχρι και μυνηση ?

 

oloi to idio provlima exoume alla apo den vlepo na mpori na gini kati imaste ermeo ton diatheseon tou ote.

mono an mporousame oloi oi xristes na kanoume diakopi sindesis isos? na sigkinithi kapoios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον φορεα μπορω να εκφρασω τα παραπονα μου για τον ΟΤΕ σε οτι εχει να

κανει με το γρηγορο ιντερνετ (ADSL)? και αν εχω το δικαιωμα να κανω μεχρι και μυνηση ?

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/QuestionCharge.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιιααα...αν και με τσιμπημενες τιμες οι νεες ταχυτητες του ΟΤΕ στο ADSL φτανουν αισιως στα 8Mb ....με τσεκουρεμενο upload :-(

Ειναι νομιζετε -η γνωριζετε- ευκολο πλεον να προσφερει και triple play υπηρεσιες και αν ναι τι ειναι αυτο που περιμενει?? Μηπως η επερχομενη πληρης απελευθερωση του θα ξυπνησει τον κοιμωμενο γιγαντα ή ωσπου να γινει αυτο ,το μεγαλυτερο κομματι της πιτας θα εχει περασει πλεον στους εναλλακτικους ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά κάτι πρέπει να παίζει! Έχω ονομαστική 1MB αλλά μέχρι χθες έπιανα στην καλύτερη περίπτωση 40kB/s. Πριν μια βδομάδα μάλιστα οι ταχύτητες ήταν τόσο χαμηλές που θυμήθηκα τις ένδοξες μέρες του dial up...Σήμερα όμως έπιασα μέχρι και 1MB και σε υγιές torrent πρώτη φορά έπιασα πάνω από 60kB/s :shock: Θεσσαλονίκη είμαι, αν συνεχιστεί έτσι (φτου φτου μη το ματιάσω!) σημαίνει ότι τα όποια έργα αποδίδουν! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

EROTISI:

tha valo CONNEX 2mpbs ,

thelo na matho prepei na kano install to modem tis CONNEX? ego LEVEL one modem , evala ta sxetika stis rithmiseis , PPPoE ktl, alla vevea den kserw ean 8a doulepsei.mipws prepei na kano register me to modem gia proti fasi tis connex? exei ena CD installation....kserei kaneis?HELP! episis: pws tha ksero oti irthe to ADSL spiti mou? perasan eidi 5 ergamises

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Ναι. Όσοι έχουν 768 θα πάνε στα 1024.

 

Thanx! Αυτό ισχύει για όσους έχουν connex ή ισχύει και για οποιαδήποτε άλλη εταιρία δίνει ιντερνετ μέσω των γραμμών του ΟΤΕ; (π.χ. Οτενετ, Αλτεκ, Φορθνετ...)

 

Καμία πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσει η αναβαθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννενα:

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 19970 kbps

Upstream Rate: 771 kbps

Downstream Margin: 9 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 22 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 22 db

 

Γιατί έτσι το upload; Δε νομίζω να έχει σημασία ότι είμαι με κωδικούς Forthnet 2mbit (μιας και τα τσακάλια το ενεργοποίησαν Σαββατιάτικα και δε μπορώ να πάρω τηλέφωνο για τους κωδικούς μου Conn-X);

 

Ομολογώ ότι περίμενα παραπάνω και στο Down μιας και μένω κοντά στο DSLAM. Παλιά που το υπολόγιζα με το attenuation που μου έδινε το USR 9105 που είχα με έβγαζε κοντά στα 22-23, τόσο κοντά είμαι. Αλλά ανέβηκε το attenuation με το καινούργιο router (linksys wag200g).

 

Αλλά το upstream το θεωρώ τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...