Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφορά της Vivodi Telecom 2πλασιασμού ταχύτητας

 

 

 

Kατόπιν σχετικής ανακοίνωσης του ΟΤΕ περί αύξησης της ταχύτητας της ADSL πρόσβασης μέσω πιλοτικού προγράμματος σε συγκεκριμένες περιοχές, η Vivodi Telecom προχωρά σε μια μοναδική προσφορά, 2πλασιάζοντας την ταχύτητά σας στις υπηρεσίες DSLnet & DSlcube , χωρίς καμία επιπλέον χρέωση για όσο διάστημα διαρκεί το πιλοτικό πρόγραμμα.

 

Ευτυχώς άρχισε ο χορός..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

... για όσο διάστημα διαρκεί το πιλοτικό πρόγραμμα.

 

Μάλλον δεν το πρόσεξες καλά αυτό το σημείο, το οποίο μπορεί να σημαίνει 1) ότι αφού τελειώσει το πιλοτικό πρόγραμμα θα χρεώνεσαι κανονικά την διπλάσια ταχύτητα ή 2) θα συνεχίσει να είναι χωρίς επιπλέον επιβάρυνση.

 

Προσωπικά δεν το ρισκάρω να βάλω γραμμή 1 Μbit τώρα (η οποία θα διπλασιαστεί από τον ΟΤΕ) και να έρθει σε ένα μήνα η Tellas πχ., και να μου πει "πλήρωσε τώρα την σύνδεση για τα 2 Mbit....". Θα είναι ολίγον τι η απόλυτη ξενέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη απάντηση Forthnet

Είναι γεγονός

Αξιότιμε κύριε xxx

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Σας ενημερώνουμε ότι από το Φθινόπωρο η Forthnet θα διπλασιάσει τις ταχύτητές της' date=' εκτός από τα πακέτα προσφοράς της 1ης

Ιουνίου και του προνομιακού πακέτου για την ταχύτητα 1024.

Και πιο συγκεκριμένα, όσοι συνδρομητές μας έχουν από το πακέτο προσφοράς της 1ης Ιουνίου, θα γίνει η ταχύτητά τους 768.

Όσοι έχουν πάρει το προνομιακό πακέτο για 1024 ταχύτητα, θα παραμείνουν με 1024.

 

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική διευκρίνηση.

 

Με εκτίμηση

Καστρινάκη Αντωνία[/quote']

 

 

ε οχι και να θες με 10 ευρω το μηνα 1024!! :evil: :evil:

οταν θα τελιωσει η συνδρομη σιγα μην ανανεωσω με forthnet :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και να θες με 10 ευρω το μηνα 1024!! :evil: :evil:

οταν θα τελιωσει η συνδρομη σιγα μην ανανεωσω με forthnet :( :(

 

Ωχ αυτό είναι πολύ δυσάρεστο...Pure BS που λένε και οι Αμερικανοί...Πήρες την προσφορά, ε μη ζητάς κι άλλα! Καλό, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαράδεκτη συμπεριφορά καθαρά και μόν κέρδους και αρπακόλλας από Forthnet...

Δε θα της στοίχιζε τίποτα για τη προσφορά να το κάνει 1024 και όχι 768...

Δυστυχώς αφού ακολουθεί τέτοια τακτική η Forthnet η προσπάθεια του OTE πάει στο κενό και δε θα δούμε ανάλογες ταχύτητες με τους Ευρωπαίους πιστεύω ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαράδεκτη συμπεριφορά καθαρά και μόν κέρδους και αρπακόλλας από Forthnet...

Δε θα της στοίχιζε τίποτα για τη προσφορά να το κάνει 1024 και όχι 768...

Δυστυχώς αφού ακολουθεί τέτοια τακτική η Forthnet η προσπάθεια του OTE πάει στο κενό και δε θα δούμε ανάλογες ταχύτητες με τους Ευρωπαίους πιστεύω ποτέ...

Ήταν φήμες...Διόρθωσε το post σου

http://www.insomnia.gr/comments.php?catid=1&id=1543

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι ρε DiMoN αλλά έλειπα σε διακοπές και δε ξέρω τι παίζει τελικά απλά μου έστειλαν μήνυμα η Forthnet και είπε αυτό...

Τελικά τι ισχύει?

Αναβάθμιση και για τη προσφορά 1ης Ιουνίου σε 1024 κανονικά ή 768?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sugnomi alla an agoraso 3 mines FORTHnet Fast Internet ADSL Dynamic 1024 (+3 doro, prosfora pou ligei 20/08/2006 me 132.57€ tha anabathmistei otan kanei o OTE to upgrade i oxi?

 

An den xerei kaneis na paro na rotiso alla na po tin alitheia den tis empisteuomai tis tilefonotries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η δικη μου συνδεση ( 384 forthnet ) ληγει στις 23/8 - τι με συμφερει να κανω ανανεωση για αλλους 3+3 η να παρω μια netkey να κανω την δουλεια μου μεχρι νεωτερας και μετα βλεπουμε

 

μηπως με την αγορα netkey οταν γινουν ολες αυτες οι αναβαθμησεις και ξανακανω συνδεση forthnet δεν θα ειμαι μεσα σε αυτους που θα αναβαθμηστουν οι γραμμες τους λογο διακοπης που ισως κανω στις 23/8 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

 

Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που είστε συνδρομητές FORTHnet ADSL* και απολαμβάνετε γρήγορο internet και όλα τα προνόμια των συνδρομών FORTHnet θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να διπλασιάζεται, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.

 

Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps

 

 

* Σημείωση : Αφορά τα προϊόντα / υπηρεσίες FORTHnet ADSL 1Bill, FORTHnet Fast Internet ADSL, ADSL in a Box, ADSL in a box Plus, FORTHnet Small Office ADSL

 

ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ -ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ -ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ -ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ -ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ -ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ - ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε mail μία υπεύθυνη επικοινωνίας της Forthnet και μου πε ότι ειδικά για τη προσφορά της 1 Ιουνίου και τη τωρινη΄της 1024 ότι η μεν πρώτη θα πάει στα 768 και η δεύτερη θα παραμείνει ως έχει...

Ελπίζω να είναι για όλους...

Απλά δεν τα έγραωα εγώ...επίσημη ενημέρωση μου έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι στην αρχική σελίδα του Insomnia και είναι αληθές...

Επίσης αληθές είναι ότι η Forthnet έστειλε σε όλους mail και τους ενημέρωσε ότι ισχύει ο διπλασιασμός ταχυτήτων για όλους και κατ εξαίρεση για τους συνδρομητές της προσφοράς 1-6-06 ότι η αναβάθμιση θα είναι 768 και για αυτούς που έκαναν τώρα 1024 συνδρομή ότι θα παραμείνουν σε αυτήν τη ταχύτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...