Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia to dyktio to OTE edo chalkida exei katarefsei!!!! siga siga bgenoun tromera problimata! Den ksreo pote tha mas epanaferoun alla an den mporei kati sosta min to kanei......ego exo kremasmeni tin dsl mou edo kai 7 meres! tora eimai me pstn mesa! kai auto pou mou lene einai "ypomoni"!!!!!!!!!!!

ELEOS!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε georapt και εμενα δικια μου σημερα κρεμασε στη Χαλκιδα και δε εμπαινε με τιποτα (νουμερο 21xxx) και τραβηξα καλωδιο και μπαινω απο τον αδερφο μου (νουμερο 84xxx).

 

Με την forthnet που μιλησα μου ειπαν οτι ειναι προβλημα ΟΤΕ και τους πιστευω αφου με το account μπαινω απο την αλλη γραμμη :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί (κατά τις 5:00) προέκυψε πρόβλημα σε εξοπλισμό του ΟΤΕ με αποτέλεσμα να μείνουν χωρίς adsl κάποιες περιοχές της Αθήνας (ίσως και μερικές εκτός Αττικής).

Επίσης αυτές τις μέρες γίνονται πολλές εργασίες αναβάθμισης διακτυλίων από τον ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το speedtest μου δίνει 891,8 kbps,νομίζω δύσκολα θα έπιανα τέτοιο νούμερο με 768.Βέβαια δεν έχω σταθερά τέτοια ταχύτητα,παίζει πάνω κάτω.Δες εδώ:

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/nikosmix/40108/547201

 

i grammi sou tha exei diplasiastei sta 1024 kai i sindromi sou tha ine 768 mipos?gia auto bgazeis isos toso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧχχαχχαχχ...κι άλλο κι άλλο!! Πάντως μεγάλε μπέρδεψες τα topic...τα ανέκδοτα βρίσκονται αλλού. Α, κ που 'σαι...φτιάξε κ ένα κατάλογο με τους "συνετούς κ ουσιώδης" τρόπους χρησιμοποίησης της σύνδεσης μας!!! όχι τίποτα άλλο γιατί βλέπω ότι είσαι καλός στο να μας λες πως να την χρησιμοποιήσουμε...ΑΧΑΧΑΧχαχα...Απλά θεός!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.......Μπορείς τώρα να συνεχίσεις να κατεβάζεις τις ταινιούλες σου.....Άντε γειααααα......:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.......Μπορείς τώρα να συνεχίσεις να κατεβάζεις τις ταινιούλες σου.....Άντε γειααααα......:mrgreen: :mrgreen:

 

nontasg έχει δίκιο το παληκάρι αν και δεν έχει τρόπους...

Ο καθένας έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί τη σύνδεση του όπως θέλει...

Και αφού πληρώνει για 512 ή και 1024 πρέπει να απαιτεί να έχει τη ταχύτητα που πληρώνει και όχι λιγότερη...Τουλάχιστον εκεί κοντά στη ταχύτητα του(έχει και προβλήματα ο ΟΤΕ τα ξέρουμε αυτά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε georapt και εμενα δικια μου σημερα κρεμασε στη Χαλκιδα και δε εμπαινε με τιποτα (νουμερο 21xxx) και τραβηξα καλωδιο και μπαινω απο τον αδερφο μου (νουμερο 84xxx).

 

Με την forthnet που μιλησα μου ειπαν οτι ειναι προβλημα ΟΤΕ και τους πιστευω αφου με το account μπαινω απο την αλλη γραμμη :-?

Και μενα η Τελλας η ρουφιανα μου κανει κολπα γμτο αυτη τη βδομαδα μετα την αναβαθμιση. Ενω για κανα 2 μερες επιανα 80αρια σχεδον, τωρα 40αρια κι αυτα με το ζορι. Δε ξερω τι φταιει αλλα κατι παιζει με τον οτε μαλλον για να λετε και σεις με forthnet οτι ισχυει το προβλημα. Ως ποτε υπομονη ομως...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα η Τελλας η ρουφιανα μου κανει κολπα γμτο αυτη τη βδομαδα μετα την αναβαθμιση. Ενω για κανα 2 μερες επιανα 80αρια σχεδον, τωρα 40αρια κι αυτα με το ζορι. Δε ξερω τι φταιει αλλα κατι παιζει με τον οτε μαλλον για να λετε και σεις με forthnet οτι ισχυει το προβλημα. Ως ποτε υπομονη ομως...?

 

den ine i tellas alla einai o ote.ipomoni mexri telos anabathmiseon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera

 

Shmera to prwi kai edw sta giannena uphrxan problhmata me thn adsl.

Kanw kathimerina ta testakia ths forthnet gia thn taxutita ths adsl connection mou.

 

To prwi pianei 800 Kbit/s

To meshmeri 450 kbit/s

Kai to bradu 200 bit/s

 

Den metrisa ta mesanuxta (isws na mhdenizetai).....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nontasg έχει δίκιο το παληκάρι αν και δεν έχει τρόπους...

Ο καθένας έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί τη σύνδεση του όπως θέλει...

Και αφού πληρώνει για 512 ή και 1024 πρέπει να απαιτεί να έχει τη ταχύτητα που πληρώνει και όχι λιγότερη...Τουλάχιστον εκεί κοντά στη ταχύτητα του(έχει και προβλήματα ο ΟΤΕ τα ξέρουμε αυτά)...

 

Κάντε ό,τι γουστάρετε.....Εγώ φταίω που μίλησα......Και δεν είπα να μην κατεβάζετε ταινίες και mp3's.Εξάλλου και εγώ κατεβάζω....Απλά είπα να μην το κάνουμε επάγγελμα....Από εκεί και πέρα κάντε ό,τι θέλετε ρεεεεεεεεεε.

 

Και βέβαια ναι δεν έχει καθόλου τρόπους,αλλά προσωπικά σκασίλα μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τί λετε τώρα?Κοιτάξτε εμένα πως μαγεύω στο Π.Φάληρο!

Dslam Καλαμακίου αναβαθμισμένος όπως βλέπω στο μόντεμ 2112/288 συνεχώς τα τεστ μου βγάζουν:

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 252.68Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 454.98kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

 

Και στα downloads δεν συζητάω ότι σέρνομαι...Έχω πάρει ΟΤΕ 121 περίποιυ 10 φορές και με γράφουν κανονικά!3η εβδομάδα τώρα σέρνομαι!Α ρε Ελλαδάρα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τί λετε τώρα?Κοιτάξτε εμένα πως μαγεύω στο Π.Φάληρο!

Dslam Καλαμακίου αναβαθμισμένος όπως βλέπω στο μόντεμ 2112/288 συνεχώς τα τεστ μου βγάζουν:

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 252.68Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 454.98kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

 

Και στα downloads δεν συζητάω ότι σέρνομαι...Έχω πάρει ΟΤΕ 121 περίποιυ 10 φορές και με γράφουν κανονικά!3η εβδομάδα τώρα σέρνομαι!Α ρε Ελλαδάρα......

partous alla 100 kai ama allaxei kati pes mou to kai mena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...