Προς το περιεχόμενο

Πώς θα "ανεβάσω" στο internet την ιστοσελίδα μου??


nontasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους σας.Λοιπόν,έχω φτιάξει σε html μια σχετικά "φτωχή" ιστοσελίδα μόνο με κείμενο,λίγες εικόνες και κάποια hypelinks...Όπως ίσως καταλάβατε χρησιμοποίησα το κλασσικό notepad για να την φτιάξω...:mrgreen: :mrgreen:

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιες λύσεις για το πώς μπορώ να την ανεβάσω στο internet και αν υπάρχει τρόπος να προσθέσω και έτοιμα features ,δηλ έτοιμα κομμάτια κώδικα που θα την κάνουν πιο...interactive.Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις σε web space,αλλά θα ήθελα να έχω το δικό μου domain...Έχω ακούσει διάφορα για joomla κλπ αλλά επειδή όπως ίσως καταλάβατε δεν ξέρω πολλά απο αυτά θα ήθελα τα φώτα σας...:) :)

Σε περίπτωση που ήδη υπάρχουν σχετικά topics γι'αυτό που ρωτάω,ζητάω συγγνώμη που άνοιξα καινούργιο θέμα...:oops: :oops:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fantazomai tha se exoun bombardisei me pm's apo prosfores :P

 

loipon, gia na anebaseis mia selida online thes:

1) domain name

2) xoro sto internet (web host)

 

ayta ta 2 pramatakia :D

 

tha sou protina na pareis kai ta 2 apo ton idio paroxea.

 

apla dialekse me krithria opos

1) poiothta

2) eksyphrethsh

3) timi

 

bazo teleytaia thn timi giati einai kalytero na plhroseis parapano gia kati aksiophsto

 

2) poiothta edo enoo uptime, gramh kyrios

 

... ayta ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.geocities.com

είναι του yahoo και αν πάρεις το τζαμπέ η URL θα είναι περίπου έτσι:

http://www.geocities.com/username/onomasite.html (min dokimasete na to anixete)

opoy user name tha einai auto tou yahoo

kai onoma site bazeis oti thes esi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rotisw kai egw kati. Enas filos mou tragoudaei rap kai thelei na ftiaksei mai istoselida oste na dimosiefsei ta tragoudia tou kai na einai dorean gia katevasma. kserete pou na apefthinthw kai se poia selida na ta valw? Egw kserw ta stoixeiwdh apo html kai den exw apofasisei an tha to ftiaksw egw i tha apefthinthw allou. Thelw kati san kai afto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rotisw kai egw kati. Enas filos mou tragoudaei rap kai thelei na ftiaksei mai istoselida oste na dimosiefsei ta tragoudia tou kai na einai dorean gia katevasma. kserete pou na apefthinthw kai se poia selida na ta valw? Egw kserw ta stoixeiwdh apo html kai den exw apofasisei an tha to ftiaksw egw i tha apefthinthw allou. Thelw kati san kai afto

 

Καλησπέρα. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι με τις απολύτως βασικές γνώσεις html και λίγο πειραματισμό σε dreamweaver ή frontpage μπορείς να κάνεις ένα παρόμιο site ή και καλύτερο.

 

Απορώ πάντως, αφού η συζήτηση πάει στο free, πώς δεν αναφέρεται το freegr.net , μιας και είναι Ελληνικό, χωρίς διαφημίσεις, και από τα λίγα free που υποστηρίζει php, mysql.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...