Προς το περιεχόμενο

Όποιος έχει site, μπορεί...


dioptra999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Διατηρώ ένα blog για τον P2P δανεισμό και τις πλατφόρμες του (Mintos, Grupeer κα) στο p2plending.gr. Ασχολούμαι με το θέμα εδώ και καιρό και είπα να το τολμήσω :)

Είναι το μοναδικό blog για το peer-to-peer lending στα ελληνικά.

Ευχαριστώ,
Δημήτρης 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας, είμαστε μια μικρή ομάδα ανθρώπων που μόλις τελειώσαμε μια ιστοσελίδα αγγελιών. Το www.olaedw.gr Ο σκοπός μας είναι να γίνουν οι αγοραπωλησίες ποιο οργανωμένες. Είναι εντελώς δωρεάν. Καταλαβαίνουμε ότι βάζοντας την αγγελία σας δε θα καταφέρνουμε να σας δίνουμε ένα άμεσο αποτέλεσμα. Αλλά η βοήθεια σας στη επόμενες αγγελίες σας παράλληλα με το Facebook για παράδειγμα θα ήταν μια τεράστια βοήθεια. Θα περιμένουμε να ακουσουμε τις αποψεις σας και τις παρατηρήσεις σας. Σας ευχαριστούμε πολύ και να έχετε ένα όμορφο καλοκαίρι!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σας,

Βρήκα πρόσφατα ένα site που επιστρέφει μετρητά από αγορές σε πάνω από 400 e-shops

 

Το site λεγεται e-epistrofi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 24/9/2018 στις 1:59 ΠΜ, becoming_I είπε

Να ενημερώσω ότι άλλαξα domain στο site μου από .tk σε .com δηλαδή το site μου θα το βρείτε το https://tollfreegr.com και πλέον υπάρχει και forum που θα βρείτε στο https://forum.tollfreegr.com 

Η μεγαλύτερη αύξηση στα διόδια εγινε την 1η Ιανουαρίου του 2014. Δεν ξέρω εαν πας τόσο πίσω, αλλα αυτή ειναι σωστή ημερομηνία.

Μιλάω για το υπάρχον δίκτυο οχι για καινούργιο δίκτυο.

 

Για το καινούργιο δικτυο, δεν εχεις καμια αναφορά για το δρομο της Καλαμάτας, απο το 2014 πληρώνεις 7 φορές διοδια.

Ειναι λιγαααααααααααακι μονομερής η ενημέρωση θα έλεγα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gpolic είπε

Ειναι λιγαααααααααααακι μονομερής η ενημέρωση θα έλεγα.

το συντηρώ μόνος μου, αν έχεις κάτι που θέλεις να βάλω μπορείς να στείλεις πληροφορίες στο [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, becoming_I είπε

το συντηρώ μόνος μου, αν έχεις κάτι που θέλεις να βάλω μπορείς να στείλεις πληροφορίες στο [email protected]

Πολυ καλα κάνεις και μπράβο σου

Απλα ήθελα να σχολιάσω και σχολίασα.

Το PDF σου δεν το βλέπω αυτη τη στιγμή, γιατι το domain Που λινκαρεις ειναι μπλοκαρισμένο. (εταιρικό δίκτυο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/3/2019 στις 6:56 ΜΜ, ekap είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Θα ήθελα και εγώ να σας γνωρίσω το https://www.youbehero.com. Οποιοδήποτε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο, θετικό είτε αρνητικό. 

Δεν θέλω να περιγράψω τι είναι το YouBeHero διότι αν δεν καταλάβετε κάτι έχουμε κάνει λάθος και πρέπει να το ξαναδούμε. 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τον χρόνο που θα διαθέσετε. 

Τα μαγαζιά γνωρίζουν ότι κάνουν δωρεές ή χρησιμοποιείτε το όνομά τους εν αγνοία τους? Είναι σοβαρό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, possiz είπε

Τα μαγαζιά γνωρίζουν ότι κάνουν δωρεές ή χρησιμοποιείτε το όνομά τους εν αγνοία τους? Είναι σοβαρό το θέμα.

Καλησπέρα @possiz και σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου.

