Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε κατάλαβα poulinos και nontasg τι νοοτροπία είναι αυτή?

Δηλαδή είναι ΜΑΛ...ΕΣ όλοι αυτοί που έκαναν σύνδεση τώρα και πληρώνουν κάτι για το οποίο είναι κάτω του 1/3 της ταχύτητας τους?Ο ΟΤΕ δηλαδή για όσο θα διαρκέσουν οι αναβαθμίσεις θα τα παίρνει 3 μήνες απ το κοσμάκη χοντρά και δε θα τους προσφέρουν αυτά που συμφωνήθηκαν?

Τι νοοτροπία είναι αυτή?Για καταγγελία στην ΕΕΤΤ είστε και οι δύο...

Ας σοβαρευτούμα λίγο...Είπαμε έτσι είναι η Ελλάδα αλλά αν το κάνουμε και μεις με αυτό το τρόπο καήκαμε...

Εμένα η άποψη μου είναι όσοι έχουν κάτω απ το 1/3 της γραμμής τους να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ ή να τους φτιαχτεί άμεσα η γραμμή ή αν είναι αδύνατο να πάρουν τα λεφτά τους πίσω και να καταγγείλουν τον ΟΤΕ στην ΕΕΤΤ,ΙΝΚΑ γιατί αυτό είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ....Τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νοοτροπία είναι αυτή?Για καταγγελία στην ΕΕΤΤ είστε και οι δύο...

Ας σοβαρευτούμα λίγο...Είπαμε έτσι είναι η Ελλάδα αλλά αν το κάνουμε και μεις με αυτό το τρόπο καήκαμε...

 

Σοβαρέψου εσύ πρώτα και μετά βλέπω τι θα κάνω κι εγώ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρέψου εσύ πρώτα και μετά βλέπω τι θα κάνω κι εγώ......

 

Να σαι καλά...Δε θέλω να σοβαρευτώ...Θέλω να λέω τη πραγματικότητα που στην προκειμένη περίπτωση είναι ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η νοοτροπία να περιμένει κάποιοσ 3 μήνες τον ΟΤΕ και να πληρώνει 3 μήνες για κάτι το οποίο δεν απολαμβάνει...Εάν είναι κάτω απ το 1/3 της ταχύτητας βέβαια και όχι πιο πάνω,τα άλλα συμβαίνουν,αλλά εν είναι κάτω απ το 1/3 ε όχι,εγώ δε θα το δεχόμουν αυτό να πληρώνω 3 μήνες σα ΜΑΛ..ΑΣ χωρίς λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά...Δε θέλω να σοβαρευτώ...Θέλω να λέω τη πραγματικότητα που στην προκειμένη περίπτωση είναι ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η νοοτροπία να περιμένει κάποιοσ 3 μήνες τον ΟΤΕ και να πληρώνει 3 μήνες για κάτι το οποίο δεν απολαμβάνει...Εάν είναι κάτω απ το 1/3 της ταχύτητας βέβαια και όχι πιο πάνω,τα άλλα συμβαίνουν,αλλά εν είναι κάτω απ το 1/3 ε όχι,εγώ δε θα το δεχόμουν αυτό να πληρώνω 3 μήνες σα ΜΑΛ..ΑΣ χωρίς λόγο...

 

Αφού ρε χριστιανέ είναι περίοδος αναβαθμίσεων τί θες να γίνει δηλαδή;;;;Επιπλέον οι γραμμές με μεγάλες ταχύτητες έχουν περισσότερα προβλήματα από τις μικρές και είναι λογικό.Τώρα από εκεί και πέρα εσύ αν θες πήγαινε και κάνε και πορείες διαμαρτυρίας έξω από τα γραφεία του ΟΤΕ.Και αν καταφέρεις τίποτα πες μου.....

Καλή σου μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ρε χριστιανέ είναι περίοδος αναβαθμίσεων τί θες να γίνει δηλαδή;;;;Επιπλέον οι γραμμές με μεγάλες ταχύτητες έχουν περισσότερα προβλήματα από τις μικρές και είναι λογικό.Τώρα από εκεί και πέρα εσύ αν θες πήγαινε και κάνε και πορείες διαμαρτυρίας έξω από τα γραφεία του ΟΤΕ.Και αν καταφέρεις τίποτα πες μου.....

Καλή σου μέρα.

 

Εγώ δεν είμαι ο ενδιαφερόμενοσ που έχει το πρόβλημα απλά δε κοιτάω τη πάρτη μου και σκέφτομαι τον εαυτό μου στη θέση τους...

Καλή σου μέρα και σένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι ο ενδιαφερόμενοσ που έχει το πρόβλημα απλά δε κοιτάω τη πάρτη μου και σκέφτομαι τον εαυτό μου στη θέση τους...

Καλή σου μέρα και σένα...

 

Τα καρφάκια άστα ρε παιδί.....Καλή σου μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο πΟΤΕ εχει πει οτι οι αναβαθμισεις τελειωνουν 20 Νοεμβριου.

Ειτε κανουμε μαζικη πορεια ειτε κανουμε παραπονα στην ΕΕΤΤ... δεν προκειται να γινει κατι.

Ο πΟΤΕ ειναι καλυμμενος με την ανακοινωση του, αν ομως μετα τις 20 νοεμβριου η κατσταση των ταχυτητων παραμενει ιδια τοτε να κινηθουμε ολοι.

