Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ Provider ΘΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ????? Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΗ! Emena Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΙΠΤΟΥΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ

Γιατί πολύ απλά ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει καμία προσφορά

την 384 -512 -1024 τις πουλάει στις ίδιες τιμές ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σχέση έχουν οι αναβαθμίσεις με τις τιμές των πακέτων θα μου πείτε πώα συσχετίζετε αυτά τα δύο?Δε σας διπλασιάζουν εσάς που πληρώνετε πολλά επειδή πληρώνετε πολλά...Σας διπλασιάζουν επειδή έχει έρθει οδηγία από Ευρώπη ότι ΠΡΕΠΕΙ να διπλασιαστούν όλοι...

Αν αισθάνεστε αδικημένοι που πληρώνετε πολλά αλλάξτε εταιρεία,γνωρίζατε πόσα πληρώνατε όταν πήρατε το πακετάκι σας...

Και είμαι 100% σύμφωνος με τους...συνειδητοποιημένους καταναλωτές...

Τόσο χαιβάνια που είμαστε ας μας κάνουν ότι θέλουν η Forthnet και η κάθε Forthnet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ Provider ΘΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ????? Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΗ! Emena Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΙΠΤΟΥΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ

 

Το έχει ανακοινώσει ήδη η FORTHnet στο δελτίο τύπου. Σιγά σιγά και οι υπόλοιποι providers θα προχωρήσουν. Ηδη πολλοί χρήστες της OTENET μετά από ερωτήσεις παίρνουν την απάντηση πως η ΟΤΕΝΕΤ θα κάνει το ίδιο, ακόμη και στις συνδέσεις 1024. Ο ΟΤΕ θα το κάνει σίγουρα στο Conn-X.

 

Ακόμη και η Vivodi, λόγω ΟΤΕ, ανακοίνωσε αναβάθμιση στους δικούς της χρήστες, με llu. Είναι προφανές ότι θα γίνει από όλους τους providers, θα ήταν αυτοκτονικό άλλωστε το αντίθετο. Εχεις καμία αμφιβολία επ' αυτού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ακόμα περιμένω το επίσημο Δελτίο Τύπου από την Forthnet.

Όσο για την Otenet, τίποτα δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα και από εκεί:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=721370#post721370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ακόμα περιμένω το επίσημο Δελτίο Τύπου από την Forthnet.

Όσο για την Otenet' date=' τίποτα δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα και από εκεί:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=721370#post721370[/quote']

 

Nομίζω ότι αυτό το δελτίο τύπου είναι απολύτως επίσημο:

 

http://www.insomnia.gr/comments.php?catid=1&id=1543

 

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

 

Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που είστε συνδρομητές FORTHnet ADSL* και απολαμβάνετε γρήγορο internet και όλα τα προνόμια των συνδρομών FORTHnet θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να διπλασιάζεται, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.

 

Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps

 

* Σημείωση : Αφορά τα προϊόντα / υπηρεσίες FORTHnet ADSL 1Bill, FORTHnet Fast Internet ADSL, ADSL in a Box, ADSL in a box Plus, FORTHnet Small Office ADSL

 

Ενημέρωση : Για όσους έχουν αγοράσει τη προσφορά ADSL in a box της 1ης Ιουνίου με 117 ευρώ για ένα χρόνο στη ταχύτητα 512kbps, η Forthnet θα αναβαθμίσει τη ταχύτητα τους σε 768kbps. Οι κάτοχοι της ίδιας προσφοράς αλλά με ταχύτητα 1mbit, θα παραμείνουν στην ίδια ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι δελτίου τύπου, αλλά email που στάλθηκε σε ορισμένους συνδρομητές της. Άλλο το email, άλλο το δελτίου τύπου (όχι βέβαια ότι αναιρούνται ή έχουν μικρή σημασία όσα αναφέρονται σ' αυτό)...

 

Btw, τα δελτία τύπου της Forthnet βρίσκονται εδώ,

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingsList.aspx?c=10008322

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το insomnia στην πρώτη σελίδα του γράφει:

 

Δελτίο τύπου: Αναβάθμιση ταχύτητας για τους συνδρομητές FORTHnet ADSL

 

με μεγάλα γράμματα. Οπότε ή η FORTHnet δεν ανανέωσε τη λίστα των δελτίων τύπου στο site της, ή το insomnia κάνει λάθος που το χαρακτηρίζει δελτίο τύπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το insomnia στην πρώτη σελίδα του γράφει:

 

Δελτίο τύπου: Αναβάθμιση ταχύτητας για τους συνδρομητές FORTHnet ADSL

 

με μεγάλα γράμματα. Οπότε ή η FORTHnet δεν ανανέωσε τη λίστα των δελτίων τύπου στο site της' date=' ή το insomnia κάνει λάθος που το χαρακτηρίζει δελτίο τύπου.[/quote']

Οπότε ας περιμένουμε λίγο ακόμα να μας λυθεί η απορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι δυνατόν να μην έχει βγάλει δελτίο τύπου στο site της ενώ έχει στείλει mail στους συνδρομητές της εδώ και κάποιο διάστημα; Εγώ νομίζω πς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην βγάλει καν σε δελτίο τύπου τις ενέργειες που θα κάνει γιατί πολύ απλά όταν οι υποψήφιοι πελάτες δουν την επιλεκτική αντιμετώπιση που κάνει η εταιρεία δεν πρόκειται να πάρουν τίποτα από αυτή!!!

 

Περίληψη ενεργειών fortnet για 1024:

i)έχεις 1024 από την προσφορά μας ; Ok στα πήραμε τα λεφτά ,στα ...μας τώρα για την αναβάθμιση.

ii)έχεις 1024 και μας τα σκας πιο χοντρά; οκ σε αναβαθμίζουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια βασικη διαφορα iSPO_facto

 

Στο i) την γραμμη δεν την εχεις εσυ αλλα η 4νετ στο ονομα της.Αρα αν δεν γουσταρει δεν σε αναβαθμιζει. Ειναι το ρισκο που παιρνεις αγοραζοντας πακετο.Πληρωνεις λιγα αλλα δεσμευεσαι χρονικα και η γραμμη ποτε δεν σου ανηκει.Στην ουσια δικαιουσαι αυτα για τα οποια πληρωσες.Το πακετο σου ειναι 512???Ε τοτε εχεις 512.

 

Στο ii) που ειμαι εγω και αρκετοι αλλοι, πληρωνουμε αοριστου γιατι εχουμε τη γραμμη στο ονομα μας.Καποιος θα μας πει μ@λ@κες γιατι πληρωνουμε 20 στη 4νετ και 20 20 στον ΟΤΕ, συνολο 40 για την 384.Αλλα απο τη στιγμη που ο ΟΤΕ διπλασιαζει τις ταχυτητες και η γραμμη που χρυσοπληρωνουμε ειναι στο ονομα μας, ναι ο παροχος για να μην μας χασει θα μας διπλασιασει και τη συνδεση.

 

Και καλα θα κανει κατα τη γνωμη μου.Για μερικους ειμαστε μ@λ@κες που πληρωνουμε τα διπλα απο εσας για 384. Τωρα για μενα τα κοροϊδα εισαστε εσεις. Γιατι δεσμευτηκατε σε κατι και ειστε υποχρεωμενοι να το ακολουθησετε. Πληρωσες για 512 και υπεγραψες 12μηνη δεσμευση.Αν δεν σου αρεσει κανε καταγγελια και φυγε αλλα θα χασεις τα λεφτα σου.

Εγω απτην αλλη αν δεν με διπλασιασει η 4νετ πολυ απλα θα αλλαξω παροχο γιατι δεν ειμαι δεσμευμενος.

 

Η ζωη ειναι κυκλος και εχει γυρισματα.That's life. Αλλα μην διαμαρτυρεστε επειδη αποδεχτηκατε και πληρωσατε δεσμευση για συγκεκριμενη υπηρεσια και τωρα με το ιδιο εξευτελιστικο κοστος θελετε τα διπλα???Παιξατε και χασατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ, μπράβο ρε μάγκες, πείτε το επιτέλους να τελειώνει η βαβούρα με το πατέτο της 1ης Ιούνη γιατί όταν εγώ τα έγραψα αυτά πριν μερικές σελίδες με κατηγόρησαν ότι έχω εμπάθεια εναντίον τους λές και αν τους αναβαθμίσουν θα κλέψουν μπάντα από μένα για να τη δώσουν σε αυτούς.

 

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ: ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ

Ο.ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ - ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΔΩ ΑΓΟΡΑΣ

 

Εξυπακούεται ότι αυτοί που πληρώνουν τα διπλά και τριπλά για τις ίδιες ταχύτητες θα έχουν προτεραιότητα σε όποιες βελτιώσεις και αναβαθμίσεις.

Εξάλλου ως κερδοσκοπική εταιρία που είναι ο κάθε provider, γιατί στο κάτω κάτω να βελτιώσει συνδέσεις που δεν είναι ιδιαίτερα επικερδείς για αυτόν;;;;

Γιατί να δώσει στον Α η τον Β που πληρώνουν το ελάχιστο, τη διπλάσια μπάντα;;; Αυτή η επιπλέον μπάντα ΣΤΙΧΟΙΖΕΙ σε αυτόν για να τη χαρίσει σε όλους αδιακρίτως!

 

Έτσι είναι σε όλα τα πράγματα, δείτε π.χ. τα κινητά: αν πληρώνεις 90 ευρώ μηνιάτικο εχεις και 10 ώρες να μιλάς τσάμπα. Αν δεν δίνεις ούτε λεπτό (όπως κάνω) για μηνιάτικο (η προπληρωμένο πακέτο όπως θέλετε πείτε το), δε μιλάς ούτε δευτερόλεπτο τσάμπα.

 

Εξάλλου όπως και να το δείτε, κανείς δεν δεσμεύται για ΜΙΑ ΖΩΗ με το οποιο πακέτο, μετά από ένα διάστημα το αλλάζει αμα θέλει...Αυτοί που παίρνουν τα στεγάστικα και πληρώνουν για 30 χρόνια για να γίνει δικό τους το σπίτι τι να πουν εεε;

 

Η συμβουλή μου είναι μόνο μία: αποφεύγετε ΠΑΝΤΟΥ προσφορές τύπου 'τρέξτε να προλάβετε'...πάντα κρύβουν παγίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΑΜΕ

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΑΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ

 

οσοι εχουνε 384 κατεβαζουνε μ.ο 29(πχ) οσοι 1024 με 70

 

τελικα ποιο θα ειναι το οφελο μας απο τον διπλασιαμο?μια φουσκα θα αποδειχτει οπως δειχνουν τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...