Τίποτα δεν γίνεται εν άγνοια κανενός. Τα καταστήματα δεν κάνουν την δωρεά, δίνουν προμήθεια για κάθε πελάτη που πάει από το YouBeHero. Το YouBeHero επιλέγει να κάνει αυτήν την προμήθεια σε δωρεά. Το σημαντικό είναι ότι δεν έχει κανένα επιπλέον κόστος στον χρήστη. Ελπίζω να σε κάλυψα. 

Στους εγγεγραμμένους χρήστες όπως και στις οργανώσεις υπάρχει πλήρης διαφάνεια σχετικά με κάθε δωρεά και που βρίσκεται. 

Οποιοδήποτε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο για να βελτιωθούμε. 

Περισσότερες πληροφορίες για το πως δουλεύει https://www.youbehero.com/gr/faq

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekap είπε

Καλησπέρα @possiz και σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου.

Τίποτα δεν γίνεται εν άγνοια κανενός. Τα καταστήματα δεν κάνουν την δωρεά, δίνουν προμήθεια για κάθε πελάτη που πάει από το YouBeHero. Το YouBeHero επιλέγει να κάνει αυτήν την προμήθεια σε δωρεά. Το σημαντικό είναι ότι δεν έχει κανένα επιπλέον κόστος στον χρήστη. Ελπίζω να σε κάλυψα. 

Στους εγγεγραμμένους χρήστες όπως και στις οργανώσεις υπάρχει πλήρης διαφάνεια σχετικά με κάθε δωρεά και που βρίσκεται. 

Οποιοδήποτε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο για να βελτιωθούμε. 

Περισσότερες πληροφορίες για το πως δουλεύει https://www.youbehero.com/gr/faq

Επομένως κανένα μαγαζί δεν είναι ενήμερο για τη δωρεά. Απλά δίνουν μια προμήθεια για την πώληση χωρίς να γνωρίζουν που ακριβώς πάνε τα λεφτά (δεν τους ενδιαφέρει βασικά).

Γνώμη μου ότι θα πρέπει να το επικοινωνήσετε στα καταστήματα γιατί είναι λεπτό το θέμα. Οι λόγοι είναι ευνόητοι. Δεν λέω ότι κάνετε κάτι κακό, απλά λόγω της ιδιαιτερότητας του θέματος δεν είναι όλα τόσο απλά. Μπορεί θεωρητικά κάποιο κατάστημα να μην εγκρίνει την χρηματοδότηση κάποιων οργανώσεων και να μην θέλει να εμπλέκεται το όνομα του σε κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από possiz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 26/9/2019 στις 9:22 ΜΜ, possiz είπε

Επομένως κανένα μαγαζί δεν είναι ενήμερο για τη δωρεά. Απλά δίνουν μια προμήθεια για την πώληση χωρίς να γνωρίζουν που ακριβώς πάνε τα λεφτά (δεν τους ενδιαφέρει βασικά).

Γνώμη μου ότι θα πρέπει να το επικοινωνήσετε στα καταστήματα γιατί είναι λεπτό το θέμα. Οι λόγοι είναι ευνόητοι. Δεν λέω ότι κάνετε κάτι κακό, απλά λόγω της ιδιαιτερότητας του θέματος δεν είναι όλα τόσο απλά. Μπορεί θεωρητικά κάποιο κατάστημα να μην εγκρίνει την χρηματοδότηση κάποιων οργανώσεων και να μην θέλει να εμπλέκεται το όνομα του σε κάτι τέτοιο.

Φαντάζομαι δουλεύει με κάποιο είδος affiliate marketing, όποτε δε νομίζω να πέφτει λόγος στο κάθε κατάστημα που πάνε τα χρήματα που πληρώνουν.

Επίσης να βάλω και εγώ το σάιτ που δουλεύω τον τελευταίο χρόνο και είναι γύρω από τον κόσμο των video games.

Το σάιτ είναι το www.justgamer.gr

Κάθε feedback είναι ευπρόσδεκτο, θετικό η αρνητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Donacgreece είπε

Φαντάζομαι δουλεύει με κάποιο είδος affiliate marketing, όποτε δε νομίζω να πέφτει λόγος στο κάθε κατάστημα που πάνε τα χρήματα που πληρώνουν.