Αλλα ωε τοτε υπομονη, οτι και να κανουμε το δικιο μας δεν προκειται να το βρουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί,μόλις μπει ο Δεκέμβριος και αν τα προβλήματα συνεχίζονται,θα πάω στα γραφεία τους με μερικές μολότωφ και κάτι γκαζάκια για να συζητήσουμε "ειρηνικά" το θέμα.....:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο πΟΤΕ εχει πει οτι οι αναβαθμισεις τελειωνουν 20 Νοεμβριου.

Ειτε κανουμε μαζικη πορεια ειτε κανουμε παραπονα στην ΕΕΤΤ... δεν προκειται να γινει κατι.

Ο πΟΤΕ ειναι καλυμμενος με την ανακοινωση του, αν ομως μετα τις 20 νοεμβριου η κατσταση των ταχυτητων παραμενει ιδια τοτε να κινηθουμε ολοι.

Αλλα ωε τοτε υπομονη, οτι και να κανουμε το δικιο μας δεν προκειται να το βρουμε....

 

Δηλαδή όποιος έχει κάτω από το 1/3 της ταχύτητας που πληρώνει δε θεωρείται βλάβη μέχρι τις 20 Νοέμβρη?Ε τότε όποιος έχει κάτω από το 1/3 να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ να μη ΠΛΗΡΩΣΕΙ τίποτα τους 3 αυτούς μήνες διότι είμαστε σε περίοδο αναβαθμίσεων και δεν ΥΦΙΣΤΑΝΤΕ βλάβες(???)

Τι να πω...Αν έχω άδικο ζητώ συγνώμη αλλά μου φαίνετε πολύ ΓΑ..Ω ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ

αυτό από πλευράς του ΟΤΕ...

Δε φτάνει που δε μας κάνουν χάρη με τις αναβαθμίσεις(ας μη τους πίεζαν και θα σου λεγα εγώ) μας κάνουν και ότι θέλουν οι Οτετζήδες...

Ε ρε ιδιωτικοποίηση που θέλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί,μόλις μπει ο Δεκέμβριος και αν τα προβλήματα συνεχίζονται,θα πάω στα γραφεία τους με μερικές μολότωφ και κάτι γκαζάκια για να συζητήσουμε "ειρηνικά" το θέμα.....:mrgreen: :mrgreen:

 

Ωραιος! Και εγω μαζι σου! μολις τελειωσει η διορια του πΟΤΕ τοτε παμε...

εγω θα φερω τις χειροβομβιδες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! Και εγω μαζι σου! μολις τελειωσει η διορια του πΟΤΕ τοτε παμε...

εγω θα φερω τις χειροβομβιδες!!!!

 

Έχω κι ένα φίλο που έχει καμμιά δεκαριά όπλα στην κατοχή του οπότε.....:twisted: :twisted: :twisted:

 

ΥΣ:Λέω να σταματήσουμε το offtopic γιατί το παρακάναμε....:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όποιος έχει κάτω από το 1/3 της ταχύτητας που πληρώνει δε θεωρείται βλάβη μέχρι τις 20 Νοέμβρη?Ε τότε όποιος έχει κάτω από το 1/3 να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ να μη ΠΛΗΡΩΣΕΙ τίποτα τους 3 αυτούς μήνες διότι είμαστε σε περίοδο αναβαθμίσεων και δεν ΥΦΙΣΤΑΝΤΕ βλάβες(???)

Τι να πω...Αν έχω άδικο ζητώ συγνώμη αλλά μου φαίνετε πολύ ΓΑ..Ω ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ

αυτό από πλευράς του ΟΤΕ...

Δε φτάνει που δε μας κάνουν χάρη με τις αναβαθμίσεις(ας μη τους πίεζαν και θα σου λεγα εγώ) μας κάνουν και ότι θέλουν οι Οτετζήδες...

Ε ρε ιδιωτικοποίηση που θέλουν...

 

δεν λεω οτι εχεις αδικο.

απλα απο την στιγμη που το εχει δηλωσει ο πΟΤΕ οτι εως 20 νοεμβριου θα υπαρχουν προβληματα στις ταχυτητες λογω αναβαθμισεως των κομβων... ειναι καλυμενοι, καλως ή κακως. Δεν σου λεω να μην κανεις τιποτα για αυτη την κατασταση, και εγω εχω δηλωσει βλαβες οχι μονο μια λογω υπαρξης πολλων adsl στην δουλεια μου. ακρη δεν βγαζω....

Το δικιο σου δεν το βρισκεις... πιστεψε με εχω μπλεξει πολλες φορες με τον πΟΤΕ.... περιμενε να τελειωσει η διορια και κυνηγα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agoraki_23 σκεψου με καποιο αλλο παραδειγμα.

 

Πες πχ οτι η ΕΥΔΑΠ κανει αναβαθμιση το δικτυο της και αλλαζει σωληνες για να ειναι πιο καθαρο το νερο και εσενα σου ερχεται το νερο με χαμηλη πιεση.

 

Σε εχει ενημερωσει πως για το προβλημα αυτο φταιει η διαδικασια αλλαγης που κανει και δε μπορει να κανει κατι αλλο. Δε θα δειξεις κατανοηση τοτε? Ειδικα αν προκειται μετα να εχεις ενα καλυτερο προιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...