Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης αληθές είναι ότι η Forthnet έστειλε σε όλους mail και τους ενημέρωσε ότι ισχύει ο διπλασιασμός ταχυτήτων για όλους και κατ εξαίρεση για τους συνδρομητές της προσφοράς 1-6-06 ότι η αναβάθμιση θα είναι 768 και για αυτούς που έκαναν τώρα 1024 συνδρομή ότι θα παραμείνουν σε αυτήν τη ταχύτητα...

Αυτό όμως δεν το γράφει το "Δελτίο τύπου". Γι΄αυτό ρωτάω ποια είναι η πηγή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα έκαναν λίγο μπάχαλο ή μου φαίνεται??

Απ'οτι κατάλαβα έστειλαν 2 μειλ.. το ένα λέει οτι ισχύει η προσφορά για όλους, αλλά εστειλαν και μειλ μονο σε αυτους που πήραν την προσφορά της 1/6 που λεει οτι θα πάνε 768...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβώς mijalis.

Καθαρή τακτική marketing,το κοινό να ξέρει μόνο για διπλασιασμό -τι καλά-

και οι της 1 ιουνίου σαν να κάνουν χάρη ότι τους αναβαθμίζουν σε 768α ντί για 1024!

Απαράδεκτο αυτό για τέτοια μεγάλη εταιρεία...

Τελικά όλα χρήμα είναι...

Δεν υπάρχουν σοβαρές εταιρείες στην Ελλάδα...μόνο εταιρείες κέρδους...

Σοβαρές εταιρείες υπάρχουν μόνο στις Κίνες και στις Ιαπωνίες τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diladi re pedes kai egw poy agorasa to adsl in a box gia 512 stis 21-7-2006 tha me pane se 768 kai oxi se 1024???? giati peira to tmima exipiretisis pelatwn forthnet 8011008000 kai moy eipan oti mallon tha ginei 1024 kai oxi 768. telika ti isxyei re pedes??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fits13 θα αναβαθμιστείς κανονικά σε 1024 ,το 768 ισχύει μόνο για τη προσφορά της 1 ιουνίου.

mindtrapper η πληροφορία είναι η ίδια ακριβώς που με ειδοποίησε για τη 1 ιουνίου.

Επίσημο mail aαπό τη διεύθυνση επικοινωνίας της Forthnet.

όσοι είχαν από παλιά 1024 θα αναβαθμιστούν κανονικά σε 2048.

Ο περιορισμός ισχύει για τη πρόσφατη προσφορά της Forthnet στα 1024 με adsl-in-a-box.

Όλες οι άλλες θα αναβαθμιστούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πηγή του καθώς και τα mails που έστειλε σε όλους τους συνδρομητές Forthnet είναι το τμήμα πωλήσεων([email protected])

Άρα το τμήμα πωλήσεων έστειλε προσωπικά emails, ανάλογα τον λογαριασμό που είχε ο κάθε συνδρομητής. Αυτό είναι λίγο διαφορετικό από "Δελτίο τύπου" το οποίο συνήθως είναι κοινό για όλους (αφού σε αυτό έχουν πρόσβαση όλοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με το λογαριασμό του καθένα έστειλε mail στους συνδρομητές του μόνο...

Δελτίο Τύπου στην ιστοσελίδα της Forthnet υποθέτω θα βγει αύριο(όντως δεν έχει βγει ακόμα επίσημα)

Αλλά είναι σίγουρο ότι θα λέει αυτό ακριβώς που γράφτηκε και στο Insomnia.

Αμφιβάλλεις δηλαδή ότι δε θα βγάλει τέτοιο δελτίο τύπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο είναι ξεφτίλα. Γιατί εγώ θα πήγαινα στην προσφορά της Forthnet με το σκεπτικό ότι θα με αναβαθμίσουν και μετά θα μου λέγαν δεν ισχύει?

Μεγάλο νομικό κενό υπάρχει εδώ...Λέτε να το αφήσαν έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο είναι ξεφτίλα. Γιατί εγώ θα πήγαινα στην προσφορά της Forthnet με το σκεπτικό ότι θα με αναβαθμίσουν και μετά θα μου λέγαν δεν ισχύει?

Μεγάλο νομικό κενό υπάρχει εδώ...Λέτε να το αφήσαν έτσι?

 

Απ'ότι φαίνεται αυτό θα συμβεί. Κι εμένα σε email η FORTHnet το ίδιο μου ανέφερε.

 

"σας ενημερώνουμε ότι στην δική σας περίπτωση λόγω του ότι έχετε επωφεληθεί (sic) της τιμής της προσφοράς μας της 1ης Ιουνίου η μετατροπη της συνδρομής σας θα γίνει σε 768/192."

 

Mε απλά λόγια είμαστε χρήστες δεύτερης κατηγορίας επείδη επιλέξαμε προσφορά που η ίδια η FORTHnet έκανε και προώθησε μετά μανίας...Αυτή είναι η Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mono kai mono apo egoismo oi frthnetades den tha to ekanan afto... i mallon den tha itan sosto na to kanoun... milao gia to 512 -> 768... den steki kai den tha ithelan me tpt na xasoun pelates... an gini ( pou distixos tha gini ), tote tha exou enan pelati ligotero... telika o pOTE ine thriskia...

 

 

ps. exo forthnet kai den ksero ti allo na po... poli disarestimenos...

 

 

ps 2 mipos to kanoun gia na proklithi apla doros kai meta tha fanoun kaloi me ton kosmo otan telika to 512 gini 1024 tis prosforas ? leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeme tora.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mono kai mono apo egoismo oi frthnetades den tha to ekanan afto... i mallon den tha itan sosto na to kanoun... milao gia to 512 -> 768... den steki kai den tha ithelan me tpt na xasoun pelates... an gini ( pou distixos tha gini )' date=' tote tha exou enan pelati ligotero... telika o pOTE ine thriskia...

 

 

ps. exo forthnet kai den ksero ti allo na po... poli disarestimenos...

ps 2 mipos to kanoun gia na proklithi apla doros kai meta tha fanoun kaloi me ton kosmo otan telika to 512 gini 1024 tis prosforas ?[/quote']

 

Δεν τίθεται πια θέμα αν θα το κάνουν. Το δηλώνουν γραπτώς και επωνύμως πλέον. Αυτή είναι η απόφαση. Ποιον εγωισμό λες τώρα, λες και τους αγγίζουν αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...