Επίσης να βάλω και εγώ το σάιτ που δουλεύω τον τελευταίο χρόνο και είναι γύρω από τον κόσμο των video games.

Το σάιτ είναι το www.justgamer.gr

Κάθε feedback είναι ευπρόσδεκτο, θετικό η αρνητικό.

Προφανώς δεν έχεις ιδέα.

Πρώτα παίρνεις έγκριση, ανά πάσα στιγμή μπορούν να σε διακόψουν.

Στα λεφτά τους δεν τους πέφτει λόγος, γελάσαμε πάλι και σήμερα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, possiz είπε

Προφανώς δεν έχεις ιδέα.

Πρώτα παίρνεις έγκριση, ανά πάσα στιγμή μπορούν να σε διακόψουν.

Στα λεφτά τους δεν τους πέφτει λόγος, γελάσαμε πάλι και σήμερα.

Δηλαδή θες να μου πεις ότι αν βάλω affiliate διαφημίση στο σάιτ μου και το οποίο κέρδος πάω και το ξοδέψω σε πατατάκια θα μου πουν γιατί το έκανες. Οκ!

Και για να μη παρεξηγηθεί, εννοείται ότι το σάιτ σου περνάει από έλεγχο για να δώσουν τα λινκ και τα εργαλεία να φτιάχνεις deep links αλλά από τη στιγμή που περάσει, δε θα σου πούνε και πως θα ξοδέψεις τα χρήματα σου. Εγώ θέλω να έχω έσοδα και να τα κάνω όλα δωρεές, θα μου πεις γιατί το κάνω; Ε τότε στον επόμενο έλεγχο κόψε με. Και προφανώς έχω ιδέα μιας και δουλεύα με το ίσως μεγαλύτερο affiliate δίκτυο στην Ελλάδα αρκετά χρόνια.

Επεξ/σία από Donacgreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Donacgreece είπε

Δηλαδή θες να μου πεις ότι αν βάλω affiliate διαφημίση στο σάιτ μου και το οποίο κέρδος πάω και το ξοδέψω σε πατατάκια θα μου πουν γιατί το έκανες. Οκ!

Και για να μη παρεξηγηθεί, εννοείται ότι το σάιτ σου περνάει από έλεγχο για να δώσουν τα λινκ και τα εργαλεία να φτιάχνεις deep links αλλά από τη στιγμή που περάσει, δε θα σου πούνε και πως θα ξοδέψεις τα χρήματα σου. Εγώ θέλω να έχω έσοδα και να τα κάνω όλα δωρεές, θα μου πεις γιατί το κάνω; Ε τότε στον επόμενο έλεγχο κόψε με. Και προφανώς έχω ιδέα μιας και δουλεύα με το ίσως μεγαλύτερο affiliate δίκτυο στην Ελλάδα αρκετά χρόνια.

Δηλαδή θα βγάλω ένα site, θα λέω με τα λεφτά θα επιδοτώ τον ISIS και δεν τρέχει τίποτα.

Καλά, μάλλον έχεις δίκιο.

Επεξ/σία από possiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, possiz είπε

Δηλαδή θα βγάλω ένα site, θα λέω με τα λεφτά θα επιδοτώ τον ISIS και δεν τρέχει τίποτα.

Καλά, μάλλον έχεις δίκιο.

Αυτό που λες ισχύει για το όπιο επάγγελμα. Τσουβαλιάζεις. Προφανώς η παραμονή δραστηριότητα με χρήματα δεν είναι αποδεκτή από κανέναν εργοδότη, κρατικό μηχανισμό η ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Αλλά από τη στιγμή που τα χρήματα διοχετεύονται σε νόμιμες δραστηριότητες, είτε αυτό είναι αγορά κάποιον αγαθών, είτε κάποια δωρεά δε μπορεί κανένας εργοδότης να σου πει γιατί τα έδωσες εκεί. Εκτός αν εσύ τα σκας σε ανταγωνιστή, όποτε εκεί παίζει το ηθικό του πράγματος και όχι το νομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητέ @Donacgreece ωραία η σελίδα σου αλλά διακρίνω μια παραφωνία. Για να σχολιάσει κάποιος πρέπει να συνδεθεί στο wordpress. Γιατί δε βάζεις κάποιο commenting system οπως το FB comments ή το Disqus;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...