Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΑΤΙΡΑ ΚΑΙ ΧΙΟΥΜΟΡ - ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ... ΕΛΛΗΝΕΣ http://professionalgreeks.blogspot.gr/

 

Καλησπέρα. Δημιούργησα πρόσφατα ένα νέο blog, λέγεται Gaggers (μετά έμαθα τι σημαίνει αυτή η λέξη, don't judge me), στο Pathfinder.gr...

 

Φιλε, ιδιοφυες το ονομα που διαλεξες. Εψαχνα και εγω ονομα για σελιδα με προσφορες μονοήμερων εκδρομων στο Aγιο Oρος. Θα το ονομασω GangbangersTours.gr ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια,χρησιμοποιω αυτην την υπηρεσια για να βλεπω την επισκεψιμοτητα του μπλογκ μου.Θελω να ρωτησω αν μετραει και τις δικες μου ομως.Ειτε καθε φορα που μπαινω απλα ειτε ως admin για να ανανεωσω.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα μια σελίδα στο facebook η οποία φαίνεται στην υπογραφή μου "Το μαγαζάκι της γειτονιάς"

 

Προσπαθω να διαφημισω μαγαζια μικρα και μεσαία που αγαπάω , προσφορες που βρισκω και ενθαρρύνω και τα μέλη της σελίδας να ανεβάζουν και αυτοι ανάλογες δημοσιευσεις

Αν παει καλα θα φτιαξω ενα directory (θα μου πειτε υπαρχουν πολλα) αλλα θελω κάτι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα ..

 

Καντε κανα Like και ανεβάστε κανα μαγαζάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξα ένα ψευτο-μπλογκ για ένα σύλλογο που ανήκω, αλλά εχω ένα θέμα με την μη εμφάνιση του στην αναζήτηση της Google. Εψαξα στο google και προσθεσα στην Html του μπλογκ μου, τον κώδικα για τα beta κατι, που σε προσθετουν στις αναζητήσεις, γράφοντας τα key words.

Εχω κάνει κατι λάθος; μήπως πρεπει να περάσει καιρός;

 

Υ.Γ. ειναι ειμαι σε λαθος ενότητα (που μολις κατάλαβα πως ειμαι, ας σβηστεί το ποστ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,χρησιμοποιω αυτην την υπηρεσια για να βλεπω την επισκεψιμοτητα του μπλογκ μου.Θελω να ρωτησω αν μετραει και τις δικες μου ομως.Ειτε καθε φορα που μπαινω απλα ειτε ως admin για να ανανεωσω.Ευχαριστω!

 

Μαλλον παρέλειψες να αναφερεις την υπηρεσια. Αν κοιτας μεσα απο το panel ή το gadget του blogger πιανει και τις δικες σου επισκεψεις εκτος αν πατας την "προβολη ιστολογίου" μέσα από το panel καθε φορα, οποτε δεν την μετραει. Υπάρχουν διάφορα gadgetακια για να μετρας unique visitors.

 

Εφτιαξα ένα ψευτο-μπλογκ για ένα σύλλογο που ανήκω, αλλά εχω ένα θέμα με την μη εμφάνιση του στην αναζήτηση της Google. Εψαξα στο google και προσθεσα στην Html του μπλογκ μου, τον κώδικα για τα beta κατι, που σε προσθετουν στις αναζητήσεις, γράφοντας τα key words.

Εχω κάνει κατι λάθος; μήπως πρεπει να περάσει καιρός;

 

Θέλει καμποσο καιρο από την δημιουργια του μπλογκ για να σε εμφανισει στην αναζητηση. Εξαρταται πως το δημιούργησες, συνήθως σε πλατφορμες δημιουργιας μπλογκ υπάρχει επιλογή "Ορατο σε μηχανες αναζητησης ΝΑΙ ΟΧΙ". Αν ψαχνεις με μια λεξη κλειδι να το βρεις κοιτα μετά την 100 σελιδα!!! Κανε αναζητηση ολοκληρη τη διευθυνση URL του μπλογκ σου, αν δεν το βγαζει τότε κάνε μια αιτηση εδω https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον παρέλειψες να αναφερεις την υπηρεσια. Αν κοιτας μεσα απο το panel ή το gadget του blogger πιανει και τις δικες σου επισκεψεις εκτος αν πατας την "προβολη ιστολογίου" μέσα από το panel καθε φορα, οποτε δεν την μετραει. Υπάρχουν διάφορα gadgetακια για να μετρας unique visitors.

 

 

 

Θέλει καμποσο καιρο από την δημιουργια του μπλογκ για να σε εμφανισει στην αναζητηση. Εξαρταται πως το δημιούργησες, συνήθως σε πλατφορμες δημιουργιας μπλογκ υπάρχει επιλογή "Ορατο σε μηχανες αναζητησης ΝΑΙ ΟΧΙ". Αν ψαχνεις με μια λεξη κλειδι να το βρεις κοιτα μετά την 100 σελιδα!!! Κανε αναζητηση ολοκληρη τη διευθυνση URL του μπλογκ σου, αν δεν το βγαζει τότε κάνε μια αιτηση εδω https://www.google.c...ubmit-url?pli=1 .

 

Εχεις δικιο φιλε μου,για το google analytics μιλαω.Μπορει να βοηθησει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και μια προσπάθεια που εχουμε αρχίσει διλά διλά με φίλους για μια κοινότητα γύρω απο το web hosting τους servers αλλα κυρίως την IPv6.

Link.png Site: 6netgr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από παραινέσεις φίλων , ξεκινήσαμε να συγκεντρώνουμε on-line εργαλεία για μηχανικούς .

 

Τα "εργαλεία" αυτά είναι είτε on line τυπολόγια , είτε μόνο οι υπολογισμοί (βασισμένοι σε Javascript) είτε συνδυασμός αυτών προκειμένου να έχει κανείς πρόσβαση και στις τιμές που μπορούν να πάρουν οι παράμετροι που συμμετέχουν στους υπολογισμούς χωρίς να χρειάζεται να αναφερθεί στη βιβλιογραφία. Λίγη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στις μονάδες καθώς υπάρχουν περιπτώσεις που τα δεδομένα εκφράζονται σε αγγλοσαξωνικό σύστημα (ft - inch - lb κ.λ.π.)

 

5076735-architects-on-a-construction-site.jpg

 

Τα "εργαλεία" θα τα βρείτε εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει ένα μπλόκ για το σύλλογο του χωριού μου,

δεν ξέρω αν τον domain είναι σωστό αυτό που έχω βάλει αλλά πιστεύω για αρχή είναι καλό.

περιμένω γνώμες http://stanos.tk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...