Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

agoraki_23 σκεψου με καποιο αλλο παραδειγμα.

 

Πες πχ οτι η ΕΥΔΑΠ κανει αναβαθμιση το δικτυο της και αλλαζει σωληνες για να ειναι πιο καθαρο το νερο και εσενα σου ερχεται το νερο με χαμηλη πιεση.

 

Σε εχει ενημερωσει πως για το προβλημα αυτο φταιει η διαδικασια αλλαγης που κανει και δε μπορει να κανει κατι αλλο. Δε θα δειξεις κατανοηση τοτε? Ειδικα αν προκειται μετα να εχεις ενα καλυτερο προιον?

 

Σωστοοοοος ο asmilon......;-) ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

agoraki_23 σκεψου με καποιο αλλο παραδειγμα.

 

Πες πχ οτι η ΕΥΔΑΠ κανει αναβαθμιση το δικτυο της και αλλαζει σωληνες για να ειναι πιο καθαρο το νερο και εσενα σου ερχεται το νερο με χαμηλη πιεση.

 

Σε εχει ενημερωσει πως για το προβλημα αυτο φταιει η διαδικασια αλλαγης που κανει και δε μπορει να κανει κατι αλλο. Δε θα δειξεις κατανοηση τοτε? Ειδικα αν προκειται μετα να εχεις ενα καλυτερο προιον?

 

σωστος!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agoraki_23 σκεψου με καποιο αλλο παραδειγμα.

 

Πες πχ οτι η ΕΥΔΑΠ κανει αναβαθμιση το δικτυο της και αλλαζει σωληνες για να ειναι πιο καθαρο το νερο και εσενα σου ερχεται το νερο με χαμηλη πιεση.

 

Σε εχει ενημερωσει πως για το προβλημα αυτο φταιει η διαδικασια αλλαγης που κανει και δε μπορει να κανει κατι αλλο. Δε θα δειξεις κατανοηση τοτε? Ειδικα αν προκειται μετα να εχεις ενα καλυτερο προιον?

 

Έχει κάποια βάση αυτό που λές, αλλά:

 

1ον) Ελάχιστοι έχουν ογκοχρέωση στην DSL. Αυτοί την στιγμή υπάρχουν πολλοί που πληρώνουν για 1024 ==> 2048 άδικα.

 

2ον) Αν έχει χαμηλή πίεση το νερό μπορώ να βάλω και ένα πιεστικό σπίτι μου και να κάνω το ντουζάκι μου σαν άνθρωπος. Για το ίντερνετ τι μπορώ να κάνω? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ον) Αν έχει χαμηλή πίεση το νερό μπορώ να βάλω και ένα πιεστικό σπίτι μου και να κάνω το ντουζάκι μου σαν άνθρωπος. Για το ίντερνετ τι μπορώ να κάνω? :)

Proseuxes k deiseis ston upsisto na teleiwsoun oi anavathmiseis tou OTE sto xroniko diastima pou leei...

Parepimptontos k egw exw to 1/9 tis forthnet k exw 1024 katevazw diladi me 110kb/sec to router toso sugxronizei (1024/256) kai sta test tis forthnet mou vgazei 800-880. (na simeiwthei oti egw eimai etsi apo to pilotiko...)

 

*Episeis k egw sernomai twra.. Xtes sigkekrimena katevaza me 20kb/sec apo direct link k fysika oi selides akoma k me mozzila sernontousan..

To test ap'tin alli meria mou elege download 200!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι σχεση εχει η ογκοχρεωση? Δεν ειναι 1 προς 1 το παραδειγμα που εδωσα την νοοτροπια ηθελα να τονισω.

 

Λιγη υπομονη για κατι καλυτερο δε κανει κακο, ιντερνετ αυτη την στιγμη εχουμε, απλα κατεβαζουμε λιγοτερο απο οσο θα κατεβαζουμε οταν ολοκληρωθει η διαδικασια των αναβαθμισεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simfono me ton asmilon!

Poli sostos!

 

Paidia ipomoni, ego akoma na do tin anabathmisi stin perioxi mou, ti prepei na kano!

Tipota apla na perimeno!

Oloi loipon mazi ipomoni!

 

Meta to xosimo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τελικά να μαζευόμαστε όλοι οι παραπονούμενοι(άντε εγώ μπορεί να μην είμαι τότε παραπονούμενος,αλλά θα έρθω για συμπαράσταση :mrgreen: ) και να πηγαίνουμε για εκείνη την ειρηνική επίσκεψη που έλεγα νωρίτερα στα γραφεία του πΟΤΕ.....:twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ... και εγω σημερα ειδα την γραμμη να πηγαινει λιγο καλυτερ...

κατεβαζει με 30 kb παραπανω /s....

αλλα ακομα δεν ειναι σαν 2 MB....

 

ειπαμε υπομονη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Καβαλα ξερει κανεις τπτ; Ακουσα οτι η Δραμα αναβαθμιστηκε, μπορει να το επιβεβαιωσει κανείς; Αντε ρε γμτ, ολο τελευταιους μας εχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τους πήρα τηλέφωνο νωρίτερα και τους είπα ότι αν δεν αλλάξουν τα πράγματα έχω οργανώσει επίθεση αυτοκτονίας σε συνεργασία με την Αλ Κάιντα....Για αυτό έφτιαξαν οι γραμμές...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Καβαλα ξερει κανεις τπτ; Ακουσα οτι η Δραμα αναβαθμιστηκε, μπορει να το επιβεβαιωσει κανείς; Αντε ρε γμτ, ολο τελευταιους μας εχουν...

 

γιατι δεν δοκιμαζεις http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι σχεση εχει η ογκοχρεωση? Δεν ειναι 1 προς 1 το παραδειγμα που εδωσα την νοοτροπια ηθελα να τονισω.

 

H ογκοχρέωση έχει να κάνει με το ότι στο παράδειγμα έδωσες με το νερό απλά δεν πληρώνεις κάτι άδικα. Όσο νερό θα περάσει από το ρολόι τόσο θα πληρώσεις.

 

Να σου δώσω εγώ ένα δικό μου παράδειγμα? Πάς να νοικιάσεις ένα αμάξι, και αποφασίζεις να πάρεις ένα Vitara. Σκας τα λεφτά προκαταβολικά, και μετά σου λέει ο μαγαζάτορας

 

- "Επειδή δεν μπορώ να σου δώσω το Vitara τώρα, βολέψου με ένα zastava."

- "Μα..."

- "Δεν με νοιάζει που πλήρωσες για Vitara και θα έχεις zastava, ας πρόσεχες"

 

Τον στέλνεις στο διάολο ή δεν τον στέλνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν στελνεις χαλαρα στον διαλο, αλλα δεν ειναι αντιστοιχο παραδειγμα :-?

 

Αυτο που γινεται ειναι μια αναβαθμιση στην υποδομη του ΟΤΕ με μεσοπροθεσμο οριζοντα, δηλαδη για την ποιοτητα των υπηρεσιων που θα προσφερει τα επομενα χρονια. Η νοικιαση ενος τζιπ ειναι για 2-3 μερες και μετα το επιστρεφεις.

 

Το zastava οση υπομονη και να κανεις δε γινεται vitara και θα πρεπει να το γυρισεις, η ADSL διπλασιαστηκε σε πολλους και θα στρωσει απο το Νοεμβριο -αν ολα πανε καλα- και μετα θα απολαμβανουμε ολοι 2X ταχυτητα καθε φορα που θα σερφαρουμε στο δικτυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...