Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πάντως ρε παιδιά,σήμερα το πρωί,με την τσίμπλα στο μάτι έχω φτιάξει και τον καφέ μου και κάθομαι να δω τι έχει κατέβει,να διαβάσω τα νέα στο νετ,και εκεί που περιτριγυρίζω μου ξεσυνδέεται η dsl. αρχίζουν τα πρωινά καντήλια και με το που ξανασυνδέομαι... status : connected, speed : 1024 kbps. πλακώνομαι και στα τεστ να δω τι πιάνουμε,πάει μια χαρά...με το χαμόγελο στα χείλη λέμε,όλη την ημέρα σήμερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ρε παιδιά,σήμερα το πρωί,με την τσίμπλα στο μάτι έχω φτιάξει και τον καφέ μου και κάθομαι να δω τι έχει κατέβει,να διαβάσω τα νέα στο νετ,και εκεί που περιτριγυρίζω μου ξεσυνδέεται η dsl. αρχίζουν τα πρωινά καντήλια και με το που ξανασυνδέομαι... status : connected, speed : 1024 kbps. πλακώνομαι και στα τεστ να δω τι πιάνουμε,πάει μια χαρά...με το χαμόγελο στα χείλη λέμε,όλη την ημέρα σήμερα.....

 

Ενω εγω ακομα με την 512 ειμαι και σήμερα σε όλους τους σέρβερ εξωτερικού πινγκ πάνω απο 350!!!!! :evil: Καλά μιλάμε ο ΟΤΕ το έχει ξεφτιλίσει.... περιοχή Μαρούσι.... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμίστηκε κ σε μένα 832/224 απο 448/160 (siemens 1 -Αριάδνη) Ηράκλειο Κρήτης!!

 

είσαι από τους τυχερούς που σε έβαλαν από τα πρώτα dslam της siemens. Καλορίζικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Otan koboun tin sindesi gia na tin anaba8misoun se posi wra epanerxetai sini8ws?

 

sinithos poli grigora se lepta mesa.

 

αυτές τις μέρες αναβαθμίζεται η Πεντέλη /Μελισσια /Βριλίσσια...

 

ante na diplasiasto kai ego epitelous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και να κατεβάζεις με τη μισή ταχύτητα που είχες πριν αναβαθμιστείς.

:mrgreen:(υποτετραπλασιασμός)

 

exo 384 kai katevaza me 42.dslam pentelis.den nomizo na pao pio arga.ta pio pola provlimata einai stous 1 megabit pou eginan 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo 384 kai katevaza me 42.dslam pentelis.den nomizo na pao pio arga.ta pio pola provlimata einai stous 1 megabit pou eginan 2.

 

Συμφωνώ....Οι αναβαθμίσεις στις μικρές ταχύτητες απ'ό,τι φαίνεται είναι πιο σταθερές.Πολλοί φίλοι μου με γραμμή 1 mbps που αναβαθμίστηκαν πρόσφατα,μου είπαν ότι κυριολεκτικά "σέρνονται"....:-| :-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ....Οι αναβαθμίσεις στις μικρές ταχύτητες απ'ό,τι φαίνεται είναι πιο σταθερές.Πολλοί φίλοι μου με γραμμή 1 mbps που αναβαθμίστηκαν πρόσφατα,μου είπαν ότι κυριολεκτικά "σέρνονται"....:-| :-|

 

Στις μεγάλες ταχύτητες (π.χ. 2048/256) είναι πιο εμφανές το πρόβλημα κυρίως για τον παρακάτω λόγο:

 

Αν έχεις 500 384/128 χρήστες με ratio 1:20, τότε χρειάζεσαι 9.600 kbps uplink στο dslam. Μετά τον διπλασσιασμό σε 768/192 χρειάζεσαι 19.200 kbps.

Αν όμως έχεις 500 1024/256 χρήστες με ratio 1:20, τότε χρειάζεσαι 25.600 kbps uplink στο dslam. Μετά τον διπλασσιασμό σε 2048/256 χρειάζεσαι 51.200 kbps.

 

Στην πρώτη περίπτωση βολεύεσαι με ένα 34άρι uplink πριν και μετά την αναβάθμιση. Στην 2η περίπτωση χρειάζεσαι 155άρι (δηλ. έξτρα hardware) για μετά την αναβάθμιση. Οπότε μέχρι να έρθει ή έξτρα κάρτα θα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα, ιδίως όταν έχουν ήδη αναβαθμιστεί οι χαμηλότερες ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εδω και 7-8 μερες,με αναβαθμισμενη 2048,κατεβαζω με 15-20 Kbps. :(

 

Ζήλεια,σου ρίχνω.Πρόσφατα αναβαθμιστείς από 1024 (κατέβαζα με 109) σε 2μbit,κατεβάζω ως 48...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...