Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω,ανα τακτικα χρονικα διαστηματα δεν ειχα adsl τις τελευταιες μερες.Εμαθα ομως απο εμπειρη πιηγη μεσα στον οτε οτι εχουν αρχισει και σκαβουν για να μπουν οι οπτικες ινες.Αντε να δουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επέκταση πιλοτικού προγράμματος αναβάθμισης ταχυτήτων πρόσβασης ADSL από τον ΟΤΕ

 

Δελτίο Τύπου: Την επέκταση σε 6 ακόμα περιοχές, του πιλοτικού προγράμματος αναβάθμισης των ταχυτήτων πρόσβασης ADSL, ανακοινώνει ο ΟΤΕ. Από τις 26 Ιουλίου, στις περιοχές που συμμετέχουν ήδη στο πιλοτικό πρόγραμμα, προστίθενται και νέες, συμπεριλαμβανομένων και περιοχών εκτός Αττικής.

 

Συγκεκριμένα, από τις 26 Ιουλίου, ο ΟΤΕ ξεκινάει τον διπλασιασμό των ονομαστικών ταχυτήτων σε επιλεγμένες υποδομές του (DSLAMs), που εξυπηρετούν τμήματα των εξής περιοχών/πόλεων:

Αττική: Αχαρναί, Αγία Παρασκευή, Ηλιούπολη

Θεσσαλονίκη: Θέρμη

Πάτρα: Κωνσταντινουπόλεως

Ιωάννινα: 28ης Οκτωβρίου

 

Στο πιλοτικό πρόγραμμα περιλαμβάνονται ήδη τμήματα των περιοχών Δάφνη, Μαρούσι, Πατήσια, Πεδίο Άρεως, Ραφήνα, Τερψιθέα και Χολαργός.

 

Οι ταχύτητες και στις 6 νέες επιλεγμένες υποδομές θα αναβαθμιστούν ως εξής:

Υφιστάμενες Αναβαθμισμένες

384/128 kbps 768/192 kbps

512/128 kbps 1024/256 kbps

1024/256 kbps 2048/256 kbps

 

Τα μέχρι στιγμής δεδομένα από το πιλοτικό πρόγραμμα αναβάθμισης ταχυτήτων πρόσβασης ADSL είναι θετικά και αναμένεται να ολοκληρωθεί στα τέλη Αυγούστου.

 

Υπενθυμίζεται ότι μετά το πέρας του πιλοτικού προγράμματος, και μέσα στο φθινόπωρο, ο ΟΤΕ σκοπεύει να αναβαθμίσει τις ταχύτητες σε όλες τις προσβάσεις ADSL (υφιστάμενες και νέες / χονδρικής και λιανικής), προσφέροντας ταχύτητες έως και 2Mbps, χωρίς καμία αύξηση στα μηνιαία τέλη, προσφέροντας ακόμη μεγαλύτερη αξία στον τελικό χρήστη, ιδιώτη ή επιχείρηση.

 

 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ - Δ/ΝΣΗ ΕΤΑΙΡΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΟΤΕ

Τηλ. 210-6117434

Fax. 210-6115825

E-mail: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

η κατασταση έχει ως εξης:

Μένω Αργυρούπολη και έχω γραμμή ΟΤΕ και ISP VIvodi.

Μου έγινε αναβάθμιση (πιλοτικό ΟΤΕ ) από 384 σε 768 .

Δυστυχώς κατεβάζω με 48-50 kb/sec .

Προφανώς δεν έχει αναβαθμίσει τη σύνδεση η Vivodi.

Έχει κάποιος κάτι παρόμοιο να πει;

(ΔΛΔ σε πόσο του άλλαξε η Vivodi τη σύνδεση )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω modem αλλα σε 2 βδομαδες περιπου θα εχω το ασυρματο ρουτερ οποτε ok.

Thanks!

 

kai sto modem otan sindeesai den sou leei me ti sindesi sindethikes alla sou leei ti einai i grammi sou.poles fores to grafei kai sta diagnostics i sto ikonidio pou exoun ta modems.i sta settings

 

Εγω' date='ανα τακτικα χρονικα διαστηματα δεν ειχα adsl τις τελευταιες μερες.Εμαθα ομως απο εμπειρη πιηγη μεσα στον οτε οτι εχουν αρχισει και σκαβουν για να μπουν οι οπτικες ινες.Αντε να δουμε![/quote']

 

genikos edo kai arketes meres edo stin athina idika xalandri ktl blepo oti pragmati rixnoun optikes ines.anigoun mikra san riakia stin akri tou dromou kai rixnoun optikes mesa an exo katalavei kala.

 

 

maxim as parei tilefono tin vivodi

na rotisei an tou anabathmisan tin sindesi.to epomeno plano tou ote den nomizo oti exei bgei gia tis anabathmiseis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αν πάρω τηλέφωνο και ρωτήσω αν εχει γίνει αναβάθμιση στην γραμμή μου θα μου απαντήσουν λογικά ε?Βασικά πρέπει να κάνω reboot απο τις ρυθμίσεις

του μόντεμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peira ena modem apo ena filo..kai to sinedesa sto pc.ayto molis kaneis connect souleei tin taxitita pou sindeese(opos palia me tis isdn).otan loipon ekana connect mou egrapse 393.2 kp.den nomizo na simenei oti egeine i anabathmisei kai to anebasane apo 384 se 393.2????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αν πάρω τηλέφωνο και ρωτήσω αν εχει γίνει αναβάθμιση στην γραμμή μου θα μου απαντήσουν λογικά ε?Βασικά πρέπει να κάνω reboot απο τις ρυθμίσεις

του μόντεμ?

 

den mporeis na peis sto modem na klidosei tin grammi sta 384.to modem mono tou katalavenei tin grammi kathe fora pou sigxronizei opote den ginetai na klidosei lathos oute xriazetai na to kaneis reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peira ena modem apo ena filo..kai to sinedesa sto pc.ayto molis kaneis connect souleei tin taxitita pou sindeese(opos palia me tis isdn).otan loipon ekana connect mou egrapse 393.2 kp.den nomizo na simenei oti egeine i anabathmisei kai to anebasane apo 384 se 393.2????

 

oxi den egine anabathmisi.den einai ipoxreotiko to 384.ego px pefto se siemens dslam kai klidonei i grammi sta 448

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

as to xanapo alli mia fora stin agapiti xristina .osoi den exoun router kai exoun modem otan mpoun me to ikonidio tha TOUS DIXEI tin taxitita pou klidonei i grammi kai oxi tin taxitita tis sindesis.to modem i o router den blepoun tin sindesi alla tin grammi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

as to xanapo alli mia fora stin agapiti xristina .osoi den exoun router kai exoun modem otan mpoun me to ikonidio tha TOUS DIXEI tin taxitita pou klidonei i grammi kai oxi tin taxitita tis sindesis.to modem i o router den blepoun tin sindesi alla tin grammi.

Πουπουλίνε μου, το είδα που το ξανάπες αυτό. Δεν διευκρίνησα πως σε ethernet modem δείχνει την ταχύτητα της κάρτας δικτύου και όχι της σύνδεσης, δηλαδή 100Mbit/sec. Γενικώς, δεν αναφέρεται κάπου η ταχύτητα της γραμμής. Τουλάχιστον, δεν την έχω δει εγώ πουθενά...

Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι καλά; rